Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Αποτελέσματα 11 μέχρι 18 από 18
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2020
    'Ονομα
    Κώστας
    Κατοικίδιο
    Ζευγάρι (ελπίζω) παπαγάλων budgie, ανώνυμα προς το παρόν
    Post Thanks / Like
    Εχω και την εξής συμπεριφορά, τις περισσότερες φορές τον ακούω να κράζει σαν καρακάξα, όσες φορές έχω και οπτική επαφή το κάνει όταν πάει η θηλυκιά στο κλαρί του κι αυτός την αποφεύγει κράζοντας, σα να τη βρίζει ένα πράγμα.
    Εγώ κοιμάμαι κι η τύχη μου με δουλεύει.

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2020
    'Ονομα
    Νίκη
    Κατοικίδιο
    Ένα κοκατίλ τον Ρίκο.
    Post Thanks / Like
    Αυτό δεν ξέρω τι μπορεί να είναι... Μάλλον νευριάζει. Για κάποιο λόγο δεν θέλει την θυλικιά.

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2020
    'Ονομα
    Κώστας
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    Παιδιά ένα update και χρειάζομαι την εμπειρία σας, εδώ και δύο τρεις μέρες έχει αλλάξει η συμπεριφορά τους αλλά σήμερα το χουν παρακάνει, σχεδόν όλη την ημέρα απ το πρωί είναι στο ίδιο κλαρί και ο αρσενικός ξεψειρίζει τη θηλυκιά στο κεφάλι, αυτή σταματάει και ξύνεται για λίγο και μετά τον αρπάζει απ το ράμφος και του "στρώνει" το κεφάλι της να την ξεψειρίσει κι αυτός ασχολείται συνέχεια μ αυτό το πράγμα. Πλέον δεν τσακώνονται και μάλιστα σήμερα το πρωί τα είδα να πίνουν ταυτόχρονα νερό και κάποια στιγμή πάνω απ το νερού να ανταλλάσσουν υγρά λες κι έδινε ο ένας νερό στον άλλον. Τι σημαίνει αυτό; Εχουν αρχίσει πλέον να τα βρίσκουν και ν αποδέχονται ο ένας τον άλλον κυρίως ο αρσενικός που δεν καθόταν με τίποτα μαζί της κι όλο την τσίμπαγε; Σήμερα κυριολεκτικά όλο φιλιούνται και ξεψειρίζονται.

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2020
    'Ονομα
    Κώστας
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    Aλλη μία ερώτηση, το σαλόνι είναι ενιαίο με την κουζίνα, στο σαλόνι υπάρχει home cinema το οποίο κυρίως τα Σάββατα παίζει σε μεγάλες εντάσεις μπορεί και μέχρι τις δύο το πρωί λόγω μονοκατοικίας, υπάρχει περίπτωση αυτό να ενοχλεί τα παπαγαλάκια; Μήπως θα πρέπει πριν πέσουν για ύπνο να τ αλλάζω δωμάτιο;

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2020
    'Ονομα
    Νίκη
    Κατοικίδιο
    Ένα κοκατίλ τον Ρίκο.
    Post Thanks / Like
    Έχουν αποδεχτεί το ένα το άλλο και πλέον είναι μαζί. Γι' αυτό που λες με το home cinema πρέπει να δεις αν τα ενοχλεί. Άμα δεν έχουν πρόβλημα και κοιμούνται κανονικά δεν νομίζω ότι χρειάζεται να τους αλλάξεις δωμάτιο. Άμα όμως δεν μπορούν να κοιμηθούν τότε είναι καλύτερα να τους αλλάξεις.

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2020
    'Ονομα
    Κώστας
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    Καλησπέρα στην παρέα, σήμερα γύρισα από διακοπές και δεν πιστεύω αυτό που είδα πριν λίγο, δύο φορές ο αρσενικός καβάλησε την θηλυκιά και της έκανε το γνωστό έργο. Εχουν μπει σε διαδικασία αναπαραγωγής; Πήγα και πήρα φωλιά μόλις το είδα αυτό, έκανα καλά;

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2020
    'Ονομα
    Κώστας
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    Επίσης παρατήρησα και κάτι άλλο, για να βάλω τη φωλιά πιο ψηλά και να μην κλείνει τη μοναδική πόρτα ώστε να μπορώ ν αλλάζω βιταμίνες, έκοψα κάποια σύρματα ψηλά δεξιά και κρέμασα εκεί τη φωλιά, από κείνη τη στιγμή δεν πηγαίνουν στην πατήθρα που είναι κοντά στη φωλιά που έχει τη βιταμίνη και την άμμο, προφανώς φοβήθηκαν έτσι; Το θέμα είναι θα τη συνηθίσουν ώστε να ξανά πάνε; Ολη μέρα σήμερα ούτε που πάτησαν εκεί.

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2020
    'Ονομα
    Κώστας
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    Δε βλέπω καθόλου συμμετοχή στο φόρουμ κι ανησυχώ.
    Τέλος πάντων τελευταία ενημέρωση, μετά από μία μέρα έπιασα την κοπελιά να περιεργάζεται τη φωλιά βάζοντας δειλά δειλά το κεφαλάκι της. Σήμερα κι ενώ όλη μέρα η σύζυγος δεν είχε δει τίποτα, με το που γυρίζω απ τη δουλιά και κάθομαι να φάω, τη βλέπω να την περιεργάζεται πάλι και να κάθεται στην είσοδο και να κοιτάει μέσα, μετά από λίγο έκανε το πρώτο βήμα και μπήκε μέσα, έβγαινε γρήγορα και ξανά μπαινε, πρέπει να μπήκε καμιά δεκαπενταριά φορές και καθόταν όλο και περισσότερο, τώρα πριν λίγο μετά και την τελευταία της επίσκεψη βγήκε έξω κι έχει κουρνιάσει ήσυχα με τον άλλον.
    Τι συμπέρασμα βγάζετε απ αυτό;
    Ευχαριστώ.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία