Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 3 από 3
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2021
    'Ονομα
    Διονύσης
    Post Thanks / Like

Αρχάριος στις καρδερίνες!

Καλημέρα στην ομάδα & Καλή Χρονιά!

Επειδή είμαι νέος στο άθλημα... ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει εδώ στο forum κάποιο άρθρο για νέους που θέλουν να ασχοληθούν με τις καρδερίνες. Όχι όμως για αναπαραγωγή σε αυτή τη φάση (που είδα οτι υπάρχουν αρκετά αναλυτικά άρθρα).

Δηλαδή επιλέγουμε μεμονωμένη Καρδερίνα ή ζευγάρι, τι κλουβί χρειάζεται, τις συνθήκες χώρου που είναι καλύτερες (εσωτερικός ή εξωτερικός χώρος) κλπ.

Administration Team
    Ημ. Εγγραφής
    May 2013
    'Ονομα
    Ανδρέας
    Κατοικίδιο
    καρδερίνες
    Post Thanks / Like
    Καλημέρα Διονύση και καλή χρονιά.
    Ελπίζω να μιλάμε για καρδερίνες εκτροφής. Έτσι κι αλλιώς οι κανόνες του φόρουμ δεν επιτρέπουν και κάτι άλλο.
    Συνήθως όσοι ξεκινάνε να ασχοληθούν με αυτές, βάζουν από την αρχή σαν στόχο την αναπαραγωγή.
    Στα λίγα χρόνια που ασχολούμαι, μόνο ένας γνωστός μου ζήτησε γιαβρί αρσενικό για να το δασκαλέψει. Δέν τον ενδιέφερε το ζευγάρωμα.
    Πάντως, εάν έχεις κάποια εμπειρία από καναρίνια, θα μπορέσεις εύκολα να διαχειριστείς και τις καρδερίνες.

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2021
    'Ονομα
    Διονύσης
    Post Thanks / Like
    Ναι για καρδερίνες εκτροφής αν και ακόμα δεν έχω αγοράσει... Υπάρχει κάποιος εκτροφέας στην Αττική;

Σε πρώτη φάση δεν θέλω να ασχοληθώ με αναπαραγωγές, είχα παλιά παπαγαλάκια! Απλά ήθελα να ξέρω τι κλουβί χρειάζεται, αν είναι καλύτερο θηλυκιά ή αρσενική; Επίσης καλύτερα είναι σε εσωτερικό ή εξωτερικό χώρο; Χρεισε συγκεκριμένη θέση έξω ή λόγω κρύου πρέπει να είναι προστατευμένο;

Ετικέτες γι'αυτό το Θέμα

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας