Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο ... 2345 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 31 μέχρι 40 από 48
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Το μονο προβιοτικο με αντιβιωση μπορει να ειναι το ultra levure που ειναι σακχαρομυκητας μη παθογονος .Ομως εχει ηδη ξεκινησει συμφωνα με τις οδηγιες του γιατρου nystamycin που τον σκοτωνει ... (αντιμυκωτικο ) οποτε δωρο αδωρο . Οσο δινει το nystamycin βεβαια , προφυλασσεται προσωρινα και απο αναπτυξη μυκητων λογω αντιβιωσεων

2. Likes amastro , Αλεξακι liked this post
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2018
    'Ονομα
    Αλεξάνδρα
    Post Thanks / Like
    Καλησπερα!!! Ειμαι πολυ χαρούμενη!!ειναι ενα παιχνιδιάρικο πουλάκι!! Να μη το ματιασω παλι!! Παιδιά πηρα κ multi vit της beaphar συνεχίζω και δινω αυγό εβαλα κόκκαλο σουπιας τροφή βαζω κ πρωι κ βραδυ πλεον αφου δε μου αφηνει τιποτα!! Εγω πιστευω οτι επειδη αυξησα τη δοσολογία οπως μου πες Δημητρη και δινω και gentamicina!Γι αυτο εγινε καλα!!Δεν εχω να πω κατι αλλο!! Μιλαμε για τρομερή αλλαγη το πουλάκι!! Ευχαριστω παρα παρα παρα πολυ!!!

4. Likes IscarioTis, ndlns, Flifliki, komo, jk21, xrisam , Soulaki liked this post
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Συνεχιζεις με augmentin μεχρι να κλεισει 7 μερες στην δοσολογια που ειχαμε πει και το gentamicina οσες μερες επιπλεον χρειαστει για να κλεισει και αυτο 7 μερες . Το nystamysin τοσες μερες συνολο οσο ειπε ο γιατρος , στη δοσολογια που ειπαμε . Να εχουμε τακτικη ενημερωση για τη διαθεση του , γιατι συχνα καποια βελτιωση ειναι παροδικη και μας ξεγελα , ασχετα αν νομιζω οτι πραγματι ξεκινησε η ανακαμψη

6. Likes Αλεξακι, xrisam liked this post
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2018
    'Ονομα
    Αλεξάνδρα
    Post Thanks / Like
    Ακολουθώ κατα γραμμα ο, τι μου ειπες Δημητρη!! Για ο, τιδήποτε άλλο προκύψει (που και γω το απευχομαι) θα σε ενημερώσω!! Προς το παρον ειναι πολυ καλα!! Βλεπει τη σύριγγα και επειδη φοβάται, δεν κάθεται πετάει!!! Πριν απο ολα αυτα δεν ειχε δυναμεις το καημενο!! Θα σας κρατάω ενήμερους!!! Καλο βραδυ!!!!

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2018
    'Ονομα
    Αλεξάνδρα
    Post Thanks / Like
    Καλημερα σας!!!Να ενημερώσω οτι ειμαστε καλα!!!:-):-)

Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Αλεξανδρα θυμισε μου , ποσες μερες εχεις δωσει το καθε φαρμακο ( με τις αλλαγμενες δοσολογιες ) ;

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2018
    'Ονομα
    Αλεξάνδρα
    Post Thanks / Like
    Καλησπερα Δημητρη!! Λοιπον απ οτι θυμαμαι θεραπεία ξεκίνησα στις 14 του μηνός, με αυξημένες δόσεις οπως μου πες νομιζω 22 συν τη προσθήκη gentamicina και τελείωσα στις 28!επαναλαμβάνω οτι το κοκατιλακι μου πηρε τα πανω του με το που αυξησα τη δοσολογία.. Αλλιως δεν υπηρχε περίπτωση να γλιτώσει αφου το έπιανα και το σωμα του ηταν πούπουλο..!!Ομως εχω παλι ενα θεμα :-/ οσο καιρο ηταν άρρωστο αρχισαν να φεύγουν πουπουλα αναμεσα στο ματι και στο ράμφος. Και ηθελα να ρωτησω μου επιτρέπετε να ανεβασω φωτο με το ματάκι του στο Facebook στην ομαδα γιατι εδω δεν μπορω??

11. Likes jk21 liked this post
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Συνεχισε με αρκετα λαχανικα , πολυβιταμινη να εχει βιταμινες Β στη συσταση το σκευασμα και ultra levure προβιοτικο απο φαρμακειο .Παρε αν βρεις φακελλακια των 250 mg αλλιως μου λες τι βρηκες

Βαλε εκει και τις μεταφερουμε , αν και ειναι πανευκολο να ανεβασεις στο imgur (οπως ακριβως ανεβαζεις και εκει ειναι .. απευθειας απ υπολογιστη ) και μετα με απλη αντιγραφη και επικολληση εδω , ειναι οκ

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2018
    'Ονομα
    Αλεξάνδρα
    Post Thanks / Like
    Το ultra levure ειναι για το ματι Δημητρη? Θα παω να παρω!!

Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Ειναι προβιοτικο Αλεξανδρα , για να βοηθησει λογω των αντιβιωσεων που εχει δεχθει

Ειδα στην ομαδα μας στο fb τη φωτο με το ματακι και θα την μεταφερω αργοτερα εδω . Δειχνει λιγο υγρο μου φαινεται αλλα οχι πρησμενο .Αν δεν δακρυζει δεν ειναι κατι ανησυχιτικο .Αν ναι , tobrex αλοιφουλα πρωι απογευμα για μερικες μερες θα βοηθησει

15. Likes Αλεξακι liked this post

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο ... 2345 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία