Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο ... 234
Αποτελέσματα 31 μέχρι 37 από 37
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2020
    'Ονομα
    Νίκος
    Post Thanks / Like
    Είναι ζευγάρι γιατί βλέπω που την καβαλάει συνέχεια το άλλο πουλάκι!
    Τα πουλιά τα έχω στο μαγαζί, σε λίγο που θα πάω θα δω και θα σας πω

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2020
    'Ονομα
    Νίκος
    Post Thanks / Like
    Είναι ζευγάρι γιατί βλέπω που την καβαλάει συνέχεια το άλλο πουλάκι!
    Τα πουλιά τα έχω στο μαγαζί, σε λίγο που θα πάω θα δω και θα σας πω

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2020
    'Ονομα
    Νίκος
    Post Thanks / Like
    Τα νέα είναι ότι σταμάτησε στα 7!!!

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2020
    'Ονομα
    Νίκος
    Post Thanks / Like
    Σε ένα σουηδικό γκρουπ στο φαις είδα σήμερα αν πουλάκι με 7 αυγά, και αυτό το πουλάκι ήταν καφέ πράσινο σαν το δικό μου, σύμπτωση? Μιπος το έχουν τα συγκεκριμένα πουλάκια!?

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2019
    'Ονομα
    Γιάννης
    Κατοικίδιο
    Ένα αρσενικό κοινό σκουφάτο καναρινάκι τον Klaidi, μία κοινή κανάρα τη Σοφία, ένα αρσενικό καναρινάκι timbrado τον Κώστα, ένα καρδερινοκάναρο τον Μήτσο και ένα σαλιγκαράκ
    Post Thanks / Like
    εγώ από τις ενδείξεις αυτές πιστεύω ότι τα πουλάκια είναι όντως ζευγάρι και μάλιστα ότι ο αρσενικός είναι πολύ καλός ειδικά από τη στιγμή που όταν αυτή σηκώνεται για να φάει πάει αυτός και κλωσάει έστω και λίγο γιατί τι βοηθάει. Τώρα στο ότι έχει κάνει 7 αυγά και στο να ξέρουμε αν είναι όλα όντως γόνιμα οι φωτογραφίες που υπάρχουν δείχνουν μόνο τα τρία αυγά και πάλι όταν είναι πάρα πολύ μικρά γενικά την ωοσκόπηση την κάνουμε όταν το πρώτο αυγό είναι περίπου 7-8 ημερών και μπορούμε να καταλάβουμε τότε τι γίνεται αλλά και πάλι δεν μπορούμε να ξέρουμε για τα πιο μικρά επειδή ας πούμε το τελευταίο γεννήθηκε εχθές

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2020
    'Ονομα
    Νίκος
    Post Thanks / Like
    Σε περίπτωση που είναι γόνιμα 5 και άνω αυγά δεν τίθεται θέμα χορού στην φωλιά? Αν πάνε όλα καλά και ταΐζουν τους νεοσους οι γονείς μετά την 6 7 μέρα θα μπορούσαμε να δημιουργήσουμε μια νέα φωλιά και να βάλουμε κάποια πουλάκια μέσα ώστε να έχουμε καλητερο χορό για τα πουλάκια?
    Αν το κάνουμε αυτό ειπαρχει κάποιος φόβος για το πως θα αντιδράσουν οι γονείς?

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2019
    'Ονομα
    Γιάννης
    Κατοικίδιο
    Ένα αρσενικό κοινό σκουφάτο καναρινάκι τον Klaidi, μία κοινή κανάρα τη Σοφία, ένα αρσενικό καναρινάκι timbrado τον Κώστα, ένα καρδερινοκάναρο τον Μήτσο και ένα σαλιγκαράκ
    Post Thanks / Like
    Έτσι οι γονείς θα θεωρήσουν ότι έχει γίνει εισβολή στη φωλιά και θα παρατήσουν αν όχι όλα τα μικρά τουλάχιστον τα μικρά που μετακινήσαμε. Επίσης η μάνα κάθεται και κλωσάει σταθερά μέρα και νύχτα τους νεοσσούς συνήθως μέχρι την 8η μέρα της ζωής τους και από κει και πέρα όσο πάει κάθεται όλο και λιγότερο. Σε αυτή την περίπτωση εάν υπάρχει η δυνατότητα να υπάρχει άλλο ζευγάρι με τις ίδιες ημερομηνίες επώασης και εκκόλαψης τοποθετούμε εκεί τα πιο μικρά πουλάκια και πάλι με μεγάλες επιφυλάξεις.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο ... 234

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία