Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 2 από 2

Hybrid View

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2021
    'Ονομα
    Γιάννης
    Post Thanks / Like

εξημέρωση lovebird

Γειά σας. Πρόσφατα απέκτησα ένα μωρό λοβακι 2 μηνών περίπου το οποίο είναι από εκτροφέα και έχει βάλει και δαχτυλίδι στο πόδι και έχει κάνει το test dna το οποίο περιμένω αποτέλεσμα για το τι φύλλο είναι. Κατά πάσα πιθανότητα είναι κοριτσάκι. Το έχω σχεδόν μια εβδομάδα και είναι μια χαρά πολύ παιχνιδιάρικο και ζωηρό από τις πρώτες ημέρες έτρωγε και ήθελε να βγει έξω από το κλουβί. Έχω ψάξει αλλά δεν έχω βρει πληροφορίες και θα ήθελα να μου πείτε, πως μπορώ να εξημερώσω ένα μωρό λοβακι;

Στάλθηκε από το Mi Note 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2021
    'Ονομα
    Γιάννης
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Johnaros Εμφάνιση Μηνύματος
    Γειά σας. Πρόσφατα απέκτησα ένα μωρό λοβακι 2 μηνών περίπου το οποίο είναι από εκτροφέα και έχει βάλει και δαχτυλίδι στο πόδι και έχει κάνει το test dna το οποίο περιμένω αποτέλεσμα για το τι φύλλο είναι. Κατά πάσα πιθανότητα είναι κοριτσάκι. Το έχω σχεδόν μια εβδομάδα και είναι μια χαρά πολύ παιχνιδιάρικο και ζωηρό από τις πρώτες ημέρες έτρωγε και ήθελε να βγει έξω από το κλουβί. Έχω ψάξει αλλά δεν έχω βρει πληροφορίες και θα ήθελα να μου πείτε, πως μπορώ να εξημερώσω ένα μωρό λοβακι;

Edit: Τελικά τα κατάφερα! (Παρόλο που δεν πήρα καμία απάντηση από κάποιο μέλος). Το μικρό μου λοβακι είναι τελικά θηλυκό και φαίνεται πως έχει δεθεί πάρα πολύ μαζί σου γιατί ανεβαίνει συνεχώς πάνω μου και με αφήνει να το χαϊδεύω και να το ταΐζω με τα ίδια μου τα χέρια!

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία