Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 48
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2018
    'Ονομα
    Αλεξάνδρα
    Post Thanks / Like

Κοκατιλ.. Κοιμαται συνεχεια και εχει εμφανίσει καρινα

Καλημερα σας!! Σας παρακαλω χρειαζομαι τη βοηθεια σας!! Εχω ενα κοκατιλ το οποιο εχει εμφανίσει καρίνα.. Ζυγίζει 60 γραμμάρια. Το καλο ειναι οτι τρωει μονο του κ πίνει νεράκι.. Που κ που κάθεται στο πατο του κλουβιού κ κοιμαται.. Κανει τα κολπάκια του και κούνια μες το κλουβί! Διαπίστωσα οτι δεν μπορει να πετάξει! Αφου εχει αδυνατησει λογικο!λοιπον το πηγα σε πτηνιατρο μου εδωσε αβιομισιν κ ταμπερνιλ αντιστρες! Δεν εκανε τιποτα. Το ξαναπήγα κ τωρα απο χθες βραδυ δινω augmenting nystamicin kai meloxoral. Αυτα γιατι τωρα εχει βακτήρια στις κουτσουλιές κ μερικες ηταν κολλημένες στην αμαρα.Θα ηθελα καποια συμβουλή! Σας ευχαριστω!!!

Administration Team
    Ημ. Εγγραφής
    May 2013
    'Ονομα
    Ανδρέας
    Κατοικίδιο
    καρδερίνες
    Post Thanks / Like
    Καλημέρα Αλεξάνδρα. Στο ίδιο πτηνίατρο το πήγες τη 2η φορά; Τι εξετάσεις του έκανε;
    Είδες κάποια διαφορά από χθες το βράδυ στην εικόνα του;
    Εγώ αν είχα να σου πω κάτι θα ήταν ζέστη, πλούσια διατροφή (θα στα είπε κι'αυτός)
    και να ακολουθήσεις ευλαβικά την αγωγή που σου έδωσε.

3. Likes jk21 liked this post
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2018
    'Ονομα
    Αλεξάνδρα
    Post Thanks / Like
    Ευχαριστω πολυ που μου απαντήσατε!! Ναι το εχω συνεχεια μεσα, αεριζω βέβαια το χωρο, στην ίδια πτηνιατρο το πηγα, και μου ειπε αν δε δουμε βελτίωση θα κανουμε εξετάσεις αίματος, ακτινογραφία φοβαμαι μη το ταλαιπωρησω πιο πολυ.. Και κεχρι του εχω βαλει κ τρωει! Κάθεται κανονικα στις πατηθρες απλα δεν πετάει ωραια λοιπον ας δουμε πως θα παει κ με αυτη τη φαρμακευτική αγωγή.περιποιείται το φτερωμα του σφυραει οποτε με βλεπει σας ευχαριστω και παλι! :-)
    Τελευταία επεξεργασία από Αλεξακι; 15-04-2018 στις 14:31

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2016
    'Ονομα
    Αθανασια
    Κατοικίδιο
    2 καναρινάκια,1 καρδερινοκάναρο,δύο αδεσποτάκια, και μια οικογένεια γατιών, 5 το συνολο.
    Post Thanks / Like
    Περαστικα Αλεξανδρα μου......να εχεις το νου σου, τα πουλακια ευκολα τα χανουμε.......αν δεν δειξει βελτιωση, κανε τις απαραιτητες εξετασεις.....καλη συνεχεια.

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2018
    'Ονομα
    Αλεξάνδρα
    Post Thanks / Like
    Σε ευχαριστω πολυ!! Μακαρι να πανε ολα καλα!! Δινω φαρμακευτική αγωγή για δυο βδομαδες!!! Για να δουμε...!!! :-)

7. Likes Soulaki liked this post
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Αλεξια το πουλι πινει και τρωει κανονικα; τα φαρμακα τα παιρνει στο νερο ή στο στομα; Εχεις δει καποια βελτιωση στη συμπεριφορα του;

Βαλε μας και μια φωτο κουτσουλιων σε λευκο χαρτι κουζινας αν γινεται

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2018
    'Ονομα
    Αλεξάνδρα
    Post Thanks / Like
    Καλησπερα Δημητρη!δυο φορες πηγα στην ίδια πτηνιατρο κ τη δευτερη φορα βρηκε βακτήρια στις κουτσουλιές. Γι αυτο κ για μια βδομαδα θα δινω augmenting k για δυο βδομαδες νυσταμισιν melixoral για τέσσερις μερες! Με τι meloxoral τελείωσα! Τα φαρμακα τα δινω με σύριγγα. Τρωει κ πίνει νεράκι μονο του ειναι ευδιαθετο αλλα μερικες φορες κάθεται φουσκωμένο κ κοιμαται. Στις πατηθρες.εννοειται πως θα ανεβασω και φωτο να δειτε! Επισης χθες το πρωι παλι ειχε κουτσουλιές κολλημένες απο πισω το καθάρισα κ σημερα ειναι κομπλε.Να ρωτησω κατι? Ενεργό άνθρακα που βρίσκουμε κ πως το δίνουμε? Δεν το άφηνα ελευθερο ολο στον ώμο μου το ειχα απλα λεω μηπως φταιει το κλουβί κ να παθε δηλητηριαση επειδη δεν ειναι ανοξείδωτο? Εχω γκουγκλαρει τα παντα και κοντεύω να σκασω απο αυτα που διαβαζω! :-/ α και επισης αν γινεται να με ενημερώσετε σχετικα με την αυγοτροφη!! Να του αγοράσω οτι ειναι απαραίτητο ..ζυγίζει 60 γραμμάρια το καημενο..

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Apr 2018
    'Ονομα
    Αλεξάνδρα
    Post Thanks / Like
    Να σημειωσω οτι εχει αδυναμια στους ηλιοσπορους έπαιρνα της νersele laga αλλα επειδη με ενημέρωσαν οτι δεν κανει κ πολυ Κάλι να τρωει πολλους ηλιοσπορους πηρα συσκευασια της deli nature για να το αναγκάσω να τρωει μονο σποράκια αλλα μου σπαει κ τρωει ελάχιστα.. :-/

Administration Team
    Ημ. Εγγραφής
    May 2013
    'Ονομα
    Ανδρέας
    Κατοικίδιο
    καρδερίνες
    Post Thanks / Like
    Στη παρούσα φάση που πρέπει να τρώει καλά, δεν ξέρω αν έκανες καλά που δεν του δίνεις λιόσπορους.
    Μέχρι να διαβάσεις συνταγές αυγοτροφής, μπορείς να δοκιμάσεις να δώσεις και αυγό σφιχτό.
    Αυγοτροφή για κάθε είδους παπαγάλο (και όχι μόνο)

Αυγοτροφή για όλα τα πουλιά μας

Όσο για το κλουβί, ποιος έχει ανοξείδωτο κλουβί;
    Αν θες, βγάλε καμιά φωτογραφία μήπως δούμε κάτι που θα μπορούσε να δημιουργήσει πρόβλημα.

12. Likes jk21 liked this post
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Aνθρακα βρισκεις norrit χαπια απο φαρμακειο ή καρβουνακι vitacraft ή αλλο απο πετ σοπ αλλα δεν θα δωσεις σε καμμια περιπτωση χωρις την αδεια του γιατρου , γιατι ο ανθρακας απορροφα και τα φαρμακα και αν δοθει , θα δοθει σε αποσταση απο αυτα

Ομως αν υπαρχει θεμα με τοξικωση , θα φαινεται στην κουτσουλια .Να δουμε σε λευκο χαρτι κουζινας κουτσουλιες .Δεν νομιζω αλλα ας το δουμε

Η augmentin θεωρητικα ειναι ισχυροτατη αν ειναι μικροβιο και συνηθως εχει αποτελεσματα αν δεν ειναι κατι σπανιο . Με προβληματιζει οτι συνεχιζει να κοιμαται εντος της ημερας

Αν θες , στειλε μου δοσολογιες με mail για τα φαρμακα (δεν εχεις δικαιωμα ακομα βλεπω για πμ ) στο info@greekbirdclub.com

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας