Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 5 από 5
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2021
    'Ονομα
    Σοφία Χρ.
    Κατοικίδιο
    2 καναρίνια, 3 ψάρια, 1 χάμστερ
    Post Thanks / Like

Ηλικία για ζευγάρωμα.

Καλησπέρα παιδιά, συγνώμη αν σας έχω πρήξει με τις ερωτήσεις μου. Θέλω να ρωτήσω μετά από ποια ηλικία μπορούν να ζευγαρώσουν τα καναρίνια; ρωτάω καθώς έχω διαβάσει πολλές διαφορετικές ηλικίες. Όπως έχω προαναφέρει ο αρσενικός μου είναι 6 σχεδόν 7 μηνών και η θηλυκια μου 10 προς 11. Επειδή διάβασα ότι η προετοιμασία ξεκινάει τον Φλεβάρη ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση να έχω πουλάκια ατην την άνοιξη γτ νομίζω ότι είναι μικρά τα καναρίνια μου για ζευγάρωμα. Ωστόσο έχω παρατηρήσει πολλές φορές το αρσενικό μου να ταΐζει το θηλυκό μέσα από το χωρισμα και γενικά κοιμούνται συνέχεια δίπλα δίπλα. Τώρα βέβαια τα έχω χωρίσει τελείως για να μην βλέπονται για να μην σταματήσει να κελαηδάει. Τι με συμβουλεύετε να κάνω; να ξεκινήσω την προετοιμασία αργότερα την άνοιξη τύπου τελη Μάρτη αρχές Απριλίου; να την ξεκινήσω τώρα τον Φλεβάρη και ότι βγει;

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2014
    'Ονομα
    Αριστειδης
    Κατοικίδιο
    Καναρινια
    Post Thanks / Like
    Τα καναρίνια από τους 5-6 μήνες είναι αναπαραγωγικά ώριμα. Εάν ξεκινήσεις διατροφική προετοιμασία τωρα και τα ενώσεις τέλη Μάρτη το αρσενικό σου θα έχει μια οκ ηλικία περίπου 10 μηνών. Εγώ δεν θα φοβόμουν. Άλλωστε έχω ξαναβάλει πουλιά χρονιαρικα να ζευγαρώσουν. Σημασία έχει η καλή προετοιμασία και η υγεία των πουλιών.

3. Likes amastro liked this post
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2021
    'Ονομα
    Σοφία Χρ.
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    Ευχαριστώ πολύ. Καλό βράδυ!!

5. Likes Αριστειδης liked this post
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2019
    'Ονομα
    ΜΗΝΑΣ ΣΑΙΤΑΚΗΣ
    Post Thanks / Like
    Από 8 μηνών και μετά είναι οκ. Εσένα ήδη έχουν κάνει προεργασία. Τάισμα στο στόμα. Άρα αν τα έχεις μέσα ξεκινά από τώρα. Αλλιώς όταν μεγαλώσει η μέρα πχ Μάρτιο βάλε αβγό και δώσε πουλάκια στη φωλιά!!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2021
    'Ονομα
    Σοφία Χρ.
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    Θα ξεκινήσω διατροφική προετοιμασία τον Φλεβάρη σιγά σιγά και τον Μάρτιο θα τα αφήσω να βλέπονται γτ τώρα τους έχω βάλει χαρτόνι στο χώρισμα για να μην βλέπονται ώστε να κελαηδάει το αρσενικό μου. Και όταν τα δω έτοιμα θα βγάλω το χωρισμα. Μέχρι Μάρτιο Απρίλιο θα είναι 9 μηνών ο αρσενικός μου. Πιστεύω να τα καταφέρω αλλιώς υπομονή για του χρόνου! Ευχαριστώ για τις συμβουλές!

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας