Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 5 από 5
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Aug 2018
    'Ονομα
    Thanos
    Post Thanks / Like

Αηδόνι με κινητικά προβλήματα

Καλησπερα σε ολους,
    Τη περασμενη παρασκευη σε ενα βουνο εξω απο το Μεσσολογγι βρικαμε ενα πτουλακι κρημενο σε ενα θαμνο που στην αρχη καταλαβαμε οτι ηταν χτυπημενο σε οχι καλη κατασταση, καταληξαμε να το φερουμε στη Θεσσαλονικη και εδω μαθαμε οτι τελικα ειναι Αηδονι (το αναγνωρισαν ανθρωπος ου γνωριζει απο πουλια και ο ιδιοκτήτης απο ενα pet shop)
    Το ταισαμε κυριως αυγο βραστο και μηλο και πηρε λιγο τα πανω του αλλα ποτε δεν περπατησε , την δευτερα το πηγα σε κτηνιατρο ο οποιος μου ειπε οτι δεν εχει τιποτα σπασμενο (ουτε ποδι , ουτε φτερουγα) και οτι μαλλον εχει νευρολογικο προβλημα και δεν μπορει να μας βοηθησει.
    Πλεον ο μικρος μασ εχει αρχισει να κουναει την μια φτερουγα του αλλα ποτε την δεξια , το αριστερο του ποδι το κουναει κανονικα αλλα το δεξι του ελαχιστα , μαλλον μονο τα δακτυλα του.
    Τρωει και εχει και ορεξη πλεον , πινει νερο κανονικα αλλα μονο απο το χερι μου , δηλαδη μονο με ταισμα , μονος του δεν μπορει να φαει, αγορασα και τροφη για μαινα για να καλυτερεψω την διατροφη του.
    τι μπορω αλλο να του κανω ??????
    τι αλλο μπορω να του δωσω απο τροφη , βιταμινη , τι ποσοτητα φαγητου θελει, ποσο νερο θελει την ημερα , δεν εχω ιδεα τι πρεπει να κανω...
    Τελευταία επεξεργασία από taggelou; 28-08-2018 στις 15:45

Administration Team
    Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    'Ονομα
    Κωνσταντίνα
    Κατοικίδιο
    Cockatiels, Zebra Finches, Καναρίνια, Χάμστερ, Platy fish
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Θάνο από τη στιγμή που είναι αηδόνι και έχει γεννηθεί στη φύση, θα πρέπει να ενημερωθεί η κατάλληλη οργάνωση για να αναλάβει την ιατροφαρμακευτική περίθαλψη του και να κρίνει αν είναι εφικτή η απελευθέρωση του. Προσωπικά η μόνη οργάνωση που γνωρίζω είναι η ΑΝΙΜΑ με κέντρο την Αθήνα, παρόλα αυτά πολλές φορές έχω δει να στέλνουν ή να λαμβάνουν πουλάκια και από άλλες περιοχές. Ίσως αν επικοινωνήσεις τηλεφωνικά να σε κατευθύνουν ως προς τι είναι σωστό να γίνει.

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Aug 2018
    'Ονομα
    Thanos
    Post Thanks / Like
    Σε ευχαριστω Κωσταντινα μου για την απαντηση σου, επικοινωνησα με την ΑΝΙΜΑ και αυτοι με παρεπεμψαν στο "Δραση για την Αγρια ζωη" το οποιο και βρισκετε στην πολη μου, αφου τους ενημερωσα για την κατασταση του πουλιου, μου εχουν ζητησει ηδη να τους το παραδωσω διοτι χρειαζετε φαρμακευτική περιθαλψη και θα το αναλαβουν αυτοι ...
    Οποτε σημερα το απογευμα εχουμε την αποχωρηση του μικρου μας "Μήτσου" μετα απο την 4ημερη συμβιωση μας !!!
    Τελευταία επεξεργασία από taggelou; 29-08-2018 στις 12:19

Administration Team
    Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    'Ονομα
    Κωνσταντίνα
    Κατοικίδιο
    Cockatiels, Zebra Finches, Καναρίνια, Χάμστερ, Platy fish
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Πολυ χαίρομαι για τα νέα αυτά Θάνο! Εύχομαι καλή τύχη στο πουλάκι, να αναρρώσει και να πετάξει ξανά ελεύθερο!

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2016
    'Ονομα
    Αθανασια
    Κατοικίδιο
    1καναρινάκι,1 καρδερινοκάναρο,2 αδεσποτάκια, και μια οικογένεια γατιών, 5 το συνολο.
    Post Thanks / Like
    Μπραβο σας, πολυ ευχαριστη εξελιξη.....τωρα στα καταλληλα χερια, σιγουρα θα τα καταφερει....ο Μητσακος.

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας