Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 19
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Aug 2016
    'Ονομα
    Παναγιώτης
    Κατοικίδιο
    Καναρινι
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Αρσενικο καναρινι τσιμπαει την ουρα και τα φτερα στο στηθος του

το καναρινι μου εδω και 15 μερες τσιμπαει την ουρα και τα φτερα στο στηθος του σε σημειο που εχει προκαλεσει αρραιωση ... περιπτωση για ψειρες δεν υπαρχει γιατι ψεκαζω καθε μηνα με effipro ... υποψιαζομαι οτι εχει πυρωσει αρκετα αλλα λογω ελλειψης χρονου αλλα και θηλυκου καναρινιου δεν μπορω να προχωρησω σε αναπαραγωγη ... τι μπορω να κανω για να τον βοηθησω;

Τελευταία επεξεργασία από Παναγιωτης 18; 26-04-2018 στις 22:12

Administration Team
    Ημ. Εγγραφής
    May 2013
    'Ονομα
    Ανδρέας
    Κατοικίδιο
    καρδερίνες
    Post Thanks / Like
    Παναγιώτη, αν δεν έγραφες ότι είναι αρσενικό, θα σου έλεγα να δώσεις φωλιά για να στρώσει.
    Συγνώμη που είμαι άπιστος Θωμάς αλλά... είμαστε σίγουροι ότι είναι αρσενικό, έτσι;

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Aug 2016
    'Ονομα
    Παναγιώτης
    Κατοικίδιο
    Καναρινι
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Περσυ το εβαλα για αναπαραγωγη αλλα μετα το 3ο αυγο το θηλυκο μου πεθανε ... βατευε και τάιζε το θηλυκο κανονικα ... Επισης κελαηδαει ολο το χρονο και αρκετα μαλιστα ... Ειδικα τους τελευταιους μηνες κανει συνεχομενο κελάηδισμα πανω απο 20-30 δευτερολεπτα κ αν δεν κανω λαθος τα θηλυκα ακομα κ οταν ειναι πολυ πυρωμενα δεν εχουν τοσο μεγαλη διαρκεια

4. Likes amastro , IscarioTis liked this post
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Aug 2016
    'Ονομα
    Παναγιώτης
    Κατοικίδιο
    Καναρινι
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Εβαλα τελικα φωλια και νημα για να δω αντιδρασεις αλλα δεν ασχοληθηκε καθολου ... Ελαχιστο νημα τσιμπησε το οποιο πεταξε κατω ...στη φωλια δεν εβαλε καθολου ...τι μπορω να κανω αφου προκειται γ αρσενικο για να ηρεμησει λιγο;

Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Συνεχιζει να κανει το ιδιο;

Βαλε μια φωτο της αμαρας ... δεν ειναι πολυ δυσκολο .Θα βοηθησει να λυθουν οι υποψιες μας (εχω τις ιδιες με τον Ανδρεα )
    Θα ήθελα να κάνω σαφές , οτι η άποψη μου σε θέματα ασθενειών των πουλιών αποτελεί γνώμη ενός χομπίστα και όχι έγκυρα καταρτισμένου πτηνιάτρου , που είναι ο μόνος αρμόδιος να δίνει γνωματεύσεις . Έτσι πρέπει να εκλαμβάνεται σε κάθε περίπτωση !!!

Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2017
    'Ονομα
    Μιχάλης
    Post Thanks / Like
    Μπορεί να είναι παρενέργεια από το effipro κνησμός, από βότανα, μαντζούνια του δίνεις? Και ποια?
    Τελευταία επεξεργασία από amatina; 30-04-2018 στις 17:56

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Aug 2016
    'Ονομα
    Παναγιώτης
    Κατοικίδιο
    Καναρινι
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Effipro του βαζω στο σβερκο κ εκει δν εχει προβλημα ... Του εχω βαλει αρκετες φορες κ δν ειχε ποτε καποια αντιδραση ... Μαντζουνια δν δινω και απο βοτανα μονο ξερη ριγανη π τριβω στην αυγοτροφη

Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2017
    'Ονομα
    Μιχάλης
    Post Thanks / Like
    Effipro
    Λόγω έλλειψης μελετών ανεκτικότητας και στοιχείων αποτελεσματικότητας, το προϊόν δεν συνιστάται για θεραπεία σε ζώα εκτός από σκύλους και γάτες.
    Ανεπιθύμητες ενέργειες: Εάν το ζώο γλύψει το τρίχωμά του θα υπάρξει μια μικρή περίοδος σιελόρροιας λόγω της φύσης του ξενι- στή. Ανάμεσα στις ενδεχόμενες ανεπιθύμητες ενέργειες που έχουν αναφερθεί μετά τη χρήση είναι οι παρο- δικές δερματικές αντιδράσεις ερυθήματος, όπως κνησμός ή αλωπεκία. Κατ’ εξαίρεση, σιελόρροια, ανα στρέ ψιμα νευρικά συμπτώματα (υπερδιέγερση, κατάθλιψη, νευρικότητα), εμετός ή αναπνευστικά συμπτώματα.
    http://www.tsokanos.gr/clientfiles/f...ipro-spray.pdf
    Ρίγανη Παρενέργειες
    Οι παρενέργειες είναι η δύσπνοια , σφίξιμο στο στήθος , προβλήματα στην ομιλία ή την κατάποση , οίδημα του προσώπου και κνησμό .
    http://el.winesino.com/diet-nutritio...013102854.html

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Aug 2016
    'Ονομα
    Παναγιώτης
    Κατοικίδιο
    Καναρινι
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Δν αμφιβαλλω για ολα αυτα αλλα μπορει μετα απο ενα χρονο και 8 τουλαχιστον εφαρμογες effipro να παρουσιασει τετοια θεματα ; Το ιδιο κ με τη ριγανη την οποια χορηγω 2 φορες την εβδομαδα για ενα χρονο κ δν εχει εμφανισει καποια παρενεργεια

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Aug 2016
    'Ονομα
    Παναγιώτης
    Κατοικίδιο
    Καναρινι
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

ηταν οτι καλυτερο μπορουσα να κανω ... με την ελαχιστη εμπειρια που εχω δεν μου κανει για θηλυκο ... δεν ειναι επιπεδη η κοιλια του ως την αμαρα σαν καλαμαρι οπως λεμε

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας