Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 5 από 5
    Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2015
    'Ονομα
    George
    Post Thanks / Like

Θηλυκο Cockatiel μηπως θελει να γεννησει

Καλησπερα
    Εχω δυο θηλυκα Κοκατιλ τα οποια συζουν αρμονικα στο ιδιο κλουβι.εδω και μερες το ενα φερεται λιγο περιεργα.Τριγρυριζει στον πατο του κλουβιου σκαλιζει τη σχαρα του κλουβιου με το ραμφος σνα να ψαχνει κατι.Σημερα περναει πολυ χρονο στον πατο του κλουβιου σε μια γωνια με τον ποπο προς τα πανω.Δεν εχω εμπειρια σε αναπαραγωγη κοκατιλ(αντιθετα με καναρινια),αλλα η αισθηση που μου δημιουργειται ειναι οτι θελει να κανει φωλια και αυγα.Ειναι οντως ετσι?σε αυτη ην περιπτωση τι κανω?την αποθαρρυνω καπως?την αφηνω να κανει ετσι?της παιρνω μια φωλια και υλικο να την διευκολυνω?
    Εχει και λιγο διαρροια σημερα,δεν εχει ομως καποιο αλλο συμπτωμα,μπορει να της την προκαλεσε το ενδεχομενο ν αθελει να γεννησει?

Administration Team
    Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    'Ονομα
    Κωνσταντίνα
    Κατοικίδιο
    Cockatiels, Zebra Finches, Καναρίνια, Χάμστερ, Platy fish
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Καλησπέρα Γιώργο! Πράγματι ακούγεται σαν να προσπαθεί να φτιάξει φωλιά και να κάνει αυγουλάκια. Το ιδανικό (από τη στιγμή που δεν υπάρχει και αρσενικό για να είναι επιτυχημένη αναπαραγωγή) θα ήταν να μην κάνει αυγά και κουραστεί χωρίς λόγο. Μπορείς να προσπαθήσεις να της αλλάξεις την κατάταξη του κλουβιού κλπ και αν την έχεις μέσα στο σπίτι που οι ώρες του φωτός με το τεχνιτό φωτισμό που έχουμε εμείς είναι λίγο αυξημένες, να προσπαθήσεις να τις μειώσεις και να κοιμάται νωρίτερα.
    Διάρροια μπορεί να κάνουν λίγο πριν ή αφού γεννήσουν, αλλά δεν μπορώ να σου πω 100% ότι είναι από αυτό.

3. Likes gtsaka liked this post
    Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2015
    'Ονομα
    George
    Post Thanks / Like
    Ευχαριστω Κωνσταντινα(Θυμηθηκα),λιγο καθησυχαστηκα,εκτος απο την διαρροια (και την περιεργη συμπεριφορα)δειχνει υγιης,φυσικα θα εχω το νου μου και αν εχει μεχρι την Δευτερα διαρροια θα στειλω υλικο σε κτηνιατρικο εργαστηριο για εξεταση για καθε ενδεχομενο...

5. Likes CaptainChoco liked this post
    Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2015
    'Ονομα
    George
    Post Thanks / Like
    Εκανε αυγο σημερα !!! Το πεταξα με βαρια καρδια ,την λυπαμαι λιγο,δεν ξερω αν και ποσα θα ακολουθησουν,τουλαχιστον φαινεται να απομακρυνεται η πιθανοτητα να ειναι αρρωστη

Administration Team
    Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    'Ονομα
    Κωνσταντίνα
    Κατοικίδιο
    Cockatiels, Zebra Finches, Καναρίνια, Χάμστερ, Platy fish
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Αν κάνει και άλλα, άφησε τα να τα κλωσσήσει μέχρι να ολοκληρώσει το κύκλο της. Διαφορετικά μπορεί να συνεχίζει να γεννάει για να αντικαταστήσει τα χαμένα.

8. Likes koukoulis, Flifliki, gtsaka liked this post

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας