Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 μέχρι 20 από 36
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2018
    'Ονομα
    Ολυμπια
    Κατοικίδιο
    Lovebirds
    Post Thanks / Like
    Άρα από διατροφή καλά είναι. Ελπίζω να το δει κάποιος σύντομα να σου πει,έχει μεγάλο κενό.

Administration Team
    Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    'Ονομα
    Κωνσταντίνα
    Κατοικίδιο
    Cockatiels, Zebra Finches, Καναρίνια, Χάμστερ, Platy fish
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Είσαι 100% σίγουρη ότι τα βγάζει μόνο του; Ή πέφτουν χωρίς εκείνο να τα μαδάει;

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2018
    'Ονομα
    Αγγελική
    Post Thanks / Like
    Ναι ειμαι σιγουρη γιατι την βλεπω που τα τραβαει απο τη ριζα και πολλες φορες δαγκωνει το δερμα της και βγαζει αιμα.

Administration Team
    Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    'Ονομα
    Κωνσταντίνα
    Κατοικίδιο
    Cockatiels, Zebra Finches, Καναρίνια, Χάμστερ, Platy fish
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Αυτό σίγουρα δεν είναι φυσιολογικό, κάτι την ενοχλεί και το κάνει. Έχεις πάει σε πτηνίατρο συγκεκριμένα που είναι ειδικευμένος σε πτηνά ή σε κτηνίατρο; Έχουν γίνει κάποιες εξετάσεις για να αποκλεισθεί η παθολογική αιτία της συμπεριφοράς;

Έχετε αλλάξει κάτι στη ρουτίνα της, στο χρόνο που ασχολείστε μαζί της; Έχει παιχνίδια να απασχοληθεί; Υπάρχει περίπτωση στο σημείο του σπιτιού που βρίσκεται το κλουβί να ακούγεται κάποιος συνεχής θόρυβος που να την ενοχλεί;

Σε βομβαρδίζω με ερωτήσεις συγνώμη, απλά τα αίτια για κάτι τέτοιο είναι τόσα πολλά που πρέπει να ξέρουμε πολλά πράγματα για την καθημερινότητα της προκειμένου να καταλήξουμε ίσως σε κάτι!

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2018
    'Ονομα
    Αγγελική
    Post Thanks / Like
    Εχω επισκεφτει περισσοτερους απο 4 κτηνιατρους και κατεληξα σε πτηνιατρο ο οποιος μετα απο πολλες επισκεψεις και εξετασεις μου ειπε οτι το προβλημα ειναι ψυχολογικο .Τους πρωτους μηνες της ζωης της την ειχε μια γυναικα που λογο δουλειας δεν της εδινε καθολου σημασια και μου την εδωσε εμενα που ασχολουμε.Μετα απο λιγο καιρο αρχισε να μαδιεται ,στην αρχη ηταν απλα μια βουλιτσα χωρις φτερα και στην συνεχεια η κατασταση χειροτερευε.Απο την αρχη της εδινα πολυ σημασια και αρχισε να με εμπιστευεται(να σημειωσω οτι στην αρχη ηταν πολυ φοβισμενο και ακομα και διπλα απο το κλουβι να καθομουν πηγαινε στην αλλη ακρη)και τωρα κοιμαται στην αγκαλια μου.Κατα καιρους της εχω φτιαξει πολλα παιχνιαδακια ειτε τουνελ που της αρεσει να περναει απο μεσα ειτε κατασκευες με κρυμμενες λιχουδιες.Εδω και 7 χρονια ειναι στο ιδιο σημειο του κλουβι σε μια ησυχη γωνια δεν εχουμε αλλαξει τιποτα στο χωρο.

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2018
    'Ονομα
    Αγγελική
    Post Thanks / Like
    Δεν πειραζει ,σας ευχαριστω που ενδιαφερθηκατε. Λογικο ειναι να θελετε να μαθετε την κατασταση της με καθε λεπτομερεια.

Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2018
    'Ονομα
    Ολυμπια
    Κατοικίδιο
    Lovebirds
    Post Thanks / Like
    Αφού παιχνίδια της έχεις, παρέα της κάνεις κοίτα μήπως λείπει κάτι στη διατροφή της. Έχε της συνέχεια σουπιοκοκκαλο κ θα λεγα κ βιταμίνες. Υπάρχει βέβαια κ η περίπτωση κάπου διάβασα να της λείπει ένα ταίρι του είδους.

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2018
    'Ονομα
    Αγγελική
    Post Thanks / Like
    Έχεις δίκιο και η πτηνιατρος αυτό μου είπε να της πάρω μια παρεουλα. Το μόνο που φοβάμαι είναι μήπως δεν το δεχτεί επειδή είναι δεμένη μαζί μου.

Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2018
    'Ονομα
    Ολυμπια
    Κατοικίδιο
    Lovebirds
    Post Thanks / Like
    Αυτό που συμβαίνει συνήθως με τα lovebirds είναι ότι αν τους πάρεις ταίρι δένονται μ αυτό κ ξεχνάνε εσένα , αλλά δεν είναι απόλυτο.

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2018
    'Ονομα
    Αγγελική
    Post Thanks / Like
    Δεν πειράζει, μου φτάνει να είναι καλά και ας με ξεχάσει! ☺️

11. Likes Flifliki, komo liked this post

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις