Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 μέχρι 20 από 22
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2016
    'Ονομα
    Αθανασια
    Κατοικίδιο
    2 καναρινάκια,1 καρδερινοκάναρο,δύο αδεσποτάκια, και μια οικογένεια γατιών, 5 το συνολο.
    Post Thanks / Like
    Περαστικα σας.
    Τα κοκατιλ, ειναι νομιζω λιγο παραπανω πιο επιρεπεις, σε νυχτερινο πανικο, και θορυβους, γενικοτερα.
    Της μητερας μου, εχει παθει αρκετες φορες, και αξαιτιας σεισμου, και εξαιτιας αγνωστου θορυβου.
    Μια χαρα επραξες....αν τρωει, και φροντιζει τα φτερα του.....ολα καλα.

2. Likes Flifliki liked this post
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2018
    'Ονομα
    Πωλινα
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Soulaki Εμφάνιση Μηνύματος
    Περαστικα σας.
    Τα κοκατιλ, ειναι νομιζω λιγο παραπανω πιο επιρεπεις, σε νυχτερινο πανικο, και θορυβους, γενικοτερα.
    Της μητερας μου, εχει παθει αρκετες φορες, και αξαιτιας σεισμου, και εξαιτιας αγνωστου θορυβου.
    Μια χαρα επραξες....αν τρωει, και φροντιζει τα φτερα του.....ολα καλα.
    Ναι ευτυχως ολα καλα!!! Τωρα του αλλαξα το φωτακι με ενα μικρο πορταρτιφ και φωτιζεται περισσοτερο το δωματιο. Νομιζω ειναι καλυτερα ν κρινω απο αποψε που γινοταν χαμος απο τα μπουμπουνιτα και τις αστραπες και παροτι ανοιγε τα ματακια του, κοιταζε γυρω και ξανακοιμοταν ηρεμος.

4. Likes Flifliki liked this post
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2018
    'Ονομα
    Πωλινα
    Post Thanks / Like
    Καλημερα. Επαναφερω το θεμα μου γιατι δυστυχως ο νυκτερινος πανικος μας επεστρεψε... Δυο φορες εχθες μαλιστα! Στην πρωτη η Κοκο μου εσπασε τα δυο μοναδικα μακρια της φτερα που εχει καταφερει να βγαλει δυστυχως, ευτυχως χωρις πληγες ομως και την δευτερη την βρηκα να ψιλοκρεμαει την αριστερη της φτερουγα, αφου την επιασα και την ηρεμησα ειδα πως κανει ολες τις κινησεις και σιγα σιγα την επανεφερε στην θεση της, ισως ποναγε μονο. Τρομαξα τοσο σε μια ενδεχομενη τριτη οποτε την πηρα στο δωματιο μου οπου κοιμηθηκε μια χαρα. Τωρα ομως ειμαι με τον φοβο της αποψινης νυχτας! Τι μπορει να συνεβει? Της εχω πορταριφ πια, εχει φως το δωματιο, εχει πληρη ησυχια, τι φταιει? Εχθες της πηρα δυο καινουργια παιχνιδακια για το κλουβι τα οποια λατρεψε, μπορει να φταινε αυτα???

Administration Team
    Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    'Ονομα
    Κωνσταντίνα
    Κατοικίδιο
    Cockatiels, Zebra Finches, Καναρίνια, Χάμστερ, Platy fish
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Πωλίνα μου τα κοκατίλ γενικά είναι αρκετά επιρρεπή σε πανικούς. Μπορεί να ακούμπησε μέσα στη νύχτα το παιχνίδι και να τρόμαξε, μπορεί κάποιο ρεύμα αέρα, μπορεί κανένα κουνουπάκι.. Μην αγχώνεσαι, είναι κάτι που συχνά πυκνά θα συμβαίνει. Απλά άναψε φως και μίλα της ήρεμα μέχρι να ηρεμήσει.

7. Likes komo, Flifliki liked this post
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2018
    'Ονομα
    Πωλινα
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από CaptainChoco Εμφάνιση Μηνύματος
    Πωλίνα μου τα κοκατίλ γενικά είναι αρκετά επιρρεπή σε πανικούς. Μπορεί να ακούμπησε μέσα στη νύχτα το παιχνίδι και να τρόμαξε, μπορεί κάποιο ρεύμα αέρα, μπορεί κανένα κουνουπάκι.. Μην αγχώνεσαι, είναι κάτι που συχνά πυκνά θα συμβαίνει. Απλά άναψε φως και μίλα της ήρεμα μέχρι να ηρεμήσει.
    Σ ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση. Το βραδυ μας ηταν ησυχο ευτυχως και σημερα το πρωι βρηκα μια ακριδα νεκρη μεσα στο δωματιο της, οποτε πιστευω πως αυτη ηταν η υπευθυνη για ολον αυτο τον πανικο! Στεναχωριεμαι οταν συμβαινει αυτο και τρεμω μην τραυματιστει.

9. Likes CaptainChoco , alex1986lunatic liked this post
    Administration Team
    Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    'Ονομα
    Κωνσταντίνα
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Ναι πολύ πιθανόν να την τρόμαξε αυτό λοιπόν! Είναι λογικό να σε ανησυχεί και να σε τρομάζει, εγώ έχω τέσσερα μαζί σε ένα μεγάλο κλουβί και όταν τρομάζουν χτυπιουνται όλα μαζί, εκεί να δεις πανικό. Έχω κοιμηθεί πολλές φορές με ξεχασμένο το φως ανοιχτό από όταν τρόμαξαν!

11. Likes Polina liked this post
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2018
    'Ονομα
    Πωλινα
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από CaptainChoco Εμφάνιση Μηνύματος
    Ναι πολύ πιθανόν να την τρόμαξε αυτό λοιπόν! Είναι λογικό να σε ανησυχεί και να σε τρομάζει, εγώ έχω τέσσερα μαζί σε ένα μεγάλο κλουβί και όταν τρομάζουν χτυπιουνται όλα μαζί, εκεί να δεις πανικό. Έχω κοιμηθεί πολλές φορές με ξεχασμένο το φως ανοιχτό από όταν τρόμαξαν!
    Πω πω καημενη...Ελπιζω να ειναι ολων μας τα βραδια ησυχα απο εδω και περα!! Οποτε καποια αλλη προληψη περα απο το φωτακι δεν υπαρχει εεε? Εσυ εχεις σκεπασμενο το κλουβι?

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2014
    'Ονομα
    Αλέξανδρος
    Κατοικίδιο
    Ρίκο-κοκατίλ
    Post Thanks / Like
    Να μην το σκεπαζεις εντελως. Να ειναι ανοιχτο απο καποιο σημειο να παιρνει φως το κλουβι

14. Likes Polina liked this post
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2018
    'Ονομα
    Πωλινα
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από alex1986lunatic Εμφάνιση Μηνύματος
    Να μην το σκεπαζεις εντελως. Να ειναι ανοιχτο απο καποιο σημειο να παιρνει φως το κλουβι
    Οχι δεν το σκεπαζω καθολου, γι αυτο το ρωταω. Μηπως πρεπει?

Administration Team
    Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    'Ονομα
    Κωνσταντίνα
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Εγώ ναι τα σκεπάζω αλλιως δεν ησυχάζουν να κοιμηθούν. Είναι ψηλό το κλουβί οπότε περνάει φως και αέρας από κάτω και από την μια πλευρά του!

17. Likes Polina liked this post

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία