Χαιρετώ την ομάδα!
Εδώ και κάποιους μήνες έχω αγοράσει ένα ζευγάρι καναρινιών το οποίο μου έχει χαρίσει 7 πανέμορφα καναρινακια, δύο από την πρώτη γέννα και πέντε από την δεύτερη. Κάποια από αυτά θα τα κρατήσω κάποια θα τα χαρίσω σε συγγενείς και φίλους. Εδώ και πολύ καιρό ψάχνω πληροφορίες για την αγορά και διατήρηση μιας καρδερίνας. Μου αρέσουν πολύ τα καναρίνια αλλά έχω λατρέψει το κελάηδημα της. Έχω διαβάσει πολλά όλον αυτόν τον καιρό κάποια μου έχουν φανεί λογικά κάποια άλλα ακόμα δεν τα έχω ξεκαθαρίσει. Θα ήθελα να μοιραστώ τις σκέψεις μου και οποία βοήθεια έρθει είναι καλοδεχούμενη. Αρχικά να σας πω ότι σκοπεύω το πουλί που θα αγοράσω να το τοποθετήσω σε κλουβί με πλάτος 90cm για να έχει χώρο. Έχω διαβάσει πολλά για τροφές κι έχω καταλήξει πως μια καλή επιλογή θα ήταν η manitoba carduelidi συν βότανα συν φρούτα συν λαχανικά. Μέχρι εδώ όμως φτάνουν οι γνώσεις μου! Το πρώτο ερώτημα που έχω να κάνω είναι το εξής. Πρέπει να δίνω προληπτικά φάρμακα στο πουλάκι που θα αγοράσω; Έχω ρωτήσει κάποιους εκτροφείς οι οποίοι επιμένουν σε αυτήν την άποψη. Αν συμφωνείτε με αυτή ποια φάρμακα πρέπει να προμηθευτώ και πότε πρέπει να τα δίνω. Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk