Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 4 από 4
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2016
    'Ονομα
    Vaggelis
    Post Thanks / Like

Δαχτυλίδωμα καρδερινοκάναρων

Καλησπερα σας φέτος έχω την τύχη να καταφέρω να βγάλω 2 καρδερινοκαναρα, το οποία βγήκαν την δευτερα 21 Μαΐου το απογευματάκι, χτες έκανα προσπάθεια να τους περάσω δαχτυλιδακια κλειστού τύπου 2.9, σήμερα κοίταξα και δεν ήταν στα ποδαράκια τους..Μηπως βιαστικα; Μήπως τα έβγαλε η κανάρα;; Τι προτείνεται να κανω;

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

2. Thanks adreas thanked for this post
    Likes adreas liked this post
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Δεν ξερω αν τα εβγαλε η καναρα ή βγηκανε μονα τους αλλα τα δαχτυλιδια μπαινουν 5η με 6η μερα νομιζω αναλογα την αναπτυξη των μικρων και μαλλον το εκανες μια μερα τουλαχιστον νωριτερα ,οποτε ισως βγηκανε και μονα τους .Τα βρηκες στη φωλια ή εχουν χαθει ; αν το πρωτο 100 % δεν τα εβγαλε η μανα , γιατι αν την ενοχλουσαν θα τα ειχε πεταξει και εκτος σιγουρα .Αν ομως βγηκανε μονα τους , ακομα και εκτος να βρεθηκανε απλα μπορει να το εκανε μετα η μανα , για να ειναι καθαρη η φωλια

θα σου πουνε πιστευω και μελη που δαχτυλιδωνουν

4. Thanks adreas thanked for this post
    Likes adreas liked this post
    Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2017
    'Ονομα
    Αντωνης
    Κατοικίδιο
    Kαρδερινες-Καναρινια
    Post Thanks / Like
    Εγώ τα καναρίνια τα δαχτυλιδωσα την 6η μερα (καναρίνια και υβρίδια φοράνε το ίδιο,2.9)

Σε πουλί που είχε σκάσει πρώτο (6 ημερων) μπήκε με ελαφρώς μεγαλύτερη δυσκολια.
    Στα υπόλοιπα που έσκασαν αργότερα από το πρώτο με διαφορά ωρών (6 ημερων)και σε αυτό που έσκασε την επόμενη μέρα (5 ημερών)
    μπήκαν εξαιρετικά εύκολα.

Σε όλα τα δαχτυλίδια μπήκε μπεζ ταινία τραυμαπλαστ για αποφυγή απόρριψης από την καναρα αν και φοράει και η ίδια αλλά δεν λέει κάτι αυτό.
    Η ταινία αφαιρέθηκε στην 23η μέρα που ήταν και η μέρα που εβαλα χωρισμα με τους γονείς.

Επειδή ήταν η πρώτη φορά που μπήκα στην διαδικασία από την 6η έως και την 23η ημέρα έκανα 3 φόρες έλεγχο στα πόδια των νεοσσων για τυχόν δημιουργία προβλήματος από τα δαχτυλίδια.

6. Thanks jk21 thanked for this post
    Likes adreas, MacGyver liked this post
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2016
    'Ονομα
    Vaggelis
    Post Thanks / Like
    Στην ταιστρα με το.μηγμα σπόρων βρήκα το ένα δαχτυλίδι.. . Ίσως δεν το αποδέχεται η κανάρα άσχετα αν το έχω καλύψει και εγώ με μπεζ ταινία.. .

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας