Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 10
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2017
    'Ονομα
    Γιαννης ζουγανελης
    Post Thanks / Like

Λάμπα θερμότητος

Παιδια ξερει κανεις να μου πει που μπορω
    Να αγορασω λαμπα θερμοτητας αλλα να προσαρμοζετε
    Σε κλουβια για αρωστα πουλια

Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Yπαρχουν σε pet shop (αναζητησε κεραμικες λαμπες θερμοτητας και στην κατηγορια των ερπετων και σε 3 μαγαζια βρηκα με ευκολη αναζητηση ) αλλα και σε εξειδικευμενα καταστηματα με λαμπες στο κεντρο της Αθηνας

Μεχρι να βρεις , επειδη εχεις αρρωστα αυτη τη στιγμη , αν ειναι να κανονισουμε να ερθεις απο αυριο το απογευμα (ειμαι εκτος αυτη τη στιγμη ) να σου δωσω καποια που εχω να βαλεις εξωτερικα με ντουι τυπου << τσιμπιδα >> .Ο Φιλιππας ξερει που μενω .Ισως μπορει και ερθετε μαζι (Νεα ζωη Περιστερι )
    Θα ήθελα να κάνω σαφές , οτι η άποψη μου σε θέματα ασθενειών των πουλιών αποτελεί γνώμη ενός χομπίστα και όχι έγκυρα καταρτισμένου πτηνιάτρου , που είναι ο μόνος αρμόδιος να δίνει γνωματεύσεις . Έτσι πρέπει να εκλαμβάνεται σε κάθε περίπτωση !!!

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2017
    'Ονομα
    Γιαννης ζουγανελης
    Post Thanks / Like
    Ευχαριστω δημητρη.
    Το ντουι αυτο το βρισκω σε ηλεκτρικα ειδη
    Και παρεπιπτωντος το πουλακι σημερα ειναι πολυ
    Καλιτερα
    Τελευταία επεξεργασία από gianisz; 05-01-2018 στις 11:48

4. Likes jk21 liked this post
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Σε ηλεκτρικα ειδη (ισως και στα ιδια τα μαγαζια που θα παρεις την λαμπα ) βρισκεις ντουι για εσωτερικη συνδεση , μονιμη , σε τυχον κατασκευη που θα κανεις .Εγω μεχρι στιγμης εχω επιλεξει και το συνδεω εξωτερικα (οχι μονιμα ) με τσιμπηδα που εχει ενσωματωμενο ντουι , που βρισκεις ευκολα σε λαικες αγορες στους σχετικους παγκους εργαλειων , σε πανηγυρια κλπ αλλα σιγουρα υπαρχει και πιο αξιοπιστο σε ειδικευμενα καταστηματα

Κατι σαν και αυτο το ντουι εχω

ενω η λαμπα ειναι αυτης της μορφης (οχι κοκκινη ! )

Θα ήθελα να κάνω σαφές , οτι η άποψη μου σε θέματα ασθενειών των πουλιών αποτελεί γνώμη ενός χομπίστα και όχι έγκυρα καταρτισμένου πτηνιάτρου , που είναι ο μόνος αρμόδιος να δίνει γνωματεύσεις . Έτσι πρέπει να εκλαμβάνεται σε κάθε περίπτωση !!!

Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Μολις σου βρηκα λαμπα μονο με 7.5 ευρω τα 50 w απο θεσσαλονικη και μεταφορικα να εχει σε συμφερει μια χαρα γιατι εδω βρισκεις πολυ πιο ακριβα απο οσο εχω δει . Σου στελνω πμ σε λιγο

7. Likes gonousas liked this post
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2016
    'Ονομα
    Δημητριαδης Νικοσ20
    Post Thanks / Like
    Σε αποσταση απο λαμπα εως πουλι- α 30-40 ποντους,θελει 150watt για αποδοση θεμοκρασιας 35-40 βαθμους

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2017
    'Ονομα
    Γιαννης ζουγανελης
    Post Thanks / Like
    Ευχαριστω πολυ

Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2015
    'Ονομα
    Φίλιππος
    Post Thanks / Like
    Εγω παντως χρησιμοποιω λαμπα ερπετων 75w σε ανοιχτο κλουβι και ποτε δεν ειχα θεμα με τη θερμοκρασια ουτε παραπανω ουτε παρακατω και το πουλι αποφασιζει που θα παει να κοιμηθει και πια αποσταση το βολευει απο τη λαμπα.Συγκεκριμενα τις πρωτες μερες καθονται κοντα στη λαμπα και μετα που γινονται καλυτερα απομακρυνονται κατα βουληση.Το βραδυ κοιμουνται με την πλατη στη λαμπα οποτε δεν τα ενοχλει στον υπνο,αλλωστε τα πουλια βαζουν το κεφαλι στη φτερουγα και μπλοκαρουν καθε φωτεινοτητα,επισης για τα αρρωστα πουλια βολευει γιατι βλεπουν οταν τα πιανουν οι παραξενες πεινες τις ασθενειας το βραδυ.

11. Likes gonousas, Μ/Δ liked this post
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

και η 50αρα σε κλουβι νοσοκομειο δεξια αριστερα κλειστο και μπροστα ανοιχτο , ακομα και εξωτερικα να μπει στους 10 ποντους απ το καγκελο (πολυ περισσοτερο αν ειναι εφαπτομενη σχεδον ) ειναι υπερεπαρκεστατη .Αν θελουμε να την εχουμε μακρυτερα και το κλουβι ειναι συμβατικο ανοιχτο , ναι θελει περισσοτερο

Στο κλαδί
    Ημ. Εγγραφής
    Jan 2014
    'Ονομα
    Νεκτάριος
    Κατοικίδιο
    Καναρίνια & Παπαγάλους
    Post Thanks / Like
    Παράθεση Αρχικά καταχωρημένο από gianisz Εμφάνιση Μηνύματος
    Παιδια ξερει κανεις να μου πει που μπορω
    Να αγορασω λαμπα θερμοτητας αλλα να προσαρμοζετε
    Σε κλουβια για αρωστα πουλια
    Γιαννη Καλημερα.

Εχω ενα 'αυτοσχεδιο' κουτι πλαστικο που μου ειχε φτιαξει φιλος ηλεκτρολογος με λαμπα και θερμοστατη. Σου στελνω PM. Παρε με τηλεφωνο και μπορω να στη δωσω δωρεαν. Αρκει να εισαι Αθηνα.
    ' Νομιζα οτι εχω Καναρινια και Παπαγαλους γιατι τα αγαπαω...
    Καταλαβα ομως, οτι ο πραγματικος λογος, ειναι επειδη δεν μπορω να ζησω χωρις αυτα...'

14. Likes Μ/Δ, jk21 liked this post

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας