Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 4 από 4
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2018
    'Ονομα
    Ηλιας
    Post Thanks / Like

Επιθετικο θυληκο!

Καλημερα σε ολους.Θα ηθελα την συμβουλη σας σε κατι.Εχω ενα ζευγαρι καναρινια μεσα σε κλουβι που παιρνει και διαχωριστικο.Η καναρα εβγαλε 4 αυγουλακια και ολα πηγαιναν καλα μεχρι και ο αρσενικος εμπαινε στην φωλια και την ταιζε καποιες φορες.3 μερες μετα το 4ο αυγο η καναρα αρχισε να κανει επιθεσεις στον αρσενικο.Τα χωρισα με το διαχωριστικο γιατι φοβηθηκα ετσι οπως εβγαινε απο την φωλια να μην κανει κακο στα αυγα.Αλλα η καναρα εκανε παλι επιθεσεις πανω στα καγκελα.Εβαλα και το πλαστικο ενδιαμεσα να μην εχουν οπτικη επαφη και ετσι ηρεμησε.Τωρα εχω δυο μερες εχω βγαλει το πλαστικο και δεν εχω δει καμια επιθεση.Εβγαλα και το καγκελο απο αναμεσα και μετα απο καμια ωρα τον πηρε παλι στο κυνηγι και τα ξαναχωρισα με το καγκελο και ηρεμησαν παλι.Πως πρεπει να πορευτω απο δω και περα?Να τα αφησω ετσι χωριστα?Και ποτε να τα ξαναβαλω μαζι?Μου εχουν πει οτι ο αρσενικος παιζει μεγαλο ρολο οταν εκολαφθουν!!!

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2016
    'Ονομα
    Αθανασια
    Κατοικίδιο
    1καναρινάκι,1 καρδερινοκάναρο,δύο αδεσποτάκια, και μια οικογένεια γατιών, 5 το συνολο.
    Post Thanks / Like
    Συνηθως ταιζουν και οι δυο γονεις......κατσε να σου πουν, τα παιδια, με περισσοτερη εμπειρια.......αν κλωσσά, αστην χωρια, μεχρι νεωτερας συμβουλης......απο τους ειδικους μας.

Titribit
    Guest
    μπορεις να τα εχεις χωρια μεχρι να σκασκουν τα αυγα και μετα βλεποντας και κανοντας

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2016
    'Ονομα
    Νίκος
    Κατοικίδιο
    Καναρίνια τιμπράντο, ράτζα και κοινά. Ένα παπαγαλάκι μπάτζι, τον blue.
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Μπορείς να τα ενώσεις στην τέταρτη - Πέμπτη μέρα των νεοσσών και να τα παρακολουθείς. Συνήθως ο πατέρας ταΐζει πιο πολύ όσο μεγαλώνουν.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας