Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Αποτελέσματα 11 μέχρι 14 από 14
    Titribit
    Guest
    Κομπλε ειναι ο αρσενικος Δημητρη

Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

η θηλυκια κατι εχει στην εμφανιση της . Αν ειναι συχνα ετσι μεσα στην ημερα , παρε και αλλες γνωμες και δρασε με καποιο τροπο ( φαρμακο ; πτηνιατρος ; ) Και το βλεμμα αλλα και η φτερουγα και η σταση της δεν μου αρεσει . Ο αρσενικος εχει και αυτος πολυ λιπος και στο λαιμο και με προβληματιζει ως προς την διατροφη τους ( ειναι εμφανες ομως το πιο καθαρο βλεμμα του σε σχεση με το θηλυκο ) .Αυγοτροφη δεν δινεις συχνα (εγω δινω συχνοτερα , τουλαχιστον οσο ειμαι στην Αθηνα ) . Τρωνε και απ τα δυο μιγματα ; σε τι ποσοτητες πανω κατω την ημερα ;

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2012
    'Ονομα
    Δημήτρης
    Κατοικίδιο
    Καρποντακοι-Γαρδελια-καναρια
    Post Thanks / Like
    η τσουπα ειναι ετσι στις φωτος,την πετυχα την στιγμη που παει να τιναξει το φτερωμα
    βαζω 2 Κ.Σ σε καθε ταιστρα και την αλλαζω καθε 2 μερες
    βαζω σε μια ταιστρα το δικο μου μειγμα και σε αλλη το μειγμα που πηρα απο τον Αντωνη
    πιστευω πως αμα ηταν απο τα μειγματα θα ειχανε παθει κατι και οι καρποντακοι
    αμα μου λεγανε οτι χτες κατι εχει η τσουπα θα ελεγα 100%
    σημερα ομως ειναι σαν να πηρα αλλο πουλι

Στάλθηκε από το LG-D605 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Τελευταία επεξεργασία από IscarioTis; 04-08-2018 στις 14:03
    Γιατι κλαιει το μωρο αφου φοραει πανα??

Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

δεν συνδεω το θεμα της διατροφης με την αδιαθεσια της θηλυκιας ( τουλαχιστον οσο δεν ξερουμε τι ειναι αυτο που συχνα φετος χτυπα θηλυκα παρα αρσενικα ενω τρεφονται με την ιδια τροφη ) . Γενικα μιλαω για την εμφανιση λιπους , που αν εχεις παλια φωτο του αρσενικου (η θηλυκια ηταν αρρωστη τοτε και ειναι λογικο να μην ειχε λιπος ) σε πιθανο ελεγχο κοιλιας , θα βοηθουσε για συγκριση . Παντως αν την εξαντλουν την ποσοτητα που δινεις ειναι 2 κουταλιες της σουπας για το ζευγαρι συνολικα ανα ημερα ( σχεδον 6 του γλυκου ) και δειχνουν αρκετες ( ειναι θεμα βεβαια μεταβολισμου ) .

Αν η θηλυκια ηταν στιγμιαια ετσι , ισως δεν εχει αμεσο θεμα , περαν της προσοχης που θελει να εχεις στο συκωτι (παρακολουθηση , συμπληρωματα , διατροφη ) .Αν ομως συνεχισει την περιεργη συμπεριφορα και δεν την βλεπεις παραλληλα να ορμα στο σουπιοκοκκαλο (γιατι και πριν τα αυγα δειχνουν νωχελικες ) τοτε μπορει το συκωτι και η κακη δι εση να μην ειναι κατι ελεγχομενο με τον συνηθισμενο τροπο

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας