Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 3 από 3
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2021
    'Ονομα
    Εύα
    Post Thanks / Like

Επεξήγηση δαχτυλιδιού

Καλησπέρα σε όλους! Σήμερα απέκτησα το πρώτο μου ζευγαράκι lovebirds κ έχω ήδη ενθουσιαστεί! Τα πήρα από προμηθευτή(όχι κλασσικό pet shop), ο οποίος παρέλαβε σήμερα και δεν είχε τα συγκεκριμένα πουλάκια μέχρι χτες. Όσον αφορά στο δαχτυλίδι ταυτοποίησης.. και των 2 αναγράφουν τον κωδικό CZ 21, ακολουθούμενο απο άλλους αριθμούς που δεν έχω καταφέρει να δω. Κωδικος Τσεχίας και γέννηση το 2021, σωστά? Το θέμα είναι οτι του ενός ειναι μωβ και του άλλου πορτοκαλί, που απ ότι ειδα σημαίνει 2021 και 2016 (ή 2022?) αντίστοιχα. Τι ισχύει τελικά με το έτος γέννησης??

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2021
    'Ονομα
    Στέλιος
    Post Thanks / Like
    Διάβασε εδώ:
    http://www.greekbirdclub.com/showthread.php?40946-%CE%94%CE%B1%CF%87%CF%84%CF%85%CE%BB%CE%AF%CE%B4%C E%B9%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%B1-%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B9%CE%AC

*Στην πτηνίατρο (Patricia Grey) πάντως που πήγα τα δικά μου κοκατίλ τα έβγαλε δίχως συζήτηση
    Τελευταία επεξεργασία από Avrolimos; 25-09-2021 στις 09:05

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2021
    'Ονομα
    Εύα
    Post Thanks / Like
    Ευχαριστώ για το link, το είχα διαβάσει αλλά δεν είχα προσέξει ότι κάποιοι δεν ακολουθούν το σύστημα με τα χρώματα. Τους έβγαλε τα δαχτυλίδια εννοεις; Γιατί αυτό..;

Ετικέτες γι'αυτό το Θέμα

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας