Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 6 από 6
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2016
    'Ονομα
    λαζαροσ
    Post Thanks / Like

Επιθετικό καναρίνι

καλησπερα εχω δυο καναρινια το ενα σε προηγουμενη συζητησει ειναι μαλον θυλικο το αλλο ειναι αρσενικο περιπου 1.5 χρονων.τους τελευταιους μηνες ειναι επιθετικο και οταν το πλησιαζω και μου ανοιγει τα φτερα και το στομα και οταν κελαιδαει και βγαινω στο μπαλκονι σταματαει να κελαιδαει ενω στην συζυγο ειναι μια χαρα τι μπορω να κανω για να μην ειναι σε μενα επιθετικο

Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2015
    'Ονομα
    Φίλιππος
    Post Thanks / Like
    Κατι το τρομαζει σε σενα πιθανοτατα.Εκανες καποια ενερργεια στο παρελθον που να το ταραξες?Γενικα τα πουλια οταν μας βλεπουν κατα προσωπο επειδη εχουμε τα ματια μπροστα και οχι στα πλαγια βλεπουν το προσωπο ενος αρπακτικου,καλο θα ηταν να δοκιμασεις να το προσεγγιζεις πιο ηρεμα και οταν το κοιτας να το κοιτας πλαγια και οχι κατα προσωπο μεχρι να συνηθισει.

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2016
    'Ονομα
    λαζαροσ
    Post Thanks / Like
    το μονο που του εκανα τον επιασα να του κοψω να νυχια

Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2015
    'Ονομα
    Φίλιππος
    Post Thanks / Like
    Μην αγχωνεσαι τοτε ασε λιγο το χρονο να περασει και θα ηρεμησει απο αυτο πρεπει να ειναι.Να το προσεγγιζεις οπως σου ειπα και στο τελος θα ανταμοιφθεις εχω παρατηρησει οτι τα πτηνα εχουν πολυ καλη αναγνωριση των ατομων.Καναρινακι ειναι θα του περασει δεν ειναι κατι!

5. Likes jk21 liked this post
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Ψαξε βρε τι του αρεσει πολυ πχ καποιο φρουτο ή χορταρικο ή καποιος σπορος και προσπαθησε να πλησιαζεις το χερι σου να το κραταει ... αρχικα απλα να σε βλεπει να το κανεις και να το αφηνεις μετα να πηγαινει μονο του .Οχι επιθετικα ... χαλαρα . Αυτο θα το εξοικειωσει ξανα .Δεν χρειαζεται να τρωει και απο το χερι σου
    Θα ήθελα να κάνω σαφές , οτι η άποψη μου σε θέματα ασθενειών των πουλιών αποτελεί γνώμη ενός χομπίστα και όχι έγκυρα καταρτισμένου πτηνιάτρου , που είναι ο μόνος αρμόδιος να δίνει γνωματεύσεις . Έτσι πρέπει να εκλαμβάνεται σε κάθε περίπτωση !!!

7. Likes Παναγιωτης 18 liked this post
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Aug 2016
    'Ονομα
    Παναγιώτης
    Κατοικίδιο
    Καναρινι
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Συμφωνω με τον κυριο δημητρη...ειχα κ εγω το ιδιο προβλημα οπως φαινεται και στην φωτογραφια προφιλ μου μονο που εμενα μου εκανε επιθεση οταν πηγαινα να παρω την ταΐστρα για να του βαλω σπορους.

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας