Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 3 από 3
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Aug 2017
    'Ονομα
    Jennie
    Post Thanks / Like

Κοκατιλ και συνήθειες... (Κακές?)

Καλησπέρα σε όλους.. ελπίζω να μην είναι out of topic.
    Λοιπόν... Έχω ένα κοκατιλ τον Μπάμπη, αυτό το πλάσμα πολύ με προβληματίζει. Είναι άγριο, έχουμε κάνει κάποια βήματα προόδου. Γενικωσ μασ πλησιάζει. Έχει όμως ένα χούι. Μάλλον δύο. Αρχικά δεν γουστάρει αγγιγμα και όταν βγαίνει εκτός κλουβιου κάνει πτήσεις κανονικά πάει κ κάθεται μονίμως πάνω στο κεφάλι μας. Εάν τρομαξει η οτιδήποτε πάει κουρτινοξυλο. Μετά πάλι κεφαλι. Όχι ώμο όχι χέρι αλλά κεφάλι. Συνεπώς κυκλοφορούμε σπίτι σαν την τύπισσα από το κάτω παρτάλι. Γνωρίζει κανείς γτ επιλέγει αυτά τα σημεία. Θέλω να πω νιώθω σαν να θέλει να Μ δώσει την εντύπωση ότι είναι κυρίαρχος. Βλακεία???? Σας συμβαίνει κτ αντίστοιχο??

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2020
    'Ονομα
    Maria
    Κατοικίδιο
    παραδεισια ο Πιπης και η Πιπηρινα
    Post Thanks / Like
    Καλήσπέρα, τα Κοκατίλ είναι γεννικά πολύ αγρια οπότε είναι φησικό να είναι άγριο. Έχω και εγώ ένα Κοκατίλκι, το έχω εκπεδέψει και δεν είναι άγριο.Κι εμένα μου ανεβμουένει στο κεφαλι μο
    . Μάλλον στο κουρτινόξιλο εστάνετε ασφάλια η και να του αρέσει που είναι ψηλά.

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2020
    'Ονομα
    Ανδρέας
    Κατοικίδιο
    Θηλυκό κοκατίλ, καναρίνια, budgie, ενυδρειο 100λ
    Post Thanks / Like
    Καταρχάς πρέπει να γνωρίζεις πως οι παπαγάλοι είναι περίεργα πλάσματα. Για παράδειγμα πρέπει να ξέρεις πως όταν οι παπαγάλοι δεν θέλουνε χάδια και αγγίγματα τότε δεν τα δέχονται κιόλας. Θα καταφέρεις να το χαϊδέψεις ή να το αγγίξεις για μεγάλο χρονικό διάστημα μόνο όταν αυτό το θέλει. Αλλά για να γίνει αυτό θα πρέπει να σε εμπιστεύεται δηλαδή να περνάτε χρόνο μαζί. Ένα μεγάλο μυστικό για την εξημέρωση των παπαγάλων είναι η τροφή, εάν το ταΐζεις τότε είσαι και η μάνα του.ειδικά όταν πεινάει και του δώσεις μία από τις αγαπημένες του λιχουδιές όπως ηλιόσπορο που τους αρέσει πολύ ,για τα cockatiel πάντα μιλάμε θα κάνετε μία νέα αρχή και θα σε εμπιστεύεται αλλά θα σε συμπαθεί και περισσότερο. Επίσης τα αρσενικά cockatiel σε αντίθεση με τα θηλυκά είναι πιο ανεξάρτητα και ενημερώνονται λίγο πιο δύσκολο. Αλλά αν προσπαθήσεις περισσότερο να είσαι μαζί του και να παίζεις με αυτόν τα πράγματα θα πάνε καλύτερα. Αυτά από μένα.....

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας