Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 2 από 2
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    May 2019
    'Ονομα
    petrakis
    Post Thanks / Like

Φυσιολογικό - Παθολογικό

Είμαι νέο μέλος και θέλω να βάλω ένα θέμα στους εκτροφείς ιθαγενών σχετικά με τις ασθένειες αυτών. Με ενδιαφέρουν οι ασθένειες περισσότερο για δύο λόγους, α. επειδή σκέφτομαι αν αξίζει να ασχοληθώ με την εκτροφή ιθαγενών ή υβριδίων και β. διαβάζω πολλές αναρτήσεις με συχνή εμφάνιση ασθενειών σε αυτά και προβληματίζομαι.
    Διάβασα πολλές αναρτήσεις και είδα αρκετές φωτογραφίες με άρρωστα πουλιά (κοιλιά - καρίνα - κουτσουλιές) αλλά δεν είδα πουθενά στην ίδια ανάρτηση με το παθολογικό να υπάρχει και μια φωτό με φυσιολογική (κοιλια - καρίνα - κουτσουλιά) . Τι διάολο αναρωτήθηκα όλοι αυτοί από ένα πουλί έχουν;
    Οταν είδα ,θυμάμαι , για πρώτη φορά την κοιλιά της κανάρας μου πριν ζευγαρώσει και γεννήσει νόμιζα ότι κάτι έχει πάθει.
    Διαβάζω σε αναρτήσεις ''το πουλάκι είναι ζωηρό , κάθεται καλά , τρώει απ' όλα και να εδώ η κοιλιά του, είναι πρησμένο το έντερο'' ;;;;;. Είναι; Του ξεκινάω και αγωγή. ??????
    Ας μας βοηθήσουν σε αυτό τα μέλη του κλαμπ , που όπως διαπιστώνω είναι πολλά και με εμπειρία. Βάλτε καμία φωτο φυσιολογικών πουλιών για να δούμε και να πουμε μετά οτι το δικό μας πάσχει.

2. Likes DScythe liked this post
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2016
    'Ονομα
    Νώντας
    Κατοικίδιο
    καναρίνια, ιθαγενή, γυναίκα, παιδιά
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Καλώς όρισες στο φόρουμ. Αυτό που ζητας είναι δύσκολο να γίνει στη μέση της αναπαραγωγής. Μπορείς να δεις φωτογραφίες υγιών πουλιών μετά το πέρας κάποιας θεραπείας ή ακόμα από τις διαφορές φωτογραφίες που υπάρχουν μπορείς να σχηματισεις εντύπωση για την καρίνα, το πρησμενο έντερο, το μεγαβακτηριο κλπ
    Χρόνια χελιδόνια που πετάξατε...

4. Likes ΜΑΝΩΛΙΟΣ, sotos2908 liked this post

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία