Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 8 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 71 μέχρι 80 από 107
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2016
    'Ονομα
    Βασίλης
    Post Thanks / Like
    καλησπερα!!σημερα το μεσημερακι καθως ημουν στο λαπτοπ ειδα ενα ζωυφιο να περνα απο το λαπτοπ μαυρο μικρο.προσπαθησα να το φωτογραφησω κοντινη αλλα δε μπορουσα.τελικα το σκοτωσα και υστερα απο πολλη προσπαθεια αταφερα να βγαλω μια οσο το δυνατον κοντινοτερη φωτο γαι να μου πειτε αν σας μοιαζει για ψειρα.μπηκα και στο ποστ για τη κοκκινη ψειρα και μου φαινεται οτι μοιαζει.εσεις τι λετε?(σορρυ για τη χαμηλη ποιοτητα της φωτο,εκανα οτι μπορουσα).

Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από Μπιλλυ Εμφάνιση Μηνύματος
    καλημερα φιλε Νικο.για την τροφη που με ρωτας ναι οντως εχει μεσα λιγη μπαριλα.ο συγκεκριμενος που την φτιαχνει εχει παρει τροφες και τις εχει βελτιωσει(κατα τη γνωμη του)με λιγη μπαριλα και δε ξερω εγω τι αλλο κανει.αυτη την τροφη την εφτιαξε περισσοτερο για διαγωνιστικα καναρινια και η αληθεια ειναι με λιγο παραπανω ρουπσεν για μαλακωμα της φωνης.ετσι μου ειπε τουλαχιστον ο παλιος καναρινας που συμβουλευομουν.τωρα ηθελα να ρωτησω...επειδη απο χρονο δεν εχω μπολικο(ειδικα σαββατοκυριακα)...εβαλα το χαρτι κουζινας για τις κουτσουλιες στις 11μισι το πρωι.απο τι ωρα και μετα θα βοηθουσε να στειλω φωτο?

Περιλλα εννοει ο Βασιλης ...

Αυτο που διαβαζετε για ενισχυμενα διαγωνιστικα μιγματα (με τον σπορο , το rubsen δηλαδη , που πειραζει το θυρεοειδη για να επηρεαζεται η ενταση της φωνης τους ) , να ξερετε οτι συμβαινει εδω και δεκαετιες σταθερα σε μεγαλο ποσοστο των εκτροφεων , ασχετα αν υπαρχει φοβος αναμεσα στους εκτροφεις απο τοτε που αρχισα να δινω στοιχεια για το rape seed -rubsen και κυριως οταν καποια στιγμη ειχε αναφερει αρνητικα σχολια σε σεμιναριο για τιμπραντο , γνωστος ξενος κριτης . Η παροχη συνεχιζεται με μιγματα που το 25 % ρουπσεν ειναι μαλλον λιγο ... Τιποτα δεν εχει αλλαξει και ουτε προκειται ... το << φυτικο >> rubsen ειναι αθωο ακουνε απο χειλη που εμπιστευονται , οποτε συνεχιζουν . Για το ... ζωικο θα μαθουμε στο μελλον ...

Βασιλη εδω και κατι μερες για να σε βοηθησω ζητησα τις κοιλιες των πουλιων , τις κουτσουλιες τους και καποιες αλλες παρατηρησεις στο κορμι τους και ειδικα κατω απο τα πουπουλα του λαιμου . Δεν μπορω να σε βοηθησω αν αυτο δεν γινει και δεν προκειται να αντιληφθεις το προβλημα με την ποσοτητα ρουπσεν της συγκεκριμενης τροφης , αν δεν ανοιξεις ποτε το συνδεσμο που σου ειχα δωσει στο ποστ 20

Καλα εκανες με το effipro αλλα δεν θα ξαναψεκασεις πριν περασει μηνας . Θα ψεκαζεις 1 φορα το μηνα μια συντομη ψεκασια στο σβερκο . Αν δεν βρεθουν ψειρες , σε πουλια που ισως κλωσσανε (αν βαλεις για γεννες ) δεν πειραζει να καθυστερησεις και παραπανω , για να μη τα ενοχλησεις .Αν ομως βρεις ψειρες , ο μηνας πρεπει να τηρηθει σε ολα αυστηρα
    Θα ήθελα να κάνω σαφές , οτι η άποψη μου σε θέματα ασθενειών των πουλιών αποτελεί γνώμη ενός χομπίστα και όχι έγκυρα καταρτισμένου πτηνιάτρου , που είναι ο μόνος αρμόδιος να δίνει γνωματεύσεις . Έτσι πρέπει να εκλαμβάνεται σε κάθε περίπτωση !!!

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2016
    'Ονομα
    Βασίλης
    Post Thanks / Like
    δημητρη ξερω τι μου εχεις ζητησει ...δε το αμελω απλα δεν εχω τοσο χρονο παρασκευη σαββατο κυριακη.απο δευτερα θα στειλω τα παντα.ειμαι και αρχαριος και καποιες διαδικασιες που εσας σας φαινονται ευκολες (φωτο κοιλιας π.χ.) μαλλον θα με παιδεψουν λιγακι και θελω να εχω χρονο οταν το επιχειρησω.οσον αφορα τις κουτσουλιες εβαλα χαρτι κουζινας το πρωι αλλα δε βρηκα χρονο ολη τη μερα για φωτο.να υποθεσω πως θα βαλω καινουριο χαρτι το πρωι για να στειλω φωτο η θα βοηθησει και το ηδη υπαρχον?

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2016
    'Ονομα
    Βασίλης
    Post Thanks / Like
    [IMG][/IMG]

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2016
    'Ονομα
    Βασίλης
    Post Thanks / Like
    [IMG][/IMG]

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2016
    'Ονομα
    Βασίλης
    Post Thanks / Like
    [IMG][/IMG]

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2016
    'Ονομα
    Βασίλης
    Post Thanks / Like
    [IMG][/IMG]

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2016
    'Ονομα
    Βασίλης
    Post Thanks / Like
    καλημερα αρχισα να στελνω οπτικο υλικο οπως μου ειχε ζητηθει και ειχα δεσμευθει για σημερα.οι φωτο απο τις κουτσουλιες ειναι απο τα 4 καναρινια.δεν ειναι φρεσκες(σημερινες) και δε ξερω αν βοηθαει.παντως εχω ανανεωσει το χαρτι κουζινας το πρωι οποτε αν απαιτουνται αλλες φωτο θα μπορουσα να στειλω.σε καμια ωριτσα θα ανεβασω και τις φωτο των κοιλιων.

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Sep 2016
    'Ονομα
    Βασίλης
    Post Thanks / Like
    καλησπερα υστερα απο πολυ κοπο ανεβαζω τις φωτο για κοιλια.ελπιζω να βγαλετε ακρη παιδια!

Σελίδα 8 από 11 ΠρώτοΠρώτο ... 678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας