Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 10 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 89101112 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 91 μέχρι 100 από 132
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2016
    'Ονομα
    Νίκος
    Κατοικίδιο
    Καναρίνια τιμπράντο, ράτζα και κοινά. Ένα παπαγαλάκι μπάτζι, τον blue.
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Το ίδιο υπόστρωμα χρησιμοποιώ κι εγώ πάντως, σε τρία ζευγάρια, χωρίς κανένα πρόβλημα σε δύο γέννες.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

2. Likes jk21, dikai, MacGyver, IscarioTis liked this post
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από dikai Εμφάνιση Μηνύματος
    Υπαρχει περίπτωση το υπόστρωμα που χρησιμοποιούμε φέτος(αρκετοι απο εμάς) να ευθύνετε.

Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από jk21 Εμφάνιση Μηνύματος
    Ουδεμια σχεση με το υλικο του Νωντα και τυχον ευθυνη του και ουδεμια σχεση (ειμαι σιγουρος ) το προβλημα και με τα δυο υλικα !
    εγω σε αυτο απλα απαντησα και να διευκρινισω οτι το << ευθυνη του >> το << του >> παει στο υλικο φυσικα , οχι στο Νωντα
    Θα ήθελα να κάνω σαφές , οτι η άποψη μου σε θέματα ασθενειών των πουλιών αποτελεί γνώμη ενός χομπίστα και όχι έγκυρα καταρτισμένου πτηνιάτρου , που είναι ο μόνος αρμόδιος να δίνει γνωματεύσεις . Έτσι πρέπει να εκλαμβάνεται σε κάθε περίπτωση !!!

4. Likes dikai, MacGyver, IscarioTis liked this post
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2012
    'Ονομα
    Δημήτρης
    Κατοικίδιο
    Καρποντακοι-Γαρδελια-καναρια
    Post Thanks / Like
    Ενταξει κ.Δημητρη (jk21) ,αναμενουμε για την τσουπα.κ.Δημητρη(jimk1) ακομα παιζει ο δικος σου αλλα το καταλαβαινεις οτι θα γινει δυνατος τροβαδουρος

Στάλθηκε από το LG-D605 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Γιατι κλαιει το μωρο αφου φοραει πανα??

6. Likes jk21, dikai liked this post
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Σημερα περασα στη μεγαλη κλουβα (90αρα ) και τα πρωτα 3 μικρα της razza κα του αρσενικου timbrado .H μανα τους κλωσσα σταθερα

Μετα απο αρκετα χρονια , αξιωθηκα σημερα να ξεκινησω να βαζω και ηχο εκπαιδευσης στα τιμπραντακια μου ...
    Θα ήθελα να κάνω σαφές , οτι η άποψη μου σε θέματα ασθενειών των πουλιών αποτελεί γνώμη ενός χομπίστα και όχι έγκυρα καταρτισμένου πτηνιάτρου , που είναι ο μόνος αρμόδιος να δίνει γνωματεύσεις . Έτσι πρέπει να εκλαμβάνεται σε κάθε περίπτωση !!!

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ,ΘΑΛΛΑΣΙΝΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ
    Post Thanks / Like
    Καλή αρχή ποτέ δεν είναι αργά

9. Likes ndlns, IscarioTis, jk21 liked this post
    Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2016
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    καναρινια
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από jk21 Εμφάνιση Μηνύματος
    Σημερα περασα στη μεγαλη κλουβα (90αρα ) και τα πρωτα 3 μικρα της razza κα του αρσενικου timbrado .H μανα τους κλωσσα σταθερα

Μετα απο αρκετα χρονια , αξιωθηκα σημερα να ξεκινησω να βαζω και ηχο εκπαιδευσης στα τιμπραντακια μου ...
    Εδώ όμως θα δώσεις πληροφορίες.

Στάλθηκε από το X5max_PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

προφανως εννοεις για τον ηχο ...

αυτο που μπορω να πω , ειναι οτι εχω να << δωσω >> ή εχω ηδη << δωσει >> εγω σαν αποψη και εχει σχεση με τη δουλεια αυτη , η οποια ειναι καποιου αλλου και οχι δικια μου και ειναι δικια του υποθεση αν θελει να την δημοσιοποιησει εδω ή αλλου . Προσωπικα θα το ηθελα .

Το cd ειναι συμφωνο στην ιδεα , οτι για να μαθουμε στα μικρα καναρινια να << εχουν ωραίο λόγο >> δεν θα τα βαλουμε να διαβασουν Ελυτη αλλα το αναγνωστικο της Α δημοτικου , να μαθουν τις συλλαβες σωστα και ποιες ειναι και πως πρεπει να τις προφερουν . Το cd για μενα εχει χρησιμοτητα , ισως καθε ωρα της ημερας , ομως εχω και απαντηση στην κολλημενη θεση οσων θελουν να μπουντρουμιαζουν τα πουλια τους (οτι ειδος και να ειναι αυτα ) και συντομα θα εχουν απαντηση (ετσι γιατι ανεφερες για πληροφοριες , αν και εδω και καιρο δεν ξερω αν εχουν νοημα ... ) στο οτι αν πετυχαινουν κατι , δεν χρειαζεται να το πετυχουν διαλυοντας τους φυσιολογικους ρυθμους της ζωης ενος πουλιου αλλα η επιστημη εχει κατι καλυτερο να προτεινει που ισως βρισκει λαθεμενη εφαρμογη σε οτι κανουν ..

Δημητρη το φορουμ δεν περιμενει ενα jk να δωσει πληροφοριες , που εχει παρατημενη την υποθεση timbrado εδω και χρονια .... Οταν ειδε οτι το πουλι με τις περισσοτερες προοπτικες σε αυτο τον τοπο , δεν βρισκει εδαφος στο να εδραιωθει και αναπτυχθει τελικα σε αυτο τον τοπο και οι εξελιξεις πιστευω με δικαιωσαν σε Ελλαδα αλλα δυστυχως και Ισπανια . Αλλοι πιστευουν στο διαιρει και βαλιλευε , εγω ειμαι Μακρυγιαννικος και πιστευω στο << ειμαστε στο εμεις >> .Ομως αυτο δεν υπαρχει , οποτε ...

Το φορουμ εδω και καιρο εχει ηδη συγκεντρωμενες ενα σωρο πληροφοριες
    (αρκουν και μονο τα υπομνηματα που ειναι πανευκολο να βρει καποιος http://www.greekbirdclub.com/forumdi...BD%CE%AE%CF%82 )

ανεκμεταλλευτες (μεχρι και cd ... ) και ανενεργες , γιατι ο κοσμος θελει να διαβαζει εδω και να ρωτα στις ομαδες του fb . Ευχομαι αυτες να καταφερουν οτι δεν εχει καταφερει ο παρων χωρος .

Εγω το αποτελεσμα αυτης της εκπαιδευσης , καλο ή κακο , θα το παρουσιασω οταν ερθει η ωρα . Τα πουλια και τα αιματα τους , θα χαριστουν καποια στιγμη και αυτα , οπως και αρκετα αλλα στο παρελθον , που αναζητειτε η τυχη τους .Απο ολα οσα εχουν φυγει απο τα χερια μου , με ενα ασχοληθηκε ενας μονο σοβαρα και εχει ξεπερασει το εκατομυριο θεασεις το βιντεακι που ειχε ανεβασει καποια στιγμη ...

Με εξαιρεση λοιπον (ετσι για την παρτυ σου ) οτι θα ανεβασω αργοτερα , μην περιμενεις απο μενα πληροφοριες .. ειμαι απασχολημενος με ... αυτοκριτικη και περιμενω να δωσουν τις γνωσεις τους , ολοι αυτοι που την εχουν κανει εγκαιρα !

12. Likes jimk1, MacGyver, dinosd, dikai liked this post
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

14. Likes jimk1, dinosd, dikai, ndlns liked this post
    Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2016
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    καναρινια
    Post Thanks / Like
    Ευχαριστώ Δημήτρη.
    Εγώ πάντως δεν εννοουσα να δημοσιοποιήσεις το CD και την δουλειά που έχει κάνει κάποιος.
    Εννοούσα περισσότερες πληροφορίες στον τρόπο στησίματος της διδασκαλίας τεχνικά,ωράριο,χώρος(γιατί ξέρω ότι τα έχεις με τις καρδερίνες) και φυσικά αποτελέσματα.
    Ένα ανάλογο ποστ με τις αναπαραγωγές,για την πορεία της διδασκαλίας.

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ,ΘΑΛΛΑΣΙΝΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από dikai Εμφάνιση Μηνύματος
    Ευχαριστώ Δημήτρη.
    Εγώ πάντως δεν εννοουσα να δημοσιοποιήσεις το CD και την δουλειά που έχει κάνει κάποιος.
    Εννοούσα περισσότερες πληροφορίες στον τρόπο στησίματος της διδασκαλίας τεχνικά,ωράριο,χώρος(γιατί ξέρω ότι τα έχεις με τις καρδερίνες) και φυσικά αποτελέσματα.
    Ένα ανάλογο ποστ με τις αναπαραγωγές,για την πορεία της διδασκαλίας.
    Καλημέρα καλό μήνα Δεν ξέρω αν χαλάω το post του του Δημήτρη αν το χαλάω να μπει κάπου αλλού Ρίξε μία ματιά στο timbrado Panama του Ραμος
    Τελευταία επεξεργασία από jimk1; 01-06-2018 στις 08:45

17. Likes dikai liked this post

Σελίδα 10 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 89101112 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία