Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Αποτελέσματα 11 μέχρι 18 από 18
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2019
    'Ονομα
    eleni
    Κατοικίδιο
    Mother of Tweety:καναρίνι, Lupe:σκυλος, Juicy:σκυλος, Allegra:σκυλος, Moby:σκυλος, Gizmo:γάτος
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από amastro Εμφάνιση Μηνύματος
    Ελένη, κατα πάσα πιθανότητα το πουλάκι ταλαιπωρείται από κύστες.
    Πρέπει να έχει γίνει κακή επιλογή φτερώματος στους γονείς.
    Κύστες ( Feather Lumps )

Δεν νομίζω πως μπορείς να γλυτώσεις τον πτηνίατρο.
    Λίστα Πτηνιάτρων
    ευχαριστώ θα κοιτάξω που άλλου έχει να τον πάω. δεν μπορώ να εμπιστευτώ τα πετ, αν κάποιος ξέρει τι να ζητήσω φυσικά και να πάω να το πάρω

Sent from my iPhone using Tapatalk

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2011
    'Ονομα
    Γιάννης
    Κατοικίδιο
    καναρίνια
    Post Thanks / Like
    Ελένη καλημέρα. Πολύ φοβάμαι κι εγώ για κύστες. Αλλά στο σημείο αυτό θα ήθελα να σου πω ότι το πίσω δάκτυλο του αριστερού ποδιού, ενδεχομένως και του δεξιού, φαίνονται να είναι σκούρα. Όταν λοιπόν θα το πας στον γιατρό ζήτησέ του να εξετάσει και τα πόδια του πουλιού, και αν τον ξαναπιάσεις, βγάλε φωτό από τα πόδια του και ανέβασέ τες στο φόρουμ, να δούμε αν πράγματι υπάρχει κάποιο ζήτημα.
    Ακόμα, βγάλε μια πανοραμική φωτογραφία του κλουβιού, ώστε να φαίνεται η εσωτερική του διάταξη, γιατί πολύ φοβάμαι ότι οι πατήθρες έχουν μπει σε λάθος κατεύθυνση.
    Εύχομαι όλα να πάνε καλά.
    Αν(α)...γεννα(ται)...(σ)το...φως!

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2019
    'Ονομα
    eleni
    Κατοικίδιο
    Mother of Tweety:καναρίνι, Lupe:σκυλος, Juicy:σκυλος, Allegra:σκυλος, Moby:σκυλος, Gizmo:γάτος
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από koukoulis Εμφάνιση Μηνύματος
    Ελένη καλημέρα. Πολύ φοβάμαι κι εγώ για κύστες. Αλλά στο σημείο αυτό θα ήθελα να σου πω ότι το πίσω δάκτυλο του αριστερού ποδιού, ενδεχομένως και του δεξιού, φαίνονται να είναι σκούρα. Όταν λοιπόν θα το πας στον γιατρό ζήτησέ του να εξετάσει και τα πόδια του πουλιού, και αν τον ξαναπιάσεις, βγάλε φωτό από τα πόδια του και ανέβασέ τες στο φόρουμ, να δούμε αν πράγματι υπάρχει κάποιο ζήτημα.
    Ακόμα, βγάλε μια πανοραμική φωτογραφία του κλουβιού, ώστε να φαίνεται η εσωτερική του διάταξη, γιατί πολύ φοβάμαι ότι οι πατήθρες έχουν μπει σε λάθος κατεύθυνση.
    Εύχομαι όλα να πάνε καλά.
    καλημέρα ναι τον έπιασα εχθές και έχει μια νομίζω μεγάλη στο στήθος, δεν την πείραξα γιατί είναι άσχετη δευτέρα πρωί θα τον πάω σε γιατρό, δεν θέλω να τον ξαναπιάσω γιατί ενώ ερχετε κατευθείαν στο χέρι μου τρέμει και φοβάμαι μην του κάνω κακό , θα βγάλω τα ποδαράκια του από κοντά, καθώς και το
    κλουβί του, μαδαει μέσα σε μια μέρα γρήγορα πφφφφ , υπάρχει περιπτώσει να μου πάθει κάτι από τις κύστες ;

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2019
    'Ονομα
    eleni
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2019
    'Ονομα
    eleni
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2016
    'Ονομα
    Νίκος
    Κατοικίδιο
    Καναρίνια τιμπράντο, ράτζα και κοινά. Ένα παπαγαλάκι μπάτζι, τον blue.
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Τελικά πρέπει να είναι αυτό που είπαν τα παιδιά. Κύστες. Γ' αυτό φαίνεται το πέτρωμά του έτσι ταλαιπωρημένο. Δυστυχώς, το θέμα είναι γονιδιακό και δεν νομίζω να καταφέρει να απαλλαχθεί ποτέ. Βέβαια, κάνε και μια επίσκεψη σε γιατρό, μήπως καταφέρει να βελτιώσει την κατάσταση. Το πουλάκι είναι ζωηρό τώρα; Κελαηδάει, έχει όρεξη, τρώει;
    Αυτό που λες ότι τσιμπάει τα φτερά του δεν είναι τίποτα. Το κάνουν όλα τα καναρίνια. Έτσι καθαρίζουν και τακτοποιούν το πέτρωμά τους.

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2012
    'Ονομα
    Δημήτρης
    Κατοικίδιο
    Καρποντακοι-Γαρδελια-καναρια
    Post Thanks / Like
    Πέτρωμά τους = φτέρωμά τους

Στάλθηκε από το P9000_Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Γιατι κλαιει το μωρο αφου φοραει πανα??

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2019
    'Ονομα
    eleni
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από ndlns Εμφάνιση Μηνύματος
    Τελικά πρέπει να είναι αυτό που είπαν τα παιδιά. Κύστες. Γ' αυτό φαίνεται το πέτρωμά του έτσι ταλαιπωρημένο. Δυστυχώς, το θέμα είναι γονιδιακό και δεν νομίζω να καταφέρει να απαλλαχθεί ποτέ. Βέβαια, κάνε και μια επίσκεψη σε γιατρό, μήπως καταφέρει να βελτιώσει την κατάσταση. Το πουλάκι είναι ζωηρό τώρα; Κελαηδάει, έχει όρεξη, τρώει;
    Αυτό που λες ότι τσιμπάει τα φτερά του δεν είναι τίποτα. Το κάνουν όλα τα καναρίνια. Έτσι καθαρίζουν και τακτοποιούν το πέτρωμά τους.

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    ευτυχώς είναι απίστευτα ζωηρός και κελαηδάει συνέχεια ποτέ δεν σταμάτησε, και τρώει και μπάνιο συνέχεια κάνει και όλα .. μίλησα με τον κύριο ακριβό αύριο θα τον πάω πρωί πρωί, ευχαριστώ παρά πολύ για τις πληροφορίες, μου είπε να μην ανησυχώ το πιο πιθανό είναι να είναι αυτό που μου λέτε, μακάρι να μην του κάνουν κακό αυτές οι κύστες και να το ξεπεράσουμε

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία