Καλωσορίσατε στο GreekBirdClub.
Αποτελέσματα 1 μέχρι 3 από 3
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2014
    'Ονομα
    θανος
    Κατοικίδιο
    1 σκυλακι (joy), budgie,zebra finch,ενυδρειο 150t
    Post Thanks / Like

Παραδεισια σε εξωτερικο χωρο

Καλησπερα!! Εχω παρα πολυ καιρο να γραψω και πραγματικα ειμαι πολυ χαρουμενος λοιπον μετα απο πολλα πτηνα κατεληξα και στα παραδεισια(Zebra finch).Λοιπον το θεμα ειναι το εξης τα παπαγαλακια μου (budgie,cockatiel) τα εχω ολο το χρονο εξω στο μπαλκονι εχω αγορασει ενα θερμοκηπιο σπιτι το οποιο νομιζω κανει πολυ καλη δουλεια ...στο οποιο μεχρι τωρα εχω και τα zebra αλλα τωρα που αρχισαν τα κρια αναρωτιεμαι αν μπορουν να βγαλουν και αυτα τον χειμωνα εξω..περισυ δεν τα ειχα τα zebra οποτε δεν εχω καθολου εμπειρια , ενω απο το παπαγαλακια που ειχα εξω περυσι ολα πηγαν πολυ καλα και νομιζω τα πουλια δεν δυσκολευτικαν..οποτε τι λετε να τα αφησω εξω η να τα βαλω μεσα?
    Τελευταία επεξεργασία από thanos52; 26-12-2017 στις 22:00

Ομάδα Διαχείρισης
    Ημ. Εγγραφής
    May 2014
    'Ονομα
    Κωνσταντίνα
    Κατοικίδιο
    Cockatiel, Zebra Finches, Καναρίνια, Χάμστερ, Guppies
    Post Thanks / Like

Ranks Showcase

Καλησπέρα Θάνο!! Ελπίζω να μας δείξεις και σε φωτογραφία τα κορνάκια σου! Μην σε αγχώνει, μπορούν άνετα να μείνουν έξω, αρκεί να είναι σε χώρο προστατευμένο από ρεύματα αέρα, βροχή κλπ. Και τα δικά μου ζεμπράκια (που είναι και πολλά) έξω τα έχω όλο το χρόνο εδώ και 2 χρόνια και είναι μια χαρούλα!

3. Likes jk21 , Efthimis98 liked this post
    Εκκολαπτόμενος
    Ημ. Εγγραφής
    Mar 2014
    'Ονομα
    θανος
    Κατοικίδιο
    1 σκυλακι (joy), budgie,zebra finch,ενυδρειο 150t
    Post Thanks / Like
    Ναι το θερμοκηπιο ουσιαστικα ειναι σαν σπιτακι εχει ναυλον και ειναι ανοικτο απο κατω και μπορει να μπαινει αερας αλλα ειναι πληρως προστατευμενα απο ρευματα αερα και βροχη το εχω στερεωσει και στον τοιχο και δεν παει πουθενα ... απο την επομενη βδομαδα που θα εχω χρονο θα ανεβασω και φωτογραφιες .. αα κατι ακομα ...να μην επιχειρησω να τους βαλω φωλιες λες?Ξερω οτι ζευγαρωνουν ολο τον χρονο και επειδη δεν μπορεσα να κανω σωστη διατροφικη προετοιμασια και ειχα τρεχαματα το σεπτεβριο-νοεβριο δεν τους εβαλα φωλια ...τωρα εχω ξεκινησει διατροφικη προετοιμασια για να αντεχουν και το χειμονα αλλα ειναι παρομοια με αυτη που κανω πριν την αναπαραγωγικη περιοδο απλα με φρουτα εποχης λες να το επιχειρησω η δεν θα εχω αποτελεσματα και τσαμπα θα ταλαιπωρηθουν ??Σκοπευω να βαλω και θερμομετρο μεσα στο θερμοκηπιο και θα γραψω μεση θερμοκρασια ημερα και βραδυ

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δε μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δε μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Smilies είναι σε λειτουργία
  • [IMG] κώδικας είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML Κώδικας είναι εκτός λειτουργίας