Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 3 από 3
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2018
    'Ονομα
    Spiridoyla
    Post Thanks / Like

Εξοικιωση εκπαιδευση καινουριου μπατζι

Καλησπερα!Εχω 3 χρονια ενα μπατζι, την Αμελι, που ηταν ζευγαρι με τον Ιουλιο, μπατζι επισης.Τα πηρα μαζι απ το ιδιο πετ σοπ οποτε ηδη γνωριζοντουσαν, τα ειχα ελευθερα μεσα στο σπιτι κι ηταν πολυ δεμενα μεταξυ τους και δραστηρια, αλλα δεν τα ειχα εκπαιδευσει γιατι ηταν τα πρωτα μου και δεν ηξερα πως.Ο Ιουλιος ηταν πολυ κοινωνικος, η Αμελι πολυ πιο απομακρη, δεν καθησε ποτε στο χερι μου οπως εκεινος, δεχοταν μονο να τη χαιδευω λιγο, συνηθως μιμουμενη εκεινον.Δυστυχως τον Ιουλιο τον χασαμε πριν 4 μηνες.Η Αμελι εκτοτε εχει παθει καταθλιψη, δεν θελει ουτε να πεταει ουτε να παιζει..Ετσι αποφασισα να της φερω καινουρια παρεα, και αυριο σχεδιαζω να φερω σπιτι τον Απολλωνα, ενα νεαρο αρσενικο μπατζι, που ομως δεν γνωριζονται καθολου.Θα ηθελα συμβουλες απ οποιον εχει περισοτερες γνωσεις και εμπειρια απο μενα για το πως να τα φερω σε πρωτη επαφη και να τον εξοικιωσω με το χωρο, και πως να τον εκπαιδευσω να καθεται στο χερι μου,και να ερχεται οταν τον φωναζω.Ευχαριστω!

Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2018
    'Ονομα
    Ολυμπια
    Κατοικίδιο
    Lovebirds
    Post Thanks / Like
    Δες εδώ http://www.greekbirdclub.com/showthr...udgies)-μου, έχει κάποιες πληροφορίες.

3. Likes CaptainChoco , xrisam liked this post
    Administration Team
    Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    'Ονομα
    Κωνσταντίνα
    Κατοικίδιο
    Cockatiels, Zebra Finches, Καναρίνια, Χάμστερ, Platy fish
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Καλησπέρα! Κάθε νέο πουλάκι που έρχεται στην παρέα μας, θα πρέπει να περνά καραντίνα προκειμένου να είμαστε σίγουροι ότι δε φέρει κάποια μεταδοτική, προς τα άλλα πτηνά, ασθένεια. Στη συνέχεια θα βάλεις τα κλουβάκια τους κοντά για να μπορούν να γνωριστούν με απόσταση ασφαλείας και σιγά σιγά θα γίνει και το βήμα της συγκατοίκησης!

5. Likes xrisam liked this post

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας