Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Αποτελέσματα 11 μέχρι 18 από 18
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2016
    'Ονομα
    Νίκος
    Κατοικίδιο
    Καναρίνια τιμπράντο, ράτζα και κοινά. Ένα παπαγαλάκι μπάτζι, τον blue.
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Καλησπέρα. Κι εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ μικρό το κλουβάκι για να βρίσκονται μόνιμα δύο πουλιά μέσα. Θα μπορούσε να τα φιλοξενήσει για λίγο ίσως.
    Ο φίλος παραπάνω εννοεί ότι τα μουλάκια (έτσι λένε τα καρδερινοκάναρα) είναι καλύτερα να τα έχεις μόνα, χωριστά από τα άλλα πουλιά. Νομίζω ότι η αυτόματη διόρθωση έκανε πάλι το θαύμα της και γράφτηκε παραπάνω μουλάρια...

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

2. Likes koukoulis liked this post
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2018
    'Ονομα
    Χαρης
    Post Thanks / Like
    Καλημέρα! Κάτι δεν καταλαβενω μαλλον, θελω να εχω 4 5 αρσενικά δίπλα δίπλα αλλά χωριστά έτσι και αλλιως αφού.μου.ειπαν οτι δεν ειναι καλό να.ειναι ολα μαζι σε μια κλούβα για μαλωματα λιγοτερο κελαηδισμα κτλ.

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2016
    'Ονομα
    Νίκος
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Μπορείς να έχεις όσα θέλεις. Ο λόγος του να μην βλέπονται είναι για να κελαηδάνε. Αν βλέπονται κελαηδάνε πιο λίγο. Μπορείς να τα βάλεις σε κλουβάκια σαν αυτό που έχεις, ένα πουλάκι στο κάθε κλουβί και το ένα κλουβί πάνω στο άλλο. Έχουν κάτι αυτάκια και δένουν μεταξύ τους φτιάχνοντας μια "πολυκατοικία".

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2018
    'Ονομα
    Χαρης
    Post Thanks / Like
    Ωραια! Θα κανω έτσι κλουβι σαν αυτο.που εχω αλλά με ενα λογο χώρου, και θα βαλω αλλες 2 3 ράτσες, κατι συγκεκριμένο τωρα που εχω το καρδερινοκαναρο ?

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2016
    'Ονομα
    Νίκος
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο τι ράτσα θα πάρεις. Όλα κελαηδάνε, άλλα πολύ, άλλα λίγο. Το πρόβλημα είναι ότι το κελάηδημα τους μπορεί να επηρεάσει το καρδερινοκάναρο.

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2018
    'Ονομα
    Χαρης
    Post Thanks / Like
    Μαλιστα, δεν ειμαι ο έμπειρος που θελω την τελειότητα, για τα αλλά πουλιά να μην υπάρχει θεμα και ος αφορα το κελάηδισμα που πχ μπορει να μην πει όλους τους ηχους δεν με πειράζει ..

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2011
    'Ονομα
    Ιωάννης
    Κατοικίδιο
    καναρίνια - ταχυδρόμους
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Συγνώμη για την καθυστέρηση να δω την ερώτησή σου . Μουλάρια λέμε τα υβρίδια , τα παράγωγα δύο διαφορετικών πουλιών που σχεδόν στην πλειοψηφία τους είναι άγονα . Δεν αναπαράγονται και όσοι τα ¨κάνουν¨ προσπαθούν να ¨πάρουν¨ κάποιο αποτέλεσμα που να φτάνει το άγριο με την ¨πινελιά¨ του ήμερου , συνήθως του καναρινιού . Σου το γράφω κομψά και γενικά , πάνω εκεί τα ενδιαφέροντα καθενός γίνονται μεγαλύτερα ή μικρότερα . Σε κάθε περίπτωση όπως σου είπα παραπάνω , ένα τέτοιο πουλί (εκτός του εκτροφέα του που συνήθως οι λόγοι του είναι οικονομικοί ) καλύπτει έναν χομπίστα που θέλει μόνο ένα κλουβί , με ένα πουλάκι . Ούτε αναπαραγωγές ,ούτε πολλά πολλά . Ο πίπις των ταινιών , που ο κάτοχός του τον καμαρώνει , χαλάει τον κόσμο στην φωνή (συνηθισμένο στα μουλάρια λόγω του "άγριου¨ αίματος του ) , αντέχει στις καιρικές συνθήκες κλπ κλπ κλπ. Απλά είναι παραφύση και η ¨φύση¨ δεν τα αναπαράγει ώστε να αποτελέσουν κοινή ενασχόληση . Νομίζω σου έλυσα την απορία . Καλή συνέχεια και καλές γιορτές .
    ευχαριστώ που με ...ακούσατε.!!!

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2018
    'Ονομα
    Χαρης
    Post Thanks / Like
    Κανένα προβλημα! Τα λες τόσο καλα που θες δεν θες καταλαβενεις.. οποτε εχω προς το παρον ενα πουλι που δεν ζευγαρώνει.. έτσι και αλλιως να πω την αλήθεια αλλο ηταν το θελω μου οποτε προς το παρον τουλάχιστον δεν με πειράζει.. Σ'ευχαριστω πολυ που ασχοληθηκες! Παρομοιως!!

10. Likes gianniskilkis liked this post

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία