Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 μέχρι 10 από 39
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2017
    'Ονομα
    Γιαννης ζουγανελης
    Post Thanks / Like

υπαρχει προβλημα?

παιδια καρδερινα μουειναι ελαφρως φουσκομενη και ελαφρωςνωχελικη. πριν 2 μερες πηρε απο λαθος υπερβολικη δοση baycox αν και τα συμπτωματα
    νομιζω προηπηρχαν. σας βαζω φοτο αν μπορειτε να μου πειτε τι να κανω.

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2017
    'Ονομα
    Γιαννης ζουγανελης
    Post Thanks / Like

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2017
    'Ονομα
    Γιαννης ζουγανελης
    Post Thanks / Like

Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Γνωμη μου ειναι augmentin Γιαννη στο στομα και fungustatin στο νερο .Δοσολογιες εχεις . Αν το πουλι πινει κανονικα νερο και δυσκολευεσαι augmentin στο στομα , τοτε δωσε μαζι τα φαρμακα στο νερο . Στο διαλλυμα fungustatin που ετοιμαζεις και βαζεις στην 100αρα ποτιστρα , θα ριχνεις καθε μερα και την ποσοτητα του Augmentin για 100 ml νερο .... Υπαρχει σιγουρα εντεριτιδα μαλλον απο μικροβιο και οχι κοκκιδια (εκει ειναι πιο αναγλυφα τα εντερα και πιο ερυθρη η κοιλια ) , ομως απο κατω υποψιαζομαι οτι κρυβεται και megabacteria δεξια

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2017
    'Ονομα
    Γιαννης ζουγανελης
    Post Thanks / Like
    Δημητρη σου εχω στειλει πμ για δοσολογιες. Και παλι συγνωμη

Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

ok σου εστειλα

Δες και εδω μεσα απο το λευκο πως κανει μια επιπλεον διογκωση

Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2017
    'Ονομα
    Γιαννης ζουγανελης
    Post Thanks / Like
    Δημητρη το πουλι ειναι σε θερμοκρασια χωρου 16 βαθμους
    Νατο βαλω μεσα σε ζεστη?

Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Να το βαλεις .... χτες !!!! οχι σημερα ... Αμεσα Γιαννη , ναι η ζεστη (παροχη ενεργειας ) ειναι το πρωταρχικο φαρμακο , ισχυροτερο ολων ,σε ασθενειες που εμποδιζουν την ληψη ενεργειας απο τα πουλακια

9. Likes MacGyver liked this post
    Στη φωλιά
    Ημ. Εγγραφής
    Dec 2017
    'Ονομα
    Γιαννης ζουγανελης
    Post Thanks / Like
    Δημητρη σ ευχαριστω πολυ
    Απο τοτε που γνωρισα αυυο το φορουμ ειναι σαν να εχω
    Πτηνιατρο σπιτι μου

11. Likes MacGyver liked this post
    Αρχηγός Σμήνους!!!
    Ημ. Εγγραφής
    Oct 2009
    'Ονομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Κατοικίδιο
    ΚΑΝΑΡΙΝΙΑ - ΚΑΡΔΕΡΙΝΕΣ
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Δεν εχεις πτηνιατρο σπιτι σου . Εχεις μια παρεα , μια ζωντανη κοινοτητα με ενα ομαδικο εργο 8 μισυ χρονων , που προσπαθει να περασει στο νεο εκτροφεα ή χομπιστα , το σεβασμο στα πουλακια και ειναι ΜΟΝΟ αυτη που με εμπνεει καθε μερα να μαθαινω κατι παραπανω για αυτα και να προσπαθω να βρισκομαι σαν απλος εκτροφεας , διπλα σε καθε ενα που δεν μπορει να βοηθηθει εγκυρα .Αλλο πτηνιατρος και αλλο η εμπειρικη γνωμη , που συνηθως στηριζεται σε επανελλημενη παρατηρηση πανω σε συμπτωματα πουλιων , που αυτα τα χρονια μου εμπιστευθηκαν τη ζωη τους μελη μας αλλα και αρκετοι αλλοι μεσω πμ στο φατσοβιβλιο .Οχι παντα επιτυχημενα ... ή μαλλον οσο πιο παλια , τοσο και λιγοτερο επιτυχημενα , γιατι απλα οταν κατι επαναλαμβανεται ισως εμπειρικα καταλαβεις τι συμβαινει δια της ατοπου απαγωγης .Ο γιατρος , ο πραγματικος πτηνιατρος , εξεταζει απευθειας , δειγματοληπτει πτυελα , δερμα , κουτσουλιες , εξεταζει στο μικροσκοπιο , κανει καλλιεργειες ... τουλαχιστον ετσι πρεπει να κανει .Ξερει να τα ερμηνευει .Εχει σπουδασει σε αυτο και εχει ευρυ φασμα γνωσεων και οχι σε ενα δυο θεματα που συνηθως συμβαινουν και ολοι μας νομιζουμε οτι ετσι παντα ισχυει ... και οταν δεν ισχυει ... το πουλακι φευγει και περιοριζομαστε σε ενα << κριμα >> .... Αν τελευταια αρνουμαι τη βοηθεια εκτος φορουμ , ειναι γιατι θελω αυτη η πληροφορια απο την καθε περιπτωση ασθενειας , να γινεται φανερη εδω , να καταγραφεται , να γινεται κτημα καθε ενος που ισως ξεκινα με ιδια ορεξη το χομπυ μεσω διαδικτυακης αναζητησης και επιμορφωσης οπως πριν 10 χρονια εγω .

Γιατι εδω και χρονια , το συνθημα μου παραμενει το ιδιο που ειχα δωσει κα στον τιτλο αυτης της δημοσιευσης << education is the key >> που αν την ανοιξεις και ανοιξεις το συνδεσμο που δινω εκει , θα καταλαβεις τι μπορει να βρει καποιος αν το ζητα , αν το αναζητα ! Γιατι στοχος μου ειναι καποτε αυτο το φορουμ να δρασει πολλαπλασιαστικα και να βγαλει 10 σαν τον Σακη τον Χαρ. στα καναρινια χρωματος και οχι μονο , 10 σαν τον Γιαννη τον Τσ. και τον Κωστα τον Γιανν. στα ιθαγενη , 10 σαν την Βικυ την Αθ. και τον Αντωνη τον er . στους παπαγαλους , 10 σαν τον Βασιλη τον Σελ. , ισως και μενα σε θεματα διατροφης και ασθενειων και 100αδες υποδειγματα νεου εκτροφεα σαν το << αγριοκατσικο >> των Κυκλαδων ...

Ολα αυτα θα γινουν μονο με greekbirdclub ζωντανο και ζωντανο το κρατατε μονο εσεις παλια και κυριως νεα μελη και μονο αν ολοι εσεις προσπαθειτε να το κανετε γνωστο μεσα απο κοινοποιησεις θεματων του σε καθε διαδικτυακο χωρο που αφορα το χομπυ

13. Thanks fantomas, CarduelGrec thanked for this post
    Likes fantomas, CarduelGrec liked this post

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία