Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 4 από 4
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    May 2020
    'Ονομα
    ανδρεας
    Post Thanks / Like

lovebird επιθετικο...

Θέλω την βοήθειά σας, μου έδωσαν ένα lovebird αρσενικό το οποίο έχει μεγαλώσει με σύριγγα ήταν ήρεμο κ φιλικό. Παρέμεινε μόνο του χωρίς σύντροφο,εδω κ κανα χρονο έχει γίνει επιθετικός δεν γνωρίζω το λόγο ότι πλησιάζει το κλουβί του ορμάει να το τσιμπήσει τον έβαλα μαζί με ένα θηλυκό μόνο που δεν ξεπουπουλιασε.επισης μου είπαν ότι εδώ και αρκετό διάστημα γεμίζει την ποτιστρα του με τροφή που έχει φάει κ την βγάζει μέσα στο νερό του.Αυτα τα κάνει λόγο που ήταν μόνος του ,πως μπορώ να τον κάνω πάλι ήρεμο κ να σταματήσει αυτό με την τροφή?
    Σε ζευγάρι lovebird μπορώ να βγάλω το θηλυκό κ να βάλω άλλο η θα τους βγουν ψυχολογικά. Σε Μεγάλο κλουβί μπορώ να βάλω 2ζευγαρια μαζί ή θα τσακώνονται πρέπει να το δοκιμάσω ή δεν επιτρέπεται.Συγνωμη αν κούρασα.

Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2018
    'Ονομα
    Ολυμπια
    Κατοικίδιο
    Lovebirds
    Post Thanks / Like
    Για να έχει αγριέψει μάλλον σημαίνει ότι δεν ασχολήθηκε κάποιος αρκετά μαζί του να έχει επαφές. Για το θηλυκό πιστεύω ότι θα βοηθούσε ένα κλουβί ζευγαρωστρα, να μείνουν δηλαδή δίπλα δίπλα με χώρισμα στη μέση για αρκετό καιρό. Έτσι θα συνηθίσουν το ένα το άλλο κ δεν θα μπορεί να του κάνει κακό. Μετά από αρκετό διάστημα ανοίγεις το διαχωριστικο κ παρατηρείς, πιθανόν να χρειαστεί να το ξαναβάλεις αλλά κάποια στιγμή θα τα πάνε καλά. Για 2 ζευγάρια στο ίδιο κλουβί εγώ θα έλεγα όχι, σε διπλανό ναι. Όσο το να ημερεψει πάλι χλωμό, αλλά με άλλο δίπλα θα έχει να ασχολείται.

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    May 2020
    'Ονομα
    ανδρεας
    Post Thanks / Like
    σε ευχαριστω ολυμπια .φαντασου ποσο επιθετικο ειναι πλησιαζω το δαχτυλο μου στο κλουβι κ επιτιθεται δεν φοβαται.μηπως ξερεις κατι για την τροφη που βγαζει μεσα στην ποτηστρα λες κ ταιζει μικρα.

Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2018
    'Ονομα
    Ολυμπια
    Κατοικίδιο
    Lovebirds
    Post Thanks / Like
    Η Μπέμπα μου είναι τέτοια περίπτωση, κ εγώ έχασα το παιχνίδι και αγρίεψε κ κάνει το ίδιο. Αυτό με την τροφή το κάνουν και τα δικά μου κατά καιρούς, δεν νομίζω ότι είναι κάτι περίεργο. Απλά μάλλον τη μαλακωνουν.

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας