Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 5 από 5
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    May 2020
    'Ονομα
    Ρενα
    Κατοικίδιο
    Καναρίνια, σκυλους
    Post Thanks / Like

SOS!!! ΜΩΡΟ ΚΑΝΑΡΙΝΙ ΜΆΛΛΟΝ ΜΑΔΗΜΕΝΟ

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους! Έχω 5 μωρά καναρίνια που γεννήθηκαν από 10 Μαΐου έως 15 Μαΐου (σε εσωτερικό χώρα).Το Σαββατοκύριακο βγήκαν όλα από τη φωλιά, μέχρι εδώ όλα καλά. Από εχτές παρατήρησα 2 μικρα να έχουν λίγο "άδειο" φτέρωμα κάτω από το λαιμό. Το απόγευμα, χτες, το ένα μικρό είχε πληγή πάνω από τη μύτη του(φυσικά έλειπαν τα φτερά). Απομάκρυνα τη θηλυκια και της έβαλα νήμα και έπεσε με τα μούτρα να φτιάξει νέα φωλιά. Άφησα τα μωρά με τον αρσενικό που, όντως, τα ταΐζει. Σήμερα όμως, πριν λίγο,ανακαλύψαμε ότι η πληγή στο κεφαλάκι του μεγάλωσε και έλειπαν όλα τα φτερά από το κεφάλι. Το μικρό το πηρα τρέχοντας από τα υπόλοιπα και το έβαλα σε άλλο κλουβί. Όμως πείτε μου αν κινδυνεύει και τι πρέπει να κάνω. Του έβαλα αυγό, αυγοτροφη και νεράκι σε άλλο κλουβί κοντά όμως στην οικογένεια του.Ευχαριστω εκ των προτέρων.
    Τελευταία επεξεργασία από renasochou; 01-06-2021 στις 10:18

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2014
    'Ονομα
    Αριστειδης
    Κατοικίδιο
    Καναρινια
    Post Thanks / Like
    Είναι αρκετά μικρό για να φάει μόνο του πρέπει να το ταιζεις εσύ. Πιστεύω από άποψη θερμοκρασίας θα είναι εντάξει αφού είναι σε εσωτερικό χώρο. Λιώσε κρόκο αυγού με νερό έως ότου γίνει χυλός και τάιζε το με αυτό.

Στάλθηκε από το RMX2155 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    May 2020
    'Ονομα
    Ρενα
    Κατοικίδιο
    Καναρίνια, σκυλους
    Post Thanks / Like
    Ευχαριστώ παρα πολυ για την άμεση απάντηση. Εχω και lactopet, στο σπίτι, αλλα εγω λείπω απο το σπίτι λογω εργασίας, αρκετες ωρες (γυρω στις 9 ωρες) .Πόσες φόρες πρέπει να τρώει την ημέρα? Υπολογίζω οτι αυτό είναι 20 ημερών σήμερα.

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2021
    'Ονομα
    Σοφία Χρ.
    Κατοικίδιο
    2 καναρίνια, 3 ψάρια, 1 χάμστερ
    Post Thanks / Like
    Αν είναι πληγή και όχι απλά μαδημα καλό είναι να το δει κάποιος ειδικός και να σου προτείνει κατάλληλη θεραπεία για την επούλωση και αποστείρωση της πληγής γιατί αν μολυνθεί μετά θα είναι αργά.

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2010
    'Ονομα
    Ντίνος
    Κατοικίδιο
    Tibrado Classico Τ15
    Post Thanks / Like
    Λογικα το εκανε ο αρσενικος γτ θελει να ξανα ζευγαρωσει. Γνωμη μου, βαλε το μικρο με τη θυληκια, τον αρσενικο μονο του μεχρι να τρωνε μονα τους (στο μηνα δλδ) και με μια μπατονετα βαλε λιγο ιωδιο στην πληγη του και θα κλεισει.

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας