Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 11
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2017
    'Ονομα
    Παναγιώτης
    Κατοικίδιο
    Καναρινια: Ρικο Παπαγαλοι: Μιχαηλια , Ιωαννα, Αθανασια, Παραδεισια: η Ζαχαρενια και ο Πετρος και μερικα φιλαρακια τους (10)
    Post Thanks / Like

η καινουργια μου ζεμπρινα

Ευχαριστω πολυ την κυρια Αθηνά (Destat) για την ζαχαρωτενια χεμπρινα που μου χαρισε! Απλα θα ηθελα απο ολους σας μια βοηθεια για το τι πρεπει να κανω τωρα τις πρωτες μερες! Επισης τι ταιρι της ταιριαζει (χρωματισμος)?

Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Να το χαιρεσαι , πανεμορφο !

Μπραβο στην Αθηνα !
    Θα ήθελα να κάνω σαφές , οτι η άποψη μου σε θέματα ασθενειών των πουλιών αποτελεί γνώμη ενός χομπίστα και όχι έγκυρα καταρτισμένου πτηνιάτρου , που είναι ο μόνος αρμόδιος να δίνει γνωματεύσεις . Έτσι πρέπει να εκλαμβάνεται σε κάθε περίπτωση !!!

Administration Team
    Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    'Ονομα
    Κωνσταντίνα
    Κατοικίδιο
    Cockatiels, Zebra Finches, Καναρίνια, Χάμστερ, Platy fish
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Καλώς τη δέχτηκες την κούκλα!!

Φρέσκο νεράκι, φαγητό, λαχανικούλια, σουπιοκόκκαλο, μία κούνια που τους αρέσει πολύ και συχνή καθαριότητα! Αυτά χρειάζονται και είναι χαρούμενα πουλάκια!

Για ταίρι, μιας και εκείνη είναι άσπρη (chestnut flanked white), θα μπορούσες να της πάρεις έναν εξίσου άσπρο αρσενικό προκειμένου να σου βγάλουν και θηλυκά και αρσενικά πουλάκια τέτοιου χρωματισμού.

Θα ήθελα να σε προειδοποίησω πως αν σκοπεύεις να κάνεις αναπαραγωγή και να έχεις περισσότερα, θα πρέπει να σιγουρευτείς πως έχεις και άλλα κλουβιά καθώς είναι εξαιρετικά κτητικά πουλάκια και δεν ανέχονται στο χώρο τους κάποιο άλλο πέρα από το ταίρι τους. Έχω έντεκα ζεμπράκια και έκανα πολλές παραλλαγές στον τρόπο διαμονής. Το μόνο που δούλεψε είναι ανά ζευγάρια!

4. Likes jk21, NickKo, Soulaki liked this post
    Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2016
    'Ονομα
    Αθανασια
    Κατοικίδιο
    1καναρινάκι,1 καρδερινοκάναρο,2 αδεσποτάκια, και μια οικογένεια γατιών, 5 το συνολο.
    Post Thanks / Like
    Η Αθηνούλα μας, ενα από τα καλύτερα παιδιά του φόρουμ.
    Μπραβο για την κινηση.....να ξέρεις οτι πήρες, πουλακι, από σπίτι......και πολυ καλομαθημένο.
    Να το χαίρεσαι, και να του παρεις, και μια παρεούλα......να έχει τις ωρες μοναξιάς, που θα λείπετε, από το σπίτι.

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2017
    'Ονομα
    Παναγιώτης
    Κατοικίδιο
    Καναρινια: Ρικο Παπαγαλοι: Μιχαηλια , Ιωαννα, Αθανασια, Παραδεισια: η Ζαχαρενια και ο Πετρος και μερικα φιλαρακια τους (10)
    Post Thanks / Like
    Aπλα θετω το εξης ερωτημα: λενε οτι τα ζεμπρακια ζευγαρωνουν πολυ, αν της βαλω και το αρσενικο δεν ειναι σαν να την ωοθω? κανει να της παρω αρσενικο η μηπως θελει θηλυκο?

Κελαηδάω
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2016
    'Ονομα
    Αθανασια
    Κατοικίδιο
    1καναρινάκι,1 καρδερινοκάναρο,2 αδεσποτάκια, και μια οικογένεια γατιών, 5 το συνολο.
    Post Thanks / Like
    Αυτο που ξέρω, ειναι, οτι αναπαράγονται, πολυ εύκολα......θα γεμησεις πουλακια.......τωρα θα σου πουν, και οι κάτοχοι, του είδους.....γνώμη.

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2016
    'Ονομα
    Θεμης
    Κατοικίδιο
    Timbrado, θηλυκό κοινό καναρίνι
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Να σου ζήσει, με το καλό να την ζευγαρώσεις

Administration Team
    Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    'Ονομα
    Κωνσταντίνα
    Κατοικίδιο
    Cockatiels, Zebra Finches, Καναρίνια, Χάμστερ, Platy fish
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Μπορείς να της πάρεις αρσενικό και εγώ ζευγαράκια τα έχω. Και να τη ζευγαρώσεις μπορείς κανονικά απλά να έχεις στο νου σου ότι θα πρέπει να απομακρύνεις τα μωρά αφού απογαλακτιστούν και να τα κρατήσεις σε μικρά γκρουπς ή να τα χαρίσεις!

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2017
    'Ονομα
    Παναγιώτης
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από CaptainChoco Εμφάνιση Μηνύματος

Προχθές της αγόρασα λοιπόν ένα αρσενικό τέτοιου χρώματος και από ότι φαίνεται τα πάνε καλά.

11. Likes Soulaki liked this post
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2017
    'Ονομα
    Παναγιώτης
    Κατοικίδιο
    Post Thanks / Like
    Απλά αυτό που ξέχασα και μου το θύμισε η Αθηνά είναι η καραντίνα. Τώρα που ξέχασα να τον κρατήσω καραντίνα μπορώ η Επειδή πέρασαν ήδη 2 μέρες όχι?

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας