Καλησπέρα... Είχα ανοίξει το πρώτο μου topic όταν απέκτησα τη Ραλλού μου περίπου 7 μήνες πίσω... Όλα πήγαιναν καλά. Εξημνερώθηκε σχετικά γρήγορα. Την χαιδεύαμε όλοι. Όλα πήγαιναν καλά. Σωματικά μοιάζει μια χαρά. Τρώει κανονικά. Κελαδάει κανονικά... Αυτό που παρατηρώ εδώ και λίγο καιρό όμως είναι ότι έχει αυξηθεί η επιθετικότητα της... Έρχεται και κάθεται κανονικά πάνω μας κανονικά, αλλά όταν πάμε να την χαιδέψουμε συνήθως επιτίθεται ή σε εμένα που με νιώθει σαν δικό της απλά απομακρύνεται ή φοβάται. Πράγματα που έκανε όταν τη πρωτοπήρα. Στη κοπέλα μου, στους γονείς μου επιτίθεται αμέσως και όταν πάω να την χαιδέψω μετά επιτίθεται και σε μένα.... Μετά από λίγο μπορώ να την χαιδέψω, αλλά συνήθως σε πρώτη φάση επιτίθεται... Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει... Πριν δύο βδομάδες... Βάζαμε μέσα τα χέρια μας και πήγαινε από κάτω γιατί ήθελε χάδια... Τι άλλαξε; Και όταν βγαίνει έξω από το κλουβί να παίξει συνήθως δαγκώνει ότι βρει.... Χαρτιά, στυλούς, αυτιά(ναι αυτό είναι το αστείο). Μήπως απλά ακονίζει το ράμφος της; Οι κενώσεις της είναι κανονικές. Τα πουπουλα της επίσης. Ο ποπός της είναι πεντακάθαρος...