Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 5 από 5
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2019
    'Ονομα
    Γιάννης
    Post Thanks / Like

Χηνακια με πρόβλημα στα πόδια

Καλησπέρα σας! Πριν από ένα μήνα περίπου μου έδωσαν τέσσερα χηνακια, μιας εβδομάδας περίπου. Ενώ αναπτυσσόταν κανονικά, πριν από μία εβδομάδα, το ένα από αυτά άρχισε να μην μπορεί να πατήσει το ένα του πόδι κ μετά από μια-δυο μέρες κ το δεύτερο. Στην συνέχεια τα ποδαράκια του παραμορφώθηκαν, οι "πατούσες" τους περιστράφηκαν προς τα έξω κ δεν μπορεί να σταθεί καθόλου ορθιο, ούτε κ να περπατήσει φυσικά. Όρεξη έχει, τρώει κ πιβει νερό συνεχώς. Το πήγα στον κτηνίατρο, μου εδωσε αντιβίωση trisulvet και κάποιες βιταμίνες (vitamix). Μου είπε ότι είναι ή κάποιο μικρόβιο ή από έλλειψη βιταμινών κ ασβεστίου. Μέχρι κ σήμερα όμως δεν υπάρχει καμία βελτίωση, το αντίθετο θα έλεγα. Επίσης σήμερα άρχισε να εμφανίζει τα ίδια συμπτώματα κ ένα ακόμα χηνάκι. Είμαι πολύ στεναχωρημένος κ δεν ξέρω τι να κάνω. Αν μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως.

Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2011
    'Ονομα
    Stefanos
    Post Thanks / Like
    Τα εχεις εξω τα χηναρια?

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2019
    'Ονομα
    Γιάννης
    Post Thanks / Like
    Κατά τη διάρκεια της μέρας, όταν έχει καλό καιρό, τα έχω έξω. Το βράδυ τα βάζω μέσα γιατί έχει ακόμα λίγη ψυχρα και αρκετή υγρασία. Να ενημερώσω βέβαια ότι δυστυχώς το ένα ψόφησε χθες. Ελπίζω να προλάβω το δεύτερο κ να προστατέψω τα υπόλοιπα..

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Jul 2014
    'Ονομα
    Αριστειδης
    Κατοικίδιο
    Καναρινια
    Post Thanks / Like
    Έχουν splayed legs. Δες εδώ για να καταλάβεις και να τα φτιάξεις.https://www.google.com/url?sa=t&sour...=1559894215889 Θέλει άμεση φροντίδα

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2019
    'Ονομα
    Γιάννης
    Post Thanks / Like
    Δε νομίζω ότι είναι αυτό που λες Αριστείδη. Πρώτον τα ποδαράκια τους δεν ανοίγουν ούτε προς τα έξω ούτε προς τα πίσω.Οι "πατούσες" τους περιστρέφονται προς τα έξω, στην ουσία παραμορφώνονται. Επίσης αυτό εμφανίζεται τον πρώτο καιρό, αν διάβασα σωστα. Εμένα το έπαθαν σχεδόν στον μήνα.

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας