Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 6 από 6
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2021
    'Ονομα
    Σοφία Χρ.
    Κατοικίδιο
    2 καναρίνια, 3 ψάρια, 1 χάμστερ
    Post Thanks / Like

Χώρισμα αρσενικου θηλυκού

Γειά σας παιδιά, έχω δύο καναρίνια ένα αρσενικό 6 μηνών και ένα θηλυκό 10 μηνών. Το αρσενικό μου άρχισε να κελαηδάει πριν 2 μήνες αλλά το είχα σε ξεχωριστό κλουβί. Τώρα τα έβαλα σε ζευγαρωστρα με χώρισμα και με το που το έβαλα σταμάτησε να κελαηδάει. Βγάζει καμία φωνούλα που και που αλλά καμία σχέση με πριν. Επειδή απέκτησα πρόσφατα τα καναρινια και δεν ξέρω πολλά πράγματα θα ήθελα να ρωτήσω αν πρέπει να τα χωρίσω καλύτερα η να βάλω χώρισμα που να μην βλέπονται η μήπως φταίει κάτι άλλο πχ η αλλαγή του καιρού η επειδή τους άλλαξα σπίτι. Εντωμεταξύ καμιά φορά βλέπω το αρσενικό να ταΐζει το θηλυκό μέσα από το χωρισμα. Αλλά μου φαίνεται ότι είναι πολύ μικρός για ζευγάρωμα. Δώστε μου τα φώτα σας!

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2020
    'Ονομα
    gianniskar
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Σοφία Χρ. Εμφάνιση Μηνύματος
    Γειά σας παιδιά, έχω δύο καναρίνια ένα αρσενικό 6 μηνών και ένα θηλυκό 10 μηνών. Το αρσενικό μου άρχισε να κελαηδάει πριν 2 μήνες αλλά το είχα σε ξεχωριστό κλουβί. Τώρα τα έβαλα σε ζευγαρωστρα με χώρισμα και με το που το έβαλα σταμάτησε να κελαηδάει. Βγάζει καμία φωνούλα που και που αλλά καμία σχέση με πριν. Επειδή απέκτησα πρόσφατα τα καναρινια και δεν ξέρω πολλά πράγματα θα ήθελα να ρωτήσω αν πρέπει να τα χωρίσω καλύτερα η να βάλω χώρισμα που να μην βλέπονται η μήπως φταίει κάτι άλλο πχ η αλλαγή του καιρού η επειδή τους άλλαξα σπίτι. Εντωμεταξύ καμιά φορά βλέπω το αρσενικό να ταΐζει το θηλυκό μέσα από το χωρισμα. Αλλά μου φαίνεται ότι είναι πολύ μικρός για ζευγάρωμα. Δώστε μου τα φώτα σας!
    Αν θες να κελαηδεί βάλε χώρισμα να μη βλέπονται ή χώρισε τα καλύτερα...

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2014
    'Ονομα
    Αριστειδης
    Κατοικίδιο
    Καναρινια
    Post Thanks / Like
    Επειδή είναι ακόμα νωρίς για ζευγάρωμα και το αρσενικό σου είναι κάπως μικρό ακόμα. Περίμενε μέχρι τέλη Μάρτη μέσα Απρίλη και ένωσε τα τότε. Μέχρι τότε κράτησε τα χωριά να μην βλέπονται και να σου κελαηδάει ο αρσενικός σου. Ξεκίνα διατροφική προετοιμασία αν θες να τα ζευγαρωσεις θα βρεις θέματα στην κατάλληλη ενότητα. Καλώς ήρθες στο φόρουμ

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2021
    'Ονομα
    Σοφία Χρ.
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    Ευχαριστώ πολύ!! Καλώς σας βρήκα!

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2021
    'Ονομα
    Σοφία Χρ.
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    Παιδιά μολις τώρα τα χώρισα έβαλα βασικά ένα χοντρό χαρτόνι στο χώρισμα για να μην βλέπονται και μέσα σε 10 δευτερόλεπτα αυτός ξεκίνησε να κελαηδάει. Απίστευτο ειλικρινά!! &είχε να βγάλει φωνή 1 βδομάδα!

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2014
    'Ονομα
    Αριστειδης
    Κατοικίδιο
    Καναρινια
    Post Thanks / Like
    Κελαιδανε για να ρίξουν ουσιαστικά το θυληκο και να το εντυπωσιασουν. Μόλις μπουν στο ίδιο κλουβί σταματάει γιατί τα κατάφερε.

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας