Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Αποτελέσματα 21 μέχρι 26 από 26
    Administration Team
    Ημ. Εγγραφής
    May 2013
    'Ονομα
    Ανδρέας
    Κατοικίδιο
    καρδερίνες
    Post Thanks / Like
    Αυτό που παρέλλειψα να σου πω σχετικά με τα πόδια του, είναι οι πατήθρες.
    Μέχρι να γίνει καλά, θα μπορούσες να του βάλεις πατήθρες από σχοινί ιστιοπλοΐας Φ12. Αργότερα βέβαια οι ξύλινες είναι η καλύτερη λύση.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

2. Likes Μανώλης 2 liked this post
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2021
    'Ονομα
    Στέλλα
    Post Thanks / Like
    Αχ συγγνώμη που δεν είδα νωρίτερα τα μηνύματά σου γιατί δεν μου ήρθε ειδοποίηση από την εφαρμογή. Τώρα μόλις μπήκα να ανεβάσω νεες φωτογραφίες. Μας βοήθησες πολύ με τις οδηγίες σου και σ'ευχαριστω πάρα πάρα πολύ! Τα ποδαράκια του είναι πολύ καλύτερα. Η πληγή ακόμα δεν έγινε τελείως καλά από εκεί που βγάλαμε το δαχτυλίδι. Μέχρι σήμερα βάζαμε fucidine. Στο άλλο ποδαράκι βάλαμε σήμερα epithol επειδή είδα ότι έχει ένα μικρό κομμάτι από την υπερκεράτωση, για να πέσει αύριο. Έφυγε το νυχακι του από εκείνο το πόδι, δεν ξέρω γιατί. Ενώ του είχα κόψει τα νύχια, δεν ξέρω αν δεν τα έκοψα όσο έπρεπε γιατί τα βλέπω να μεγάλωσαν. Επειδή πεφτουνε τα φτερά του όπως φαίνεται στις φωτογραφίες του βάλαμε αβγό γιατί διάβασα ότι βοηθάει. Πατάει καλά τώρα, ανεβαίνει πανω και δεν κάθεται κάτω συνέχεια όπως πριν. Δεν κελαηδαει ακόμα. Τώρα μας μιλάει κάποιες φορές ενώ πριν καθόλου. Την μπανιέρα την βγάλαμε γιατί δεν πήγαινε. Ήθελε στο νερό που πίνει να πλένεται. Τον πλυναμε απαλά με σκέτο νερό μια φορά αλλά μήπως κανει να τον πλύνουμε με κάτι άλλο για να καθαρίσει καλύτερα; Να συνεχίσουμε την fucidine και για πόσες μέρες;

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Administration Team
    Ημ. Εγγραφής
    May 2013
    'Ονομα
    Ανδρέας
    Κατοικίδιο
    καρδερίνες
    Post Thanks / Like
    Τα πόδια του έχουν καθαρίσει από τα ακάρεα. Εγώ θα έβαζα 2 ημέρες ακόμα fucidin μόνο στο σημείο που έχει την πληγή.
    Τα νύχια θέλουν περισσότερο κόψιμο. Κόβεις λίγο πιο μπροστά από την φλεβίτσα που φαίνεται.
    Πάντως δείχνει πολύ ταλαιπωρημένο το πουλάκι. Μετά την κρέμα, άσε το μια δυο μέρες χωρίς να το πιάσεις, ώστε να ηρεμήσει λίγο και να δούμε την συμπεριφορά του.

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2021
    'Ονομα
    Στέλλα
    Post Thanks / Like
    Θα τα κόψω πάλι γιατί φοβήθηκα να τα παρω περισσότερο. Ταλαιπωρήθηκε με όλα αυτά και που το πιάναμε συνέχεια με τις κρέμες αλλά πιστεύω μόλις το αφήσουμε ήσυχο θα συνέλθει σιγά σιγά. Ήδη βλέπουμε βελτίωση. Να το καθαρίσουμε τώρα που θα του βάλουμε ξανά κρέμα; Με σκέτο νερό; Θα σε ενημερώσω πάλι. Για άλλη μια φορά σ'ευχαριστώ για τον χρόνο σου

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2021
    'Ονομα
    Στέλλα
    Post Thanks / Like
    Καμελινα και bella di notte να προσθέσω στον παπαρουνόσπορο με chia που του βάζουμε μια φορά την βδομάδα; Μας ειπε αυτός που μας το έδωσε το Μάρτιο να τα σταματησουμε

Administration Team
    Ημ. Εγγραφής
    May 2013
    'Ονομα
    Ανδρέας
    Κατοικίδιο
    καρδερίνες
    Post Thanks / Like
    Νομίζω πως όταν πάρει λίγο τα πάνω του και ηρεμήσει από τα πιασίματα, θα κάνει μπανάκι μόνος του.
    Το έξτρα μείγμα με τα ψιλά σποράκια, εγώ το δίνω όλο το χρόνο στα πουλιά (καναρίνια και καρδερίνες).
    Τους βάζω μια μικρή κουταλιά τη βδομάδα.

8. Likes Stella84 liked this post

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία