Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 2 από 2
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2021
    'Ονομα
    Σοφία Χρ.
    Κατοικίδιο
    2 καναρίνια, 3 ψάρια, 1 χάμστερ
    Post Thanks / Like

SOS αρπακτικό έφαγε καναρα που εκλωθε

Παιδιά βοήθεια. Το δεύτερο μου ζευγάρι πριν 4 μέρες έκανε 4 αυγουλακια .δεν είχα δει αν είναι ενσπορα. Μόλις βγήκα έξω και είδα παντού αίματα κάτι άρπαξε την καναρα μου και είχε πετάξει κάτω το προστατευτικο που είχα. Μόλις κοίταξα τα αυγά και ήταν τα 3 ενσπορα. Πριν μία ώρα που είχα βρει ήταν όλα καλά. Αρα έγινε τώρα. Τι κάνω με τα αυγά είμαι πολύ στρεσαρισμενη. Υπάρχει περίπτωση να τα σώσω κάπως. Σκέφτηκα να τα βάλω στην φωλιά της άλλης καναρας αλλά τα μωρά έχουν μεγαλώσει οπότε δεν θα κάτσει πάνω τούς. Αυτή τωρα ετοιμάζεται για δεύτερη γέννα. Μήπως αν την βάλω και χτίσει φωλια να προλάβει να τα σώσει; πόσες ώρες αντέχουν χωρίς κλωσσημα;; υπάρχει τρόπος να φτιάξω κάποιο κουτί με λάμπα δέν ξέρω. Τουλάχιστον να ξέρω ότι προσπάθησα.!!

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2021
    'Ονομα
    Σοφία Χρ.
    Κατοικίδιο
    2 καναρίνια, 3 ψάρια, 1 χάμστερ
    Post Thanks / Like
    Έβαλα σε μία λεκάνη μια θερμαινόμενη κουβέρτα και εβαλα πάνω τα αυγά. Δίπλα στα αυγά εβαλα ένα πιατάκι με νερό και ένα βρεγμένο σφουγγάρι για υγρασία και σκεπασα την λεκάνη με μια πετσέτα. Το θερμόμετρο δείχνει ότι η θερμοκρασία μέσα στην λεκάνη είναι 36.9 βαθμοί. Ξέρω ότι είναι τσάμπα πατέντες και κόπος αλλά με το φακό βλέπω ότι χτυπάει η καρδιά τούς ακόμα μετά από 7 ώρες από το θάνατο της καναρας. Τα γυρνάω κάθε μια ώρα. Τώρα θα δω αύριο το πρωί αν χτυπάει ακόμα η καρδιά τούς. Ίσως να τα κρατήσω έτσι άμα βλέπω ότι ζουν μέχρι να χτίσει φωλιά η δεύτερη καναρα μου και όταν κάνει το πρώτο αυγό να της ρίξω και τα άλλα μέσα. Ξέρω ότι μπορεί να κάνω χαζομάρες αλλά δεν μου πάει η καρδιά να τα πετάξω ενώ βλέπω ότι χτυπάει η καρδιά τους μέσα στο αυγουλακι.

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας