Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 14 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 4121314
Αποτελέσματα 131 μέχρι 132 από 132
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2018
    'Ονομα
    Fil
    Post Thanks / Like
    Πράγματι, είμαι λίγο μπερδεμένος τώρα και δε ξέρω αν θα τον επιβαρύνει η φλουκοναζόλη δεδομένου ότι μέσα σε ένα μήνα είχε πάρει αβιομισιν και μόλις σταματήσανε οι θεραπείες με baycox και teniazine.

Ίσως αν ξαναδοκιμάσω με νυσταμισίν στο νερό σε λιγότερη αναλογία από όσο του είχα βάλει όταν δεν το έπινε, το 1ml/λίτρο να είναι αρκετά αραιό ώστε να μη το καταλάβει και να πίνει κανονικά το νερό.

Τις 2-3 τελευταίες βραδιές άρχισε και πέφτει στον ύπνο του απο το κλαράκι που κοιμάται, το ίδιο που παθαίνει τον τελευταίο μισό χρόνο και ο παππούς καρδερίνα που τώρα δε βλέπει από καταρράκτη. Μάλλον τον έπιασαν και αυτόν τα γεράματα σιγά σιγά.

Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

δεν εχω αποψη που να μπορω να πιστοποιησω , για την υψηλη δοσολογια ( την δοσολογια τελος παντων που σου συστηθηκε )

για χαμηλοτερη δοσολογια βασισμενη στα 5 mg ανα κιλο , δεν εχω παρατηρησει προβληματα σε επιβαρυμενα πουλια ακομα και αν παιρνανε και αλλα φαρμακα (συχνο σε περιπτωσεις μικροβιακης λοιμωξης με παραλληλα συμπτωματα μεγαμπακτηρια που πουλια περνανε και φλουκοναζολη και αντιβιωση )

Αυτο ομως που πρεπει να σου πω , ειναι οτι εχεις ακομα ενα συμπτωμα απ οσα περιγραφεις ,που το πουλακι δεν δειχνει καλα και κατι πρεπει να γινει . Εχεις ξεκινησει επαφη με γιατρο , εχεις συγκεκριμενες προτασεις απ αυτον και δεν θα ειμαι εγω που θα σου πω μην τις κανεις ή καντες οπως και να σου τις συστησει . Ειτε θα πρεπει να παρεις τις αποφασεις σου ειτε θα πρεπει και μελη που εχουν δωσει τη γνωμη τους (και αλλα ισως ) , να παρουν ξανα θεση με τα νεα μεχρι τωρα δεδομενα και να σου δωσεις μια πληρη εικονα ωστε τελικα να αποφασισεις

Σελίδα 14 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 4121314

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας