Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 1234 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 μέχρι 20 από 47
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2018
    'Ονομα
    Αλεξάνδρα
    Post Thanks / Like
    Λοιπον έπαιρνα τη γιατρο σημερα δεν το σήκωνε! Τιποτα δε θα γινει.. Το νιωθω οτι θα το χασω καποια στιγμη!! Πως ανεβάζουμε φωτο βρε παιδια? μπαινω απο κινητο. Ναι δεν μπορω ακομα να στειλω μηνυμα, δε μου το επιτρέπει.. Ναι δυστυχως κοιμαται κ κατα τη διαρκεια της ημερας. Πολυ δυσκολο πουλάκι παντως. Τσίμπησε λιγο μήλο κ λιγη μανανα! Αυριο θα δωσω κ αυγο! Θα το παω κ σε αλλη κτηνίατρο να παρω μια δευτερη γνωμη.Επισης παρατηρώ οτι σα να δυσκολεύεται να ενεργηθει :-/ Θα ανεβασω οπωσδηποτε φωτο με κουτσουλιες που ζητήσατε αυριο να μου πειτε γνωμη! Ποσο περιπου λιοσπορους πρεπει να δινω? Τωρα που μπήκα σπιτι δεν εχει ακουμπήσει τα σποράκια ενω αμα του δωσω λιοσπορους τους τρωει! :-/ Σας ευχαριστω πολυ παιδια που με βοηθάτε :-) καλο βραδυ!!!

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    May 2013
    'Ονομα
    Ανδρέας
    Κατοικίδιο
    καρδερίνες
    Post Thanks / Like
    Δες εδώ για τις φωτογραφίες:
    Ανέβασμα φωτογραφιών με imgur

Όταν τις ανεβάσεις στο imgur, με μια απλή αντιγραφή-επικόλληση τις εμφανίζεις στο μήνυμα.

Θα έλεγα να του βάλεις να φάει όσο θέλει λιπαρούς σπόρους.
    Είναι σημαντικό να τρώει το πουλάκι όταν είναι άρρωστο.
    Αλλιώς θα πάει περίπατο η όποια φαρμακευτική αγωγή.
    Τελευταία επεξεργασία από amastro; 18-04-2018 στις 22:34

3. Thanks jk21 thanked for this post
    Likes jk21 liked this post
    Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Αλεξανδρα τι ηλικιας ειναι το πουλακι ; ποτε ηρθε στην κατοχη σου ; αρχικα ετρωγε αλλες τροφες;

Δοκιμασε εκτος απ τους αγαπημενους του σπορους (που ειναι σημαντικο αυτη τη στιγμη να φαει οσο θελει , για να δυναμωσει ) να του δωσεις και κρεμα που θα φτιαχνεις με διαλυμενο σε χλιαρο νερο καλα βρασμενο κροκο σφιχτου αυγου . Μην το πιεζεις , μονο αν το αποδεχεται

Ειδα το mail

Θελω να μου γραψεις για την δοσολογια augmentin που ανεφερες αν ειναι εφαπαξ δοση ή θα επαναλαμβανεται πρωι απογευμα και ποιο augmentin χρησιμοποιεις για να κανεις διαλλυμα .Την σκονη των 250 mg ή καποιο αλλο;

Γραψε μου με νεο mail αναλυτικα δηλαδη

δινω το ταδε augmentin των ταδε mg

και δινω απ το διαλλυμα τοσα το πρωι τοσα το απογευμα ή τοσα εφαπαξ μια φορα

Σου στελνω και το κινητο μου με πμ εδω να μιλησουμε 9.45 εως 10 αλλιως μετα τις 12.30 καποια στιγμη
    http://www.greekbirdclub.com/signaturepics/sigpic2719_19.gif

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2016
    'Ονομα
    Νίκος
    Κατοικίδιο
    Καναρίνια τιμπράντο, ράτζα και κοινά. Ένα παπαγαλάκι μπάτζι, τον blue.
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Φωτογραφίες από κινητό ανεβάζεις πανεύκολα με το Tapatalk. Κατέβασέ το, βρες το φόρουμ και στέλνεις άμεσα ότι φωτογραφία τραβήξεις με το κινητό. Είναι πολύ εξυπηρετικό...
    Περαστικά στο πουλάκι σου.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

6. Likes jk21 liked this post
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2018
    'Ονομα
    Αλεξάνδρα
    Post Thanks / Like
    Το απέκτησα τον Αύγουστο του '13 μου το ειχε φερει ο αδερφός μου!Μονο versele laga έδινα! Δεν τρωει ουτε φρούτα ουτε λαχανικά! Σημερα εδωσα μονο λιγη μπανάνα κ μήλο!

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Αρα δεν ειναι μικρο , γιατι φοβηθηκα μην ειναι συνηθισμενο μονο σε κρεμα και ηλιοσπορους κυριως . Δινε οτι μιγμα τρωει , εξτρα ηλιοσπορο που του αρεσει αλλα αν μπορεις συνδιασε το με σπασμενο καρυδι αν το δεχεται (να παιρνει και ω3 εκτος απο ω6 ) και δοκιμασε να βρεις σε καποιο pet shop λιγο σκετο κανναβουρι και να του δωσεις .Νομιζω το μιγμα της versele εχει οποτε θα το αποδεχεται .Αν το τρωει οσο και τον ηλιοσπορο , προτιμησε να δινεις κυριως αυτο .Για ενηλικο ειναι πολυ αδυνατο !!!! Δωσε και κροκο ή κρεμα στο στομα , οτι δεχεται

Για το augmentin σου εγραψα σε νεο mail
    http://www.greekbirdclub.com/signaturepics/sigpic2719_19.gif

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2018
    'Ονομα
    Ολυμπια
    Κατοικίδιο
    Lovebirds
    Post Thanks / Like
    Εχουμε κανα νεο; Τι κανει το πουλακι;

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2018
    'Ονομα
    Αλεξάνδρα
    Post Thanks / Like
    Καλημερα Ολυμπία! Τελείωσα τη θεραπεία με αντιβίωση και θα δινω νυσταμισιν για άλλη μια βδομαδα!! Είναι πολυ δραστήριο, τρωει πίνει!! Να πω ευχαριστω και στον Ανδρέα που με συμβούλεψε να μη σταματησω να δινω λιοσπορους και το Δημητρη γιατι τελικα μονο με μειλ μπόρεσα να του στειλω καποιες φωτος και εκείνος με συμβούλεψε τι να κανω ωστε το πουλάκι να παρει τα πανω του!! Με στεναχωρεί μονο που ειναι αδύνατο! Εχω παλι καποιες ερωτησεις βρε παιδια.. Αν παρω σκέτο καναβουρι ποσο πρεπει να του βαζω στην ηδη κυρια τροφή του, και επισης κατι αλλο εχω δει οτι στο δεξι του ματι κοντα στο ράμφος φαινεται το δερματάκι του λείπουν πουπουλακια!! Να παρω καμια βιταμίνη??

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2018
    'Ονομα
    Αλεξάνδρα
    Post Thanks / Like
    Επισης.. Επειδη το αυγουλακι που του εδωσα το τσιμπαγε κ το έριχνε.. Θελω να παρω αυγοτροφη συσκευασμενη!! Ποια ειναι καλη? Κ πόσο να βαζω?

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2018
    'Ονομα
    Ολυμπια
    Κατοικίδιο
    Lovebirds
    Post Thanks / Like
    Καλημερα! Πολυ χαιρομαι που πηρε τα πανω του!! Ευτυχως υπαρχουν εδω ατομα με γνωσεις που βοηθανε! Φυσικα μπορει να σου προτεινουν κ αλλες. Σιγα σιγα θα παρει βαρος μην ανησυχεις. Απ αυτα που ρωτας μπορω να σου απαντησω μονο για τη βιταμινη. Ναι, καλο θα ηταν να του δωσεις κ να του δινεις κ γενικα. Υπαρχουν στα πετσοπ. Θα σου στειλω ποιες παιρνω εγω που ειναι για παπαγαλακια. Για το αυγο δωσ του χρονο να το συνηθησει αλλα ετσι κ αλλιως θα σου ριχνει κατω, το θεμα ειναι να τρωει. Εδω στο forum θα βρεις ευκολες συνταγες για αυγοτροφη που σιγουρα ειναι προτιμοτερο απο τις αγοραστες. Αν επιμενεις σε αγοραστη τουλαχιστον να ειναι συσκευασια που γραφει ημερομηνια ληξης κ τι περιεχει.

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 1234 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας