Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 8 από 8
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2015
    'Ονομα
    Γιάννης
    Κατοικίδιο
    2 Μπάτζι. O Τζόνυς και η Μπουκίτσα. (30/10/15 R.I.P. Μπουκίτσα-20/08/2016 R.I.P. Μπουκίτσα nr.2)
    Post Thanks / Like

Άρρωστο Budgie

Καλησπερα. Ο Τζόνυς που φαινεται στην φωτογραφια εδω και 2-3 μέρες δε μπορει να πατησει κατω το αριστερο του ποδαρακι. Επισης φαινεται λιγο ξεπουπουλιασμενος-απεριποιητος λες και περναει πτεροροια. Εεεπισης εχει δυο μερες καθεται κατω στο κλουβι. Ανεβαινει μονο για να φαει. Φαινεται κουρασμενο και σαν να ξαπλωνει κατω λογω κουρασεις αλλα και για να ξεκουρασει το δεξι του ποδι γιατι πλεων χρησιμοποιει μονο αυτο. Τον εχω 5 χρονια, εχω δηλαδη μια μικρη εμπειρια. Ανεβαζω φωτο και εαν ειναι λαθος ας μου πει καποιος. Μολις κατεβασα το tapatalk μονο μεσω φορουμ εμπαινα ως τωρα.

Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2018
    'Ονομα
    Ολυμπια
    Κατοικίδιο
    Lovebirds
    Post Thanks / Like
    Έτσι κάθεται δηλαδή τις τελευταίες μέρες; Καλό θα ήταν να βγάλεις κοντινή φωτογραφία το ποδαράκι του και την κοιλίτσα του. Από τη στάση αυτή κ μόνο σίγουρα κάτι έχει, οι φωτογραφίες θα βοηθήσουν να δούμε κάτι πιστεύω αλλά το καλύτερο θα ήταν να το πήγαινες σε πτηνιατρο.

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2015
    'Ονομα
    Γιάννης
    Κατοικίδιο
    2 Μπάτζι. O Τζόνυς και η Μπουκίτσα. (30/10/15 R.I.P. Μπουκίτσα-20/08/2016 R.I.P. Μπουκίτσα nr.2)
    Post Thanks / Like
    Το ποδι του δεν εχει σπασει. εχει δυναμη να πιαστει απο καπου απλα οχι οσο δυναμη με το κανονικο και εννοειται του ποναει. Συρο ειμαι γιατρο για πτηνα αμφιβαλλω εαν εχει. ανεβαζω και αλλες φωτογραφιες μπας και βοηθανε.

Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2018
    'Ονομα
    Ολυμπια
    Κατοικίδιο
    Lovebirds
    Post Thanks / Like
    Δυστυχώς δεν φαίνεται κάτι καθαρά. Αν το ποδαράκι του πονάει ΜΑΛΛΟΝ από αυτό είναι αλλά δεν ξέρω να σου πω τι να κάνεις για να το απαλυνεις. Δες μήπως μπορείς να συμβουλευτεις έναν πτηνιατρο τηλεφωνικά. Στο μεταξύ εμπλούτισε τη διατροφή του με βιταμίνες και αυγουλακι βραστό. Εύχομαι περαστικά κ ελπίζω αν ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω να σου γράψει.

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2015
    'Ονομα
    Γιάννης
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    Μιας και εχουν περασει 4-5 μερες ειμαι κατα 50% σιγουρος οτι κατω ξαπλωνει επειδη του ποναει το ποδι, ειναι ταλαιπωρημενος και αδυναμος και ετσι ξεκουραζει το αλλο του ποδι και ξεκουράζεται και ο ιδιος. Αν πεινασει ανεβαινει και μετα απο λιγο ξανα κατω. Αυγο δεν ακουμπαει με τιποτα. Βιταμινες του δινω συνεχεια μεσα στο νερο. Θα περιμενω να δω εξελιξη ή κανα καινουριο συμπτωμα μπας και βγει ακρη...

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2015
    'Ονομα
    Γιάννης
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    ξερεις κανεις τι μπορω να του δωσω κατα του πονου? οπως εχουμε εμεις π.χ. το mesulid.

Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2018
    'Ονομα
    Ολυμπια
    Κατοικίδιο
    Lovebirds
    Post Thanks / Like
    Έριξα μια ματιά διαδικτυακά αλλά δεν βρήκα κάτι που να είναι παυσίπονο για πτηνά.. Κ δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι.

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2015
    'Ονομα
    Γιάννης
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    χμμμ καλως θα δω τι θα κανω. ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία