Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 16
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2017
    'Ονομα
    θεολογος
    Post Thanks / Like

megabacteria στην καρδερίνα μου

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους σας και τις οικογενειες σας ,οι φωτογραφιες ειναι απο τις 29 .για πεντε μερες εδινα esb 3 και ultra levure .τι προτεινεται?ευχαριστω

Τελευταία επεξεργασία από jk21; 04-01-2018 στις 15:22 Αιτιολογία: προσθηκη φωτο

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Ακη δεν εχεις βαλει φωτο

Δες εδω και δοκιμασε αρχικα απο την ευκολη τελευταια περιπτωση που παραθετω και εδω και ειναι η πιο ευκολη αρκει να δουλευει

Οδηγός ανεβάσματος φωτογραφιών στο forum

Eναλλακτικά δοκιμάστε με πιθανότατα επιτυχημένο αποτέλεσμα , να κάνετε << Αντιγραφή εικόνας >>

και στη συνέχεια << Επικόλληση >>

http://www.greekbirdclub.com/signaturepics/sigpic2719_19.gif

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Προστεθηκαν οι φωτο

Ναι εχεις περιπτωση megabacteria . Αυτες οι φωτο (μιλησα με τον Θεολογο ) ειναι πριν την εναρξη του esb και ultra levure και θα βαλει νεες συντομα

Δεν δειχνει να ειχε θεμα με κοκκιδια , τουλαχιστον δεν ηταν το βασικο προβλημα .Το ultra levure σιγουρα βοηθα ετσι κι αλλιως . Θεολογε σου στελνω συντομα με πμ δοσολογια fungustatin

Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2017
    'Ονομα
    θεολογος
    Post Thanks / Like
    ευχαριστω πολυ και οφειλω να ομολογησω ειστε το μοναδικο φορουμ απο οσα εχω δει μεχρι στιγμης σε fb κτλ που οντως βοηθατε συγκεκριμενα υπευθυνα και αξιοπιστα

5. Thanks jk21 , gonousas thanked for this post
    Likes gonousas, wild15, dikai liked this post
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2017
    'Ονομα
    θεολογος
    Post Thanks / Like
    Κατι αλλο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν ειναι μεταδοτικο το megabacteria ;και αν ναι αν παρω αλλο πουλι οσο ειναι σε θεραπεια αυτο τι μετρα προστασιας και προληψης πρεπει να λαβω υποψη;

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Θεολογε δεν μπορω να σου πω με σιγουρια αν ειναι μεταδοτικο , οσο ειναι ενεργη η νοσος ή ετσι κι αλλιως υπαρχει απο τους γονεις προς στα παιδια , μεσω του ταισματος και απλα ενεργοποιειται καποια στιγμη της ζωης τους (μαλλον σε συνθηκες στρες ) . Εχω παντως παρατηρησει , οτι συμβαινει σε καποιες εκτροφες και σε καποιες αλλες ισως και καθολου . Δεν μπορω παντως να πω πως εχω παρατηρησεις σε μια εκτροφη που εχω δει προβληματα απο αρκετα πουλια , το ενα να ακολουθει αμεσα χρονικα το αλλο

Ειναι για μενα δεδομενο οτι πρεπει να τηρησεις αυτα που θα δεις εδω

Η έννοια της Καραντίνας στα πτηνά

Να σου πω επισης , οτι ειναι αρκετες οι περιπτωσεις που εκτροφεις ειχαν δωσει φαρμακο για το megabacteria ως προληψη σε υγειη πουλια και σε ελαχιστους μηνες το εμφανισανε ... αρα προληψη για megabacteria ισον χαμενος κοπος εως βλακεια

Mε την πρωτη ευκαιρια να εχουμε φωτογραφικο υλικο με την εναρξη και τη συνεχιση της αγωγης

8. Thanks NickKo, akisk9 thanked for this post
    Likes NickKo liked this post
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Jun 2016
    'Ονομα
    Nikos
    Post Thanks / Like
    Ναι αν ερθει σε επαφη το νεο πουλακι με τις κουτσουλιες απο το αλλο..

αν παρεις καποιο νεο και το βαλεις μαζι και αυτο το νεο εχει κατι ( που συνηθως δεν φαινεται στα πουλια απο τη πρωτη μερα ) τοτε το αλλο π εχεις θα γινει χειροτερα..

Η καραντινα ομως ( το να εχεις το νεο σε ξεχωριστο χωρο για καποιο χρονικο διαστημα) θα σε οδηγησει εκ του ασφαλους στο να αποφυγεις σιγουρα και τα δυο σεναρια και ν μην αγχωνεσαι, και αν υπαρξει κτ να μην σε ανησυχει και για τ δυο πουλακια .. εγω αυτο θα εκανα .. και αυτο κανω .. ευχομαι περαστικα σε αυτο ..

HelloWorld

10. Thanks jk21 , akisk9 thanked for this post
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2017
    'Ονομα
    θεολογος
    Post Thanks / Like
    Σας ευχαριστω πολυ,τις φωτο πριν την εναρξη της θεραπειας τις εχω σε αρχειο στο κινητο με την πρωτη ευκαιρια που βρεθω σε υπολογιστη θα τις δημοσιευσω στο θεμα.παντως το πουλι μετα απο την πρωτη μερα αγωγης ξεκινησε και χαζοτιτιβιζε με καθαρο ηχο χωρις ν ακουγεται σαν συναχομενο ,επισης εχει βελτιωθει και κατα πολυ η διαθεση του

12. Thanks jk21 thanked for this post
    Likes jk21 liked this post
    Αυγό.
    Ημ. Εγγραφής
    Nov 2017
    'Ονομα
    θεολογος
    Post Thanks / Like

εστειλα βιντεο στον δημητρη δν μπορω να το ανεβασω εδω γιατι δεν εχω λογαριασμο στο youtube ,οι φωτο ειναι μετα απο 7μερες θεραπειας με fungustatin ,φαινομενικα παει αρκετα καλυτερα

14. Likes jk21 liked this post
    Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Δυο screenshot απ το βιντεο για να φαινεται το κουνημα απο το μπαλακι προς τα εξω (πρωτη ) και μεσα (δευτερη )

Υπαρχει αλλα ελαχιστη Παει καλυτερα και θα το δουμε ξανα την 10η .Αρχικα απο κινητο μου φανηκε περισσοτερο να παραμενει αλλα πιστευω συντομα θα ειναι μια χαρα

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία