Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 5 από 5
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2018
    'Ονομα
    Σοφία Κ.
    Post Thanks / Like

Απορίες για budgie

Γεια σας είμαι αρχάρια σε σχέση με τους παπαγάλους,να σας συστήσω την Λουσυ μου.Η Λουσυ ειναι μαζί μας τον τελευταίο ενάμιση μήνα Δυστυχώς την προηγούμενη εβδομάδα χάσαμε το ταίρι της το οποίο αρρώστησε.Η ερώτηση μου είναι η εξής της έδωσα αντιβίωση γιατί έτσι συμβούλεψε μέλος του Φόρουμ εδώ,για πέντε ημέρες,πρέπει να προσέξω κάτι ακόμη? Πώς την.βλέπετε? Και μια τελευταία ερώτηση,κάτω από τα φτερακια πρέπει στη βάση να βλέπω κενό με δέρμα η Όχι?

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

2. Thanks jk21 thanked for this post
    Likes alex1986lunatic, komo liked this post
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2018
    'Ονομα
    Σοφία Κ.
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από SOFIA Εμφάνιση Μηνύματος
    Γεια σας είμαι αρχάρια σε σχέση με τους παπαγάλους,να σας συστήσω την Λουσυ μου.Η Λουσυ ειναι μαζί μας τον τελευταίο ενάμιση μήνα Δυστυχώς την προηγούμενη εβδομάδα χάσαμε το ταίρι της το οποίο αρρώστησε.Η ερώτηση μου είναι η εξής της έδωσα αντιβίωση γιατί έτσι συμβούλεψε μέλος του Φόρουμ εδώ,για πέντε ημέρες,πρέπει να προσέξω κάτι ακόμη? Πώς την.βλέπετε? Και μια τελευταία ερώτηση,κάτω από τα φτερακια πρέπει στη βάση να βλέπω κενό με δέρμα η Όχι?

Από διάθεση είναι καλα,η έτσι δειχνει, δυστυχως ακόμη δεν μας έχει μάθει τόσο καλά ώστε να την βγάζουμε έξω από το κλουβί,κι οπότε την βγάλαμε δεν μας,πλησιασε καθόλου,λ φυσηξαείπουμε και πολλές ώρες λόγω δουλειάς και την βλέπω πιο πολύ τα απογεύματα.

4. Thanks jk21 , NickKo thanked for this post
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2016
    'Ονομα
    Nikos
    Post Thanks / Like
    Καταρχας λυπαμαι για το χαμο του αρσενικου .. ισως να σ πεσε και πολυ ιβερμεκτινη ισως και οχι και να ειχε καποιο αλλο προβλημα εκτος απο ακαρεα (δεν πεθαινει ετσι απο ακαρεα) ..
    Μια πιο κοντινη φωτογραφια στο σημειο που λες για τα πουπουλα θα βοηθουσε ....
    Παντος γενικα θα ηθελα να πω οτι αν βρισκεται κοντα σε κουζινα και οι ατμοι και διαφορα αερια ερχονται κατευθειαν πανω του ειναι πολυ τοξικα ..οπως επισης και η θερμοκρασια που θα ανεβοκατεβαινει συνεχως και η υγρασια που δημιουργειται μεσα στις ταιστρες .... επειδη εξω ειναι βραδυ βλεπω την ωρα που εβγαλες τη φωτο και το παπαγαλακι ειναι ξυπνιο θα σου προτεινα να προσπαθησεις να το κανεις να κοιμαται με το που νυχτωσει (σκεπαζοντας το) και να το ξεσκεπαζεις οταν ξημερωνει ή να του αλλαξεις σημειο (ειδικα αν ειναι σε κουζινα) ....
    Τωρα ως προς το τι εχει και τι μπροεις να του κανεις δεν φαινεται να εχει κατι αλλα κτηνιατροι δεν ειμαστε .. εγω ως προς το παπαγαλακι και αυτο καθαυτο σε αυτη τη φωτογραφια αυτο που βλεπω ειναι οτι ειναι κουρασμενο και θελει να ξεκουραστει-κοιμηθει και δν μπορει ..

HelloWorld

6. Thanks jk21 thanked for this post
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2018
    'Ονομα
    Σοφία Κ.
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από NickKo Εμφάνιση Μηνύματος
    Καταρχας λυπαμαι για το χαμο του αρσενικου .. ισως να σ πεσε και πολυ ιβερμεκτινη ισως και οχι και να ειχε καποιο αλλο προβλημα εκτος απο ακαρεα (δεν πεθαινει ετσι απο ακαρεα) ..
    Μια πιο κοντινη φωτογραφια στο σημειο που λες για τα πουπουλα θα βοηθουσε ....
    Παντος γενικα θα ηθελα να πω οτι αν βρισκεται κοντα σε κουζινα και οι ατμοι και διαφορα αερια ερχονται κατευθειαν πανω του ειναι πολυ τοξικα ..οπως επισης και η θερμοκρασια που θα ανεβοκατεβαινει συνεχως και η υγρασια που δημιουργειται μεσα στις ταιστρες .... επειδη εξω ειναι βραδυ βλεπω την ωρα που εβγαλες τη φωτο και το παπαγαλακι ειναι ξυπνιο θα σου προτεινα να προσπαθησεις να το κανεις να κοιμαται με το που νυχτωσει (σκεπαζοντας το) και να το ξεσκεπαζεις οταν ξημερωνει ή να του αλλαξεις σημειο (ειδικα αν ειναι σε κουζινα) ....
    Τωρα ως προς το τι εχει και τι μπροεις να του κανεις δεν φαινεται να εχει κατι αλλα κτηνιατροι δεν ειμαστε .. εγω ως προς το παπαγαλακι και αυτο καθαυτο σε αυτη τη φωτογραφια αυτο που βλεπω ειναι οτι ειναι κουρασμενο και θελει να ξεκουραστει-κοιμηθει και δν μπορει ..

HelloWorld
    Το αρσενικό μάλλον εκτός από Ακαρεα είχε όντως άλλο θέμα αναπνευστικό γιατί ανάσαινε περίεργα,είχε χάσει βάρος και δεν μπορούσε να στηριχτεί καλά στην πατηθρα κουνούσε την ουρά του για να τα καταφέρει. Τώρα το κορίτσι το βάζω σε άλλο δωμάτιο για να κοιμηθεί,κι όντως την είδες στην κουζίνα Στις φωτο Αλλά την βγάζω κι εξω στο μπαλκονι η την πάω σε άλλο μέρος Όταν μαγειρεύω,απλά την.Έχουμε το απόγευμα εκεί για να είναι μαζί μας.

Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2016
    'Ονομα
    Nikos
    Post Thanks / Like
    Καλο θα ηταν παντως να μην την μετακινειται να ειναι καπου μονιμα .. και να μην αλλαζει περιβαλλον πολλες φορες μεσα στη μερα με οτι αυτο συνεπαγεται ( θερμοκρασια , οξυγονο φως κλπ)

HelloWorld

9. Thanks SOFIA thanked for this post
    Likes SOFIA liked this post

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία