Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 μέχρι 20 από 33
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2014
    'Ονομα
    θανος
    Κατοικίδιο
    1 σκυλακι (joy), budgie,zebra finch,ενυδρειο 150t
    Post Thanks / Like
    Λοιπον αυτο ειναι το θερμοκήπιο...

Εχω βρει παρα πολλα ξενα κυρίως σιτε αλλα και ελληνικά και εχω διαβασει απο πολλα μέλει οτι το χρησιμοποιούν
    Το κλουβι που εχω τα ζεβρα φυσικα δεν ειναι το κανονικο τους απλα τους αλλαξα κλουβι για να απολυμανω το αλλο
    Τελευταία επεξεργασία από thanos52; 06-03-2018 στις 16:42

2. Likes MacGyver, komo, Soulaki liked this post
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Η κατασκευη που αναφερεις δεν νομιζω να προκαλεσε κατι . Αν θες τροποποιησε την οπως προτεινεται εδω

Έτοιμη κατασκευή προστασίας από το κρύο ή προστασίας απο αρπακτικα

για να προτατευει και απ τα αρπακτικα

Αν θες μας δινεις οποτε μπορεις σε εκεινο το θεμα και συνδεσμους απο ξενες σελιδες που εχεις βρει να παρουμε ισως καποια επιπλεον ιδεα .Δεν το ειχα ξαναδει στο εξωτερικο

Η σταση των πουλιων δεν δικαιολογει παντως αρπακτικο και συμφωνω με το Νωντα , ενω η αυγοτροφη εχει καιρο που δοθηκε . Αν τα πουλια δεν μεινανε χωρις νερο και τροφη ειναι πολυ περιεργο ...

4. Likes MacGyver, komo liked this post
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2014
    'Ονομα
    θανος
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    Μα και εμενα αυτο με προβληματιζει ... και νερο και τροφη ειχαν σιγουρα και μπολικη αφου ειχε αλλαχθει την προηγουμενη μερα ... τι να πω δεν ξερω και ειδικα το τελευταιο 20 ημερο που ειχαν βγει και οι νεοσοι ζεβρα τα παρακολουθουσα ολα ακομα περισσοτερο .... δεν ξερω τι να πω

Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2016
    'Ονομα
    Nikos
    Post Thanks / Like
    Οτι χειροτερο εχω διαβασει εδω και πολυ καιρο .. πραγματικα κριμα .... Μηπως στον ιδιο χωρο ειχες μεσα πολλα φυτα ? Κ δηλητηριαστηκε η μικρη αυτη ατμοσφαιρα .. αν ειχες καιρο να τηνα νοιξεις να παρει αερα .. ? Δε ξερω τι να σκεφτω αν οχι ελλειψη τροφης, νερου , δηλητηριαση δν νμζω .. μονο αν φαγαν τπτ σκουρια αλλα μια χαρα ειναι ο χωρος ....
    Λυπαμαι και παλι ..

HelloWorld

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2014
    'Ονομα
    Αλέξανδρος
    Κατοικίδιο
    Ρίκο-κοκατίλ
    Post Thanks / Like
    Υπαρχει μηπως καποιος λεβητας φυσικου αεριου ή εξαερισμος κουζινας κοντα στο κλουβι; Εκανες καποια εργασια στο μπαλκονι εκεινη τη μερα; Πχ βαφη, ηλεκτροκολληση, κτλ; Γινονταν τιποτα εργασιες στη γειτονια; Υπαρχει καποιο εργοστασιο στην περιοχη σου; Βλεπω μενεις Θεσσαλονικη - σε ποια περιοχη;

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Feb 2018
    'Ονομα
    mairh
    Post Thanks / Like
    πολύ κρίμα πραγματικά

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2014
    'Ονομα
    θανος
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    Kαι εγω σκεφτηκα οτι πιθανον να εχει να κανει κατι με αερια..αλλα δεν υπαρχει καποιος εξαερισμος εκει κοντα ουτε εγιναν τιποτα εργασιες στο μπαλκονι επισης επειδη μενω εξω απο την θεσσαλονικη(περαια) γενικα δεν νομιζω να εχει κατι ο αερας ...

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2014
    'Ονομα
    Αλέξανδρος
    Κατοικίδιο
    Ρίκο-κοκατίλ
    Post Thanks / Like
    Επειδη κι εγω Περαια μενω, τα βραδια εχω παρατηρησει πολλες φορες να μυριζει η ατμοσφαιρα παρα πολυ εντονα καμμενη υλη απο πελλετ, ξυλο και οτι αλλο μπορει να καινε εδω περα για να ζεσταθουν. Αμα τυχει να εχω απλωμενα ρουχα βραδια που ειναι εντονο αυτο το φαινομενο μετα δεν μπορεις να τα φορεσεις. Βρωμανε πολυ εντονα καπνια. Δεν ξερω τι επιδραση θα μπορουσε να εχει σε πτηνα αυτος ο αερας, καθως ειναι γνωστη η ευαισθησια τους στις οσμες, ειδικα αμα καποιο ρευμα αερα φερνει κατευθειαν πανω τους τον καπνο απο καποια καμιναδα.

11. Likes IscarioTis liked this post
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2014
    'Ονομα
    θανος
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    Λες?? Δεν ειναι και απιθανο...θα μπορουσε και αν μπεικε μεσα στο θερμοκηπιο να συσωρευτηκε και να ηταν θανατηφορο....

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2014
    'Ονομα
    Αλέξανδρος
    Κατοικίδιο
    Ρίκο-κοκατίλ
    Post Thanks / Like
    Για οσους δε γνωριζουν απο Θεσσαλονικη, να πω οτι η Περαια ειναι ενα προαστιο που περα απο πολυκατοικιες εχεις και πολλες μονοκατοικιες. Και απ'οσο γνωριζω η καυση ξυλου και πελλετ (και ποιος ξερει τι αλλο) ειναι πολυ συνηθισμενη καθως το φυσικο αεριο δεν εχει πολυ καιρο που εχει ερθει και λιγα σπιτια ειναι εξοπλισμενα ενω οι περισσοτεροι καυστηρες πετρελαιου εχουν εγκαταληφθει λογω κοστους. Πολυ ευκολα δηλαδη η καπνια της διπλανης μονοκατοικιας μπορει να ερχεται κατευθειαν πανω στο μπαλκονι σου. Επισης η ανω περαια ειναι χτισμενη σε πλαγια γεγονος που κανει ακομα χειροτερη αυτη την κατασταση.

Δεδομενων των συνθηκων πιστευω οτι οντως θα μπορουσε να εχει συμβει αυτο που περιγραφεις Θανο. Μαλλον ειναι ενα ζητημα το οποιο πρεπει να λαμβανουμε υποψη το χειμωνα σε τετοιες περιοχες.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας