Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 3 από 3
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2018
    'Ονομα
    Φιλιω
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Αποριες για παρεουλα σε θυληκο budgie.

Γεια σας!! Θα ηθελα να κανω μια ερώτησή και να με κατατοπισετε οσο μπορειτε.
    Σκέφτομαι να παρω παρεουλα στο budgie μου που ειναι μια θυληκια ενος έτους..
    Στην αρχή σκεφτόμουν να παρω αρσενικό γιατι θα ηθελα πολυ και αναπαραγωγή καποια στιγμη αλλα φοβάμαι οτι θα κανουν πολυ φασαρια μαζι και τα δυο και δεν εχω και τους πιο εύκολους κ υπομονετικους γειτονες..
    Η θυληκια μου ειναι πολυ ήσυχη γενικα.. Εχει και τη φλυαρία της κάποιες φορες αλλα σε νορμαλ επίπεδα.. Οχι σε φαση να μη σταματάει με τιποτα.
    Οποτε σκέφτηκα να της έπαιρνα μια ακομα θυληκια.. Πιστεύετε οτι ίσως ειναι πιο ήσυχες μαζι απ οτι με ενα αρσενικό ;; Ή παιζει καθαρα θεμα χαρακτήρα του πτηνού ;
    Και μια ακομα απορία μου ειναι..
    Αν πάρω ενα ακομα θυληκο, ειναι καλυτερα να παρω καποια μικρότερη απο την δικια μου σε ηλικια;; 6 μηνών πχ.
    Ή καλύτερα να ειναι συνομιλικα;
    Γενικα το καλυτερο μου θα ητανε να της έπαιρνα αρσενικό αλλα με αγχωνει το θεμα φασαρια (οχι για εμενα φυσικα, εμενα δε μ ενοχλει) και δε θα ηθελα να με φέρουν σε σημείο να τα χωρισω μετα. Θα ηταν πολυ ασχημο.

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2018
    'Ονομα
    Ολυμπια
    Κατοικίδιο
    Lovebirds
    Post Thanks / Like
    Φασαρία θα κάνουν είτε πάρεις θηλυκό είτε αρσενικό κ ναι, μετά είναι μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα. Μακάρι να είχαν όλα τα πουλάκια παρέα αλλά αν έχεις θέμα με γείτονες δεν στο συνιστώ.

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2018
    'Ονομα
    Φιλιω
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Flifliki Εμφάνιση Μηνύματος
    Φασαρία θα κάνουν είτε πάρεις θηλυκό είτε αρσενικό κ ναι, μετά είναι μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα. Μακάρι να είχαν όλα τα πουλάκια παρέα αλλά αν έχεις θέμα με γείτονες δεν στο συνιστώ.
    Το μονο που ελπίζω αν το αποφάσισω να το τολμησω κ να παρω τελικα, ειναι να προσπαθήσω να βρω ενα οχι τοσο ζωηρο και πειραχτηρι πουλάκι.
    Ενα σχετικα λιγο πιο ήσυχο.
    Απ οτι διάβασα καπου πρέπει να ειναι καθαρα και θεμα χαρακτήρα του πουλιού.
    Ολα κανουν μια κάποια φασαρια όμως άλλα σε υπερβολικο βαθμο κ αλλα πιο νορμαλ.
    Σ' ευχαριστώ πολυ για την γνώμη σου ομως, θα το σκεφτω καλα πριν παρω κ αλλο.

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

4. Likes Flifliki liked this post

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία