Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 4 από 4
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    May 2020
    'Ονομα
    Dimi
    Post Thanks / Like

Αστάθεια σε budgie

Καλημέρα σας!
    Εδω κ δυο μήνες περίπου μου έδωσαν ενα ζευγάρι παπαγαλάκια budgie .Το θηλυκό μεσα σε μια βδομάδα χωρις ενδείξεις,τουλάχιστον εμφανείς για εμένα,πέθανε. Αφού απολύμανα το κλουβάκι τους πολυ καλά επικεντρώθηκα στην φροντίδα του αρσενικού-τον φωνάζω Κόκο-πηγαιναν όλα μια χαρα, ετρωγε, ειχε παιχνιδιαρικη διάθεση. Πριν μια βδομάδα είπα να το βγάλω με προσοχή απο το κλουβάκι να νιώσει ελευθερο -να σημειώσω είχα κ παλιά ενα που πεταγε μεσα στο σπιτι όσο ήθελε κ οταν βαριόταν επέστρεφε μόνος του στο κλουβι του- πήρε όμως πολυ φόρα κ επεσε πανω στον τοίχο..κοιταξα αν ειχε χτυπήσει,δεν είδα κάτι..μερες τώρα κάθεται στον πάτο του κλουβιού κ έχει αστάθεια, παει σαν ζαλισμένο..ανεβαίνει στα χαμηλά κλαδάκια ,τρώει οχι πολύ και την περισσότερη ώρα κοιμάται..Πήγα σ ενα μεγάλο πετ σοπ κ μ είπαν οτι μπορεί να χει χτυπήσει και να χει πάθει κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις ή ακομη κ εγκεφαλικό...κοντεύω να σκάσω απο την στενοχώρια μου..μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο ?

Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2018
    'Ονομα
    Ολυμπια
    Κατοικίδιο
    Lovebirds
    Post Thanks / Like
    Δυστυχώς ναι, τέτοια χτυπήματα είναι πολύ επικίνδυνα για τα πουλάκια. Μακάρι να μην είναι τόσο σοβαρό.. Πως είναι τώρα;

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    May 2020
    'Ονομα
    Dimi
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Flifliki Εμφάνιση Μηνύματος
    Δυστυχώς ναι, τέτοια χτυπήματα είναι πολύ επικίνδυνα για τα πουλάκια. Μακάρι να μην είναι τόσο σοβαρό.. Πως είναι τώρα;
    Δυστυχώς χειροτέρεψε..πήγα στον κτηνίατρο κ μου επιβεβαίωσε το εγκεφαλικό,μου δώσε κάτι φάρμακα σε σταγόνες να του δίνω στο νερό..δύσκολα να επιζήσει αν κ η καρδιά του είναι δυνατή ????????????????

Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2018
    'Ονομα
    Ολυμπια
    Κατοικίδιο
    Lovebirds
    Post Thanks / Like
    Κτηνίατρο-πτηνιατρο; Τι σταγόνες έδωσε; Τρώει; Πίνει νερό;

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις