Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 6 από 6
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2018
    'Ονομα
    mairh
    Post Thanks / Like

πτερορροια η κάτι άλλο ?

Καλημέρα σε όλους !!! μπαίνω κατευθείαν στο θέμα . χθες μου έφεραν 3 καναρινακια και παρατήρησα δύο πράγματα . το λευκό καναρινακι εχει την παρακάτω εικόνα δεν ξέρω τι είναι ,αν το είχε η αν έγινε χθες με το ταξιδι παίζει να είναι πτερορροια η κάτι άλλο .και το δεύτερο είναι ότι τα δύο από τα τρία καναρινακια κάνουν έναν ήχο σαν τρίξιμο (Όχι πάντα Αλλά πολύ συχνά )δεν μπορω να καταλαβω αν αυτό γίνετε όταν αναπνεουν προσπάθησα να αναρτήσω βίντεο Αλλά δεν μπορώ για κάποιο λόγο .

Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Administration Team
    Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    'Ονομα
    Κωνσταντίνα
    Κατοικίδιο
    Cockatiels, Zebra Finches, Καναρίνια, Χάμστερ, Platy fish
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Μαίρη υπάρχει περίπτωση να το είχε τραυματίσει κάποια στιγμή πριν το πάρεις στα χέρια σου ή να του το είχε μαδήσει κάποιο από τα υπόλοιπα και τώρα να ξαναβγάλει τα πουπουλάκια.

Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2017
    'Ονομα
    Παναγιώτης
    Κατοικίδιο
    2 καναρίνια
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από matsarou Εμφάνιση Μηνύματος
    .και το δεύτερο είναι ότι τα δύο από τα τρία καναρινακια κάνουν έναν ήχο σαν τρίξιμο (Όχι πάντα Αλλά πολύ συχνά )δεν μπορω να καταλαβω αν αυτό γίνετε όταν αναπνεουν προσπάθησα να αναρτήσω βίντεο Αλλά δεν μπορώ για κάποιο λόγο .
    Αυτό το τρίξιμο το ακούς και στον ύπνο τους και κατά τη διάρκεια της ημέρας;

Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2017
    'Ονομα
    Παναγιώτης
    Κατοικίδιο
    2 καναρίνια
    Post Thanks / Like
    Όπως ανέφερα και στο άλλο θέμα που έχεις ανοίξει (καλό είναι να μη μπερδεύουμε τα θέματα μεταξύ τους για να βγάζουμε μια άκρη στο τι έχει γίνει και τι έχουμε γράψει) προσπάθησε να μας το περιγράψεις όσο καλύτερα μπορείς.Παρατήρησε τα κατά τη διάρκεια της μέρας και όταν κοιμούνται ,ο ήχος που ακούς είναι κάποιος συριγμός (σφύριγμα), το τρίξιμο που ακούς είναι σαν να σπάνε σπόρια; Ίσως έχουν κάποιο πρόβλημα δύσπνοιας που οφείλεται σε κάποιο κρύωμα ενδεχομένως.Εφόσον όμως τα απέκτησες τώρα δεν γνωρίζουμε σε τι συνθήκες ζούσαν πριν.Πχ μπορεί να ήταν σε εσωτερικό χώρο κοντά σε κλιματιστικό ή αν ήταν έξω σε μέρος με ρεύματα αέρα.Γενικά αν είναι κάποιο ελαφρύ κρύωμα θα περάσει.
    Τελευταία επεξεργασία από panagos; 17-07-2018 στις 09:26

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2018
    'Ονομα
    mairh
    Post Thanks / Like
    καλημέρα και ευχαριστώ για την ανταπόκριση . Όταν έστειλα την φώτο από αυτόν που τα πήρα μου είπε ότι είναι πτερορροια αλλά δεν μου φάνηκε για κάτι τέτοιο και γι'αυτό αποφάσισα να σας το στείλω είναι και από τις δύο πλευρές έτσι .
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από CaptainChoco Εμφάνιση Μηνύματος
    Μαίρη υπάρχει περίπτωση να το είχε τραυματίσει κάποια στιγμή πριν το πάρεις στα χέρια σου ή να του το είχε μαδήσει κάποιο από τα υπόλοιπα και τώρα να ξαναβγάλει τα πουπουλάκια.
    Στάλθηκε από το SM-J530F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2017
    'Ονομα
    Παναγιώτης
    Κατοικίδιο
    2 καναρίνια
    Post Thanks / Like
    Καλημέρα Μαίρη.Εγώ αναφέρθηκα στο δεύτερο πρόβλημα που έγραψες για τα 2 απο τα 3 πουλάκια και όχι για το πουλάκι στη φωτογραφία.

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας