Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 14
    Corvus
    Guest

Σύλληψη πουλοπιάστη

ποιος θελει να βοηθησει τη πεμπτη τα ξημερωματα σε συλληψη πουλοπιαστη που αρμεγει τα τελευταια χρονια το εθνικο παρκο σχινια?ο συγκκριμενος χρησιμοποιει κτελ που το παιρνει απο αγ παρασκευη και κατεβαινει παραλια μαραθωνα.το σχεδιο περιλαμβανει παρακολουθηση απο την ωρα που θα κατεβει απο το κτελ για να βρεθει το σημειο που στηνει.τα υπολοιπα ειναι ευκολα.τηλεφωνακι στο θηροφυλακα της περιοχης που θα τον εχω ενημερωσει απο τη προηγουμενη και απελευθερωση των πουλιων με τα σχετικα βιντεακια για το θεμα απελευθερωση ιθαγενων!

Corvus
    Guest
    Εγω λεω οτι πρεπει να ρθει o jk για να κανει πραξη τα λογια!

3. Likes Μανώλης 2, Nenkeren liked this post
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Ο jk εχει αλλοθι , οτι διδασκει ηλεκτρονικα καθε πρωι σε σχολειο ...

Ο jk ομως ποτε δεν πατησε πανω σε αλλοθι . Ο jk καποτε αφησε την πραξη , καπου εκει στα 24 του , αφηνοντας καποιους πραγματικους οικοπρακτες πισω του στη Μαγνησια , να παλευουν καθε μερα με ενα συλλογο , που χωρις χρηματα απο χορηγους και κυριως χωρις νεα στελεχη , με ορεξη να βοηθησουν (οταν και τα μεγαλυτερα σαν και μενα εγκατελειψαν ο καθενας για τους δικους του λογους ... καλη ωρα οπως συμβαινει και εδω με πολλους που εχουμε καιρο να ακουσουμε ) , στο τελος εκλεισε ... οπως θα κλεισει και καθε χωρος ο οποιος δρα πολλαπλασιαστικα στην ιδεα της αγαπης και προσφορας στα φτερωτα πλασματα , ακομα και να εχει 500 χορηγους πισω του , εμπορικους ή απο καρδιας ...

Ο jk ειναι πια ενας ιδεολογος του καναπε στον οποιο καποτε ξεκινησε ενα ατομικο αγωνα ιδεων

https://jk21birds.wordpress.com

και συντομα τον περασε σε δευτερη μοιρα , γιατι ξερει πολυ καλα οτι μελλον οι ιδεες εχουν , μονο αν ειμαστε στο << εμεις >> και οχι το << εγω >> σε καθε πτυχη της ζωης μας . Ειναι μαλιστα ενας κουρασμενος πια ιδεολογος ακομα και απ αυτη τη θεση και μονο ενα ζωντανο GBC του δινει πια δυναμη , γιατι μονο ετσι βλεπει ελπιδα .

Ευχομαι να βρεις συμπαραστατη , αν και ειμαι σιγουρος οτι με την κουζουλαδα που εχεις , μπορεις να τα καταφερεις και μονο σου ... Να θυμασαι παντως .... 100αδες ισως πουλακια σωθουν .Προσωρινα ή και μονιμα .Οσο οι νεοι δεν πειθονται να αγοραζουν και να πιανουν , χιλιαδες αλλα θα στεναζουν καθε μερα .Αυτο θα γινει οταν θα θαυμαζουν πραξεις σαν τις δικες σου και οταν θα βλεπουν (δεν θα ακουνε ) πραγματικα πουλια εκτροφης να ζευγαρωνουν πολυ πιο ευκολα απο τα πιασμενα . Αν το δουμε και αλλου , τοτε υπαρχει ελπιδα και αλλου .Αν το δουμε ξανα ολοενα και αυξανομενα εδω (τωρα ειναι ολοενα και μειουμενα ) τοτε ισως υπαρξει ελπιδα και απο εδω .

Μπραβο εκ των προτερων !!!

* οταν με το καλο γινει , εδω μπορουμε να ανεβασουμε ρεπορταζ απο τα πουλακια που θα σωθουν και οτι αλλο αφορα προσωπα , μονο αν ειναι επισημα στιγμιοτυπα δημοσιευμενα απ το δασαρχειο , για ευνοητους νομικους λογους

5. Likes gonousas, Μανώλης 2, xrisam liked this post
    Corvus
    Guest
    χαχαχα σιγουρα τα καταφερνω μονος μου απλα βαριεμαι το καρτερι χωρις παρεα.σημερα τα ξημερωματα ειχα παει για παρατηρηση του αναπαραγωγικου ζευγαριου κορακων στο...μη λεμε και μερος και φευγοντας ανεβαινε ενα τζιπ με σκυλιερα.εκανα αναστροφη τον πηρα απο πισω και καπου σταματαει και με ρωταει γτ μ εχεις παρει απο πισω?"του λεω γτ δινει στοχο η σκυλιερα.μια βολτα τα σκυλια εφερα μ λεει.του απανταω βολτα ,κυνηγι η εκπαιδευτικο?μου λεει εκπαιδευτικο.του λεω απαγορευεται κι αυτο."και συ τι εισαι δασαρχειο?"οχι αλλα εχω τηλ θηροφυλακα να παρω?
    "παρε" μου λεει και τη κοπανησε!
    Τελευταία επεξεργασία από Corvus; 30-01-2018 στις 10:32

Corvus
    Guest
    https://www.google.gr/search?q=%CE%B...hrome&ie=UTF-8
    δε ξερω αν ειχε ακουστει αυτο παλιοτερα,ειναι το περιστατικο που σας ελεγα οτι χρειαστηκε να δωσω φωτο απο το σπιτι στην ανιμα και αυτο ηταν το τελευταιο βημα.πρωτα ειχαμε συννενοηθει με ορνιθολογικη και θηροφυλακη και να γινουν επωνυμες καταγγελιες.μια απο μενα και μια απο κοπελα της ορνιθολογικης.
    Τελευταία επεξεργασία από Corvus; 30-01-2018 στις 10:38

8. Likes jk21, wild15, legendguards liked this post
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Καθε γενναια πραξη υπερ των πουλιων , δεν αποκρυπτεται ποτε απ το φορουμ που τα αγαπα << Αριστειδη >>

Ψαξε βρεστο εδω μεσα , εκει που εισαι ... << διασημος >> αλλα μην το φερνεις εδω

Αντε με το καλο και παλι !

Corvus
    Guest
    το χασα τωρα,δε καταλαβα τπτ απο το μνμ σου εκτος απο το "αριστειδη"τι να ψαξω,τι να μη φερω???

Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Τιποτα ! περιμενουμε νεα !

12. Likes Μανώλης 2 liked this post
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2012
    'Ονομα
    Δημήτρης
    Κατοικίδιο
    Καρποντακοι-Γαρδελια-καναρια
    Post Thanks / Like
    Αριστειδη λιγο δυσκολα για καθημερινη...
    Αν και θα ηθελα να πω 2 λογακια στον "Κυριο" αυτον

Στάλθηκε από το LG-D605 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Γιατι κλαιει το μωρο αφου φοραει πανα??

14. Likes Μ/Δ, Μανώλης 2 liked this post
    Corvus
    Guest
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από jk21 Εμφάνιση Μηνύματος
    Τιποτα ! περιμενουμε νεα !
    καλα θα το φερω εδω!

16. Likes Μανώλης 2 liked this post

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης