Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 3 από 3
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2020
    'Ονομα
    Nopi
    Post Thanks / Like

Διατροφη κοκατιλ

Γεια σας παιδιά. Θα ήθελα την γνώμη σας για ένα θέμα. Το κοκατιλ μου το εχω απο σεπτεμβριο και απο τοτε τρωει μονο σπορους. Εχω προσπαθησει απειρες φορες να του δωσω λαχανικα αυγο η φρουτα και δεν τα αγγιζει καν. Τον εχω αφησει και νηστικό ολόκληρο 2ημερο και παλι δεν τα ακουμπαει οταν του τα βαζω. Τι μπορώ να κανω για να τρωει κι αλλα πραγματα εκτος απο σπορους? Εχω ακούσει οτι δεν κανει να τρεφεται μονο με σπορους.

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2016
    'Ονομα
    Μαριάννα
    Κατοικίδιο
    parrotlet (τη ζουζού και τον Χούλιο)
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Ίσως αν δοκίμαζες να κάνεις κάποιο συνδυασμό που θα του άρεσε, όπως πχ αυγό με καρότο, κόκκινη πιπεριά και παξιμάδι στο μουλτι. Ή έχεις δοκιμάσει να τρως μπροστά του; Οι παπαγάλοι είναι σα τα παιδιά, ζηλεύουν! Φάε μήλο και δοκίμασε να του δώσεις από αυτό που τρως εκείνη την ώρα. Από την άλλη αν είναι μεγάλο σε ηλικία και δεν έχει φάει ποτέ τίποτα άλλο εκτός από σπόρους είναι πιθανό να μη φάει ότι και να κάνεις. Προς Θεού όμως μη το ξανά αφήσεις νηστικό! Αν του δίνεις ποιοτική τροφή το καλύπτει και δεν χάθηκε ο κόσμος να μη φάει φρούτα και λαχανικά από τη στιγμή που δεν τα θέλει με τίποτα!

3. Likes panagiotis k liked this post
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2020
    'Ονομα
    Nopi
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από mariann@ Εμφάνιση Μηνύματος
    Ίσως αν δοκίμαζες να κάνεις κάποιο συνδυασμό που θα του άρεσε, όπως πχ αυγό με καρότο, κόκκινη πιπεριά και παξιμάδι στο μουλτι. Ή έχεις δοκιμάσει να τρως μπροστά του; Οι παπαγάλοι είναι σα τα παιδιά, ζηλεύουν! Φάε μήλο και δοκίμασε να του δώσεις από αυτό που τρως εκείνη την ώρα. Από την άλλη αν είναι μεγάλο σε ηλικία και δεν έχει φάει ποτέ τίποτα άλλο εκτός από σπόρους είναι πιθανό να μη φάει ότι και να κάνεις. Προς Θεού όμως μη το ξανά αφήσεις νηστικό! Αν του δίνεις ποιοτική τροφή το καλύπτει και δεν χάθηκε ο κόσμος να μη φάει φρούτα και λαχανικά από τη στιγμή που δεν τα θέλει με τίποτα!
    Η αλήθεια ειναι πως εχω κανει τα αδυνατα δυνατα για να φαει αλλα δεν επιασε τοπο καμια προσπαθεια μου. Για την ηλικια του δεν γνωριζω γιατι το πηρα απο πετ σοπ αλλα το μονο σιγουρο ειναι οτι εκει ετρωγε μονο σπορους.

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας