Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Αποτελέσματα 21 μέχρι 26 από 26
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2012
    'Ονομα
    Δημήτρης
    Κατοικίδιο
    Καρποντακοι-Γαρδελια-καναρια
    Post Thanks / Like
    Μπορεις να βαλεις μπανιερα αλλα μονο οταν εισαι εκει μετα το παιρνεις, στην αρχη 3-4 φορες να δουν τα μικρα τι παιζει με το νερο, αλλα στην αρχη να εισαι κει και να βλεπεις γιατι μπορει να πνιγει κανα μικρο

Στάλθηκε από το LG-D605 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Γιατι κλαιει το μωρο αφου φοραει πανα??

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2015
    'Ονομα
    Λάμπρος
    Post Thanks / Like
    Ναι εκεί θα είμαι φίλος.Ένα είναι το μικρό οπότε θα προσέχω.

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2015
    'Ονομα
    Λάμπρος
    Post Thanks / Like
    Το μικρό έγινε 22 ημερών.Η κανάρα έχει κάνει 2 αυγά το σ.κ.Και το ζευγάρι και το μικρό είναι στο ίδιο κλουβί δεν τα έχω χωρίσει.Τα αυγά έχουνε πεταχτεί και η κανάρα κλωσσάει πλαστικά.Υπάρχει πρόβλημα που βάζω αυγό αυγότροφή για το μικρό και τρώει και η κανάρα?Το λέω μόνο για να μην τρομάξω να την ξεπυρώσω μετά.Το μικρό σήμερα σε κάποιες φάσεις το πέτυχα να ακουμπάει με την κοιλιά στην πατήθρα ή στην αυγοθήκη.Λέτε να έχει κάποιο θέμα?

Titribit
    Guest
    Μπορεις να βαλεις το μικρο με τον αρσενικο σε αυτη την περιπτωση αν θες να κοψεις το αυγο και την αυγοτροφη στην καναρα

Οι νεοσσοι συνηθιζουν να ξεκουραζονται κατα την διαρκεια της ημερας,υπαρχει περιπτωση και να το δεις να παιρνει κανενα υπνακο αλλα ειναι φυσιολογικο.

5. Likes jk21, IscarioTis liked this post
    Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2015
    'Ονομα
    Λάμπρος
    Post Thanks / Like
    Το ξέρω φίλος το έχω δει παλιότερα να κοιμούντε λίγο στα όρθια βασικά σαν μαστουρωμένα καθόντουσαν.Αυτό κάπως σαν σκημένο καθότανε.Σκεφτόμουνα να τα χωρίσω σε 3 με 4 μέρες.Εσύ τί λες να μπει ο αρσενικός με το μικρό σε άλλο κλουβί ή να μπει χώρισμα στο ήδη υπάρχων κλουβί?Η καναρα ότι μπει στο κλουβί ορμάει να φάει.Απορώ που βρίσκει το κουράγιο.Πάντως ναι θα ήθελα να της το κόψω το αυγό απλά φοβάμαι αν τα χωρίσω μη δεν ταίζει ο αρσενικός.

Titribit
    Guest
    και στο ίδιο κλουβί κομπλε θα είσαι και σε άλλο να μην βλέπει τον αρσενικο η καναρα για να μην έχεις πυρωματα πάλι κομπλε θα είσαι

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας