Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Αποτελέσματα 21 μέχρι 24 από 24
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2018
    'Ονομα
    Πωλινα
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Απ ότι ξέρω με τη δύση του ήλιου και αντίστοιχα με την ανατολή. Παντψς το μεσημεράκι και η Κοκο κοιμάται ελαφρά λίγο. Δεν τν σκεπάζουμε η αλήθεια και συνήθως κοιμάται πανω μας

2. Likes koukoulis liked this post
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2018
    'Ονομα
    Φιλιω
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Polina Εμφάνιση Μηνύματος
    Απ ότι ξέρω με τη δύση του ήλιου και αντίστοιχα με την ανατολή. Παντψς το μεσημεράκι και η Κοκο κοιμάται ελαφρά λίγο. Δεν τν σκεπάζουμε η αλήθεια και συνήθως κοιμάται πανω μας
    Αα οκ, σ' ευχαριστω πολυ.
    Εγω την σκεπαζω γιατί εχει μια συγκεκριμένη θέση που πάει κ κοιμάται στο κλουβι και κάθε μεσημέρι ανεβαίνει εκεί κ φωνάζει για να τη σκεπασουμε, χαχα

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

4. Likes Polina, koukoulis liked this post
    Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2011
    'Ονομα
    Γιάννης
    Κατοικίδιο
    καναρίνια
    Post Thanks / Like
    Νομίζω ότι οι γενικές αρχές για παπαγάλους είναι οι ακόλουθες:
    περίπου ένα 12ωρο ύπνο την ημέρα και ίσως πάρουν και κανέναν υπνάκο το μεσημέρι
    ακολουθούμε φυσικά και την ημερήσια διάρκεια του φυσικού φωτισμού ανά εποχή, αλλά (δεν το θυμάμαι με βεβαιότητα αυτό) 10 ώρες ύπνο οπωσδήποτε
    Αν σχετικά απότομα αλλάξει η φωτεινότητα του περιβάλλοντος ή / και η θερμοκρασία (αύξηση και των δύο) ενδεχομένως να "θεωρήσουν" ότι άλλαξε και η εποχή και να μπουν σε πτερόρροια, οπότε το έξω - μέσα ίσως και να επηρεάζει σε αυτές τις περιπτώσεις
    Και τι ηλικίες έχουν; Πότε πέρασαν την πρώτη πτερόρροια; Νομίζω ότι για το ένα από τα πουλάκια υπάρχει η σκέψη ότι δεν την ολοκλήρωσε;
    Αν(α)...γεννα(ται)...(σ)το...φως!

6. Likes Polina liked this post
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2018
    'Ονομα
    Πωλινα
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από koukoulis Εμφάνιση Μηνύματος
    Νομίζω ότι οι γενικές αρχές για παπαγάλους είναι οι ακόλουθες:
    περίπου ένα 12ωρο ύπνο την ημέρα και ίσως πάρουν και κανέναν υπνάκο το μεσημέρι
    ακολουθούμε φυσικά και την ημερήσια διάρκεια του φυσικού φωτισμού ανά εποχή, αλλά (δεν το θυμάμαι με βεβαιότητα αυτό) 10 ώρες ύπνο οπωσδήποτε
    Αν σχετικά απότομα αλλάξει η φωτεινότητα του περιβάλλοντος ή / και η θερμοκρασία (αύξηση και των δύο) ενδεχομένως να "θεωρήσουν" ότι άλλαξε και η εποχή και να μπουν σε πτερόρροια, οπότε το έξω - μέσα ίσως και να επηρεάζει σε αυτές τις περιπτώσεις
    Και τι ηλικίες έχουν; Πότε πέρασαν την πρώτη πτερόρροια; Νομίζω ότι για το ένα από τα πουλάκια υπάρχει η σκέψη ότι δεν την ολοκλήρωσε;
    Καλημέρα! Εγώ έχω την σκέψη μήπως δεν ολοκληρώθηκε η πτεροριας της. Η Κόκο είναι 11 μηνών. Πριν κανένα 5μηνο άρχισε να χάνει φτερά, οπότε και θεωρησα πως ήταν η πρώτη της πτεροροια, σταμάτησε βέβαια, παρότι δεν ήταν πολύ έντονη. Και τωρα έχει αρχίσει και χάνει πούπουλα και κυρίως στο κεφαλάκι, γι αυτό σκέφτηκα μήπως τυχόν τα χάνει σταδιακά, αλλά δν ξέρω αν γίνεται με τόσους μήνες απόσταση. Το θέμα του ύπνου της δεν έχει αλλάξει καθόλου από την ημέρα που ήρθε σπίτι μας. Οπότε δεν νομίζω να την ενοχλεί κάτι τέτοιο. Έχει βελτίωση πάντως και με τις βιταμίνες και με λίγο πιο ενισχυμένη διατροφή με λαχανικά και αυγό εναλλακτικά.

8. Likes koukoulis, Flifliki liked this post

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία