Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 3 από 3
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Aug 2020
    'Ονομα
    Μαρια στρεμπελια
    Κατοικίδιο
    Jelly budgie
    Post Thanks / Like

Εκπαίδευση μπατζι απορία

Γεια σας! Καλως σας βρήκα εψαξα σε άλλες συζητήσεις αλλά δεν βρήκα κάτι παρόμοιο αν μπορείτε να με βοηθήσετε! Έχω ένα μπατζι 4 μηνών αρσενικό τον Jelly! Είναι στο σπίτι μου 5 μέρες σε σταθερό σημείο και την πρώτη μέρα τον αφήσαμε να ηρεμίσει με νερό και φαγητό μόνο και ησυχία! Λόγω ότι δεν είχα βρει το φόρουμ σας ακόμη έκανα γρήγορα λάθη βάση της εκπαίδευσης συμφιλίωσης απο YouTube ! Δεν είχε θέμα απο δεύτερη μέρα όταν έβαζα χερι μέσα ήταν ήρεμος αλλά επιφυλακτικός! Ερχομαστε στο πριν 2 μερες του έδωσα κεχρί κρατώντας το λίγο πιο μακρυά γύρω στα 5 εκατοστά μακρυά απο το χερι μου και έριξε ένα τσίμπημα να φάει αλλά έκτοτε το αγνοεί! Αλλά όταν έχει διάθεση για παιχνίδι αν βάλω το δάχτυλο να κάτσει πάνω κρατώντας λίγο κεχρί κάθεται πάνω στο δάχτυλο για λίγα δευτερόλεπτα! Έχω κάνει λάθη αλλά δεν καταλαβαίνω τι έχει πάει στραβά! Συγνώμη για το κατεβατό!

Administration Team
    Ημ. Εγγραφής
    May 2013
    'Ονομα
    Ανδρέας
    Κατοικίδιο
    καρδερίνες
    Post Thanks / Like
    Καλώς μας ήρθες Μαρία.
    Χωρίς να έχω εμπειρία, νομίζω πως έχεις κάνει πολύ μεγάλη πρόοδο για 5η ημέρα.
    Θα έλεγα μάλιστα να πας πιο χαλαρά γιατί αν τρομάξει το πουλάκι θα έχεις πισωγύρισμα.

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Aug 2020
    'Ονομα
    Μαρια στρεμπελια
    Κατοικίδιο
    Jelly budgie
    Post Thanks / Like
    Να το να τοοοοοοο! Μου έκανε την επόμενη μέρα λερωμένη αμαρα και δυσκοιλιότητα και το πήγα σε γιατρό και τρόμαξε και τωρα ψιλο απομακρύνθηκε! Αχχχχχ! Βέβαια πάνε 5 μέρες πλέον απο τότε! Τωρα χαίρεται (έτσι νομιζω) όταν μπαίνω στο σπίτι κάνει σαν τρελό παίζοντας δεν φοβάται όταν βάζω χερι μέσα κτλπ κάποια στιγμή θα φαει! Το κακό είναι ότι ήταν τόσο στο πάτο του κλουβιού τη μέρα της δυσκοιλιότητας μετά το γιατρό που νομιζα ότι τον χάνω και πήρα την απόφαση να τον αφήσω για μια ελεύθερη πτήση σε περίπτωση που με αποχαιρετούσε ( του έδινα την αντιβιωση εννοείται )5 ώρες όλο χαρά και τραγούδι τρόμαξε λιγακι για να μπει μέσα στο κλουβί γιατί τον πάλευα με σπόρια με κεχρί με νερό τίποτα! Στο τέλος το επιασα και το έβαλα! Παράδοξος δεν έκανε πισωγύρισμα με αυτό αλλά έχει πάρει τρέλα τα πάνω του! ❤️ Σε ευχαριστώ για την απαντηση

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας